Klub kulture, Mažuranićev trg 1, Križevci
14. CULTURE SHOCK FESTIVAL (8.3.-14.4.2018.)
8.3.
20:00 VEIJO BALTZAR: THROUGH MIRANDA’S EYES/KROZ MIRANDINE OČI - izložba
uvodničar: Saša Živković
9.3.
20:00 GAZDA: POČETAK - projekcija
gosti: redatelj filma Dario Juričan i suautor knjige ‘Gazda: Početak’ Saša Paparella
uvodničar: Sergej Novosel Vučković
10.3.
17:00 Ana Horvat: Trash Orchestra - radionica
21:00 Martina Ipša (Slo): ŽENA ZA VOLANOM - stand up show
15.3.
19:30 ODAKLE DOLAZIMO? ŠTO SMO? KAMO IDEMO? - tribina
gost: Ivica Puljak
moderator: Sandro Novosel
16.3.
20:00 ANA PETEK: TIŠINA - izložba
17.3.
14:00 Ana Horvat: Trash Orchestra - radionica
21:00 ANA HORVAT: TRASH ORCHESTRA - koncert
22:00 IGOR GERŽINA FUNK & SOUL APPRECIATION SOCIETY - koncert
19.3.
18:00 Radionice cirkuskih vještina
voditelji radionice: Aleksandar Đikić | Dijana Fureš
22.3.
19:30 SLOBODA MEDIJA, SLOBODA DRUŠTVA - tribina
gošća: Maja Sever
moderator: Admir Sinani
23.3.
21:00 TOMISLAV PLETENAC ‘KAJ CAVE’ / OGENJ - koncert
24.3.
15:00 Marketing na društvenim mrežama - radionica
voditeljica: Irma Vargić
Podrumska dvorana Hrvatskoga doma
20:00 NACRTI - predstava
izvode: Antonija Dorbić, Marta Krešić, Lana Šprajcer i Danijela Vukadinović
22:00 FELVER / SAFEHOUSE SPACE CREW - slušaonica
30/40 kn
29.3.
20:00 POLA STOLJEĆA OD ZBIVANJA 1968. - tribina
gost: prof.dr.sc. Hrvoje Klasić (Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet, Odsjek za povijest)
uvodničar: Sandro Novosel
30.3.
21:30 VLASTA DELIMAR: PRAVO NA ORGAZAM IZNAD 60-e - performans
31.3.
15:00 Kriptografija i kriptovalute: Od Julija Cezara do bitcoina - radionica
voditelj: Mislav Zorko
20:00 Pub inKVIZicija vol. 13 - performans / kviz
autori i voditelji: Sandro Novosel, Sergej Novosel Vučković
1.4.
21:00 CRNO PERJE - koncert
30/40 kn
3.4.
Razvojni centar i tehnološki park Križevci
17:00 Osnove web programiranja (1) - radionica
voditelji: Denis Martin Budinski, Danijel Martinek
5.4.
Razvojni centar i tehnološki park Križevci
17:00 Osnove web programiranja (2) - radionica
voditelji: Denis Martin Budinski, Danijel Martinek
6.4.
20:00 NOGOMETNE IKONE - projekcija / tribina
gosti: Vlado Boban i Stipe Antonijević (Nova TV)
moderator: Admir Sinani
7.4.
15:00 Sudioničko novinarstvo - suradnjom protiv lažnih vijesti - radionica
voditelji: Hrvoje Belani, Viktor Prevarić
21:00 ZDENKA KOVAČIČEK & GREENHOUSE BLUES BAND - koncert
70/80 kn
8.4.
15:00 Žongliranje i vožnja monocikla - radionica
voditelj: Tomislav Kozarčanin
9.4.
20:00 Ibsen, Wilde, Čehov: MONOLOZI S KRAJA 19. STOLJEĆA - predstava
dramaturgija i izvedba: Josip Martinčić
20 kn
12.4.
19:00 SVE MOJE POMRČINE SUNCA - tribina
gost: Boris Štromar
moderator: Ratko Matić
13.4.
20:00 SAMO JEDNA ŽENA - predstava
izvodi: Matija Prskalo
30/40 kn
14.4.
Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci
15:00 Osnove Interneta stvari - radionica
voditelj: Zoran Kovač
emonstratori: Mateo Piskač, Marko Udvari, Mihael Žagar
Klub kulture
21:00 JASNA BILUŠIĆ i NEW DEAL - koncert
40/50 kn
- Okupirani bioskop prvi put u Čačku
- Aleksandar Denić predstavlja Srbiju na 60. Bijenalu u Veneciji
- Marijana Cvetković: Raste bes u svim sektorima kulture
- Praviti se lud ili otvoriti oči
- A1 Kinoteka letnji bioskop ponovo na krovu Doma Vojske
- Uži izbor za Politikinu nagradu za 2023.
- Preminula Jasna Tijardović Popović
- Najuži izbor za NIN-ovu nagradu za 2022.
- Nadežda Petrović u Narodnom muzeju
- Partibrejkers uveličali Zemun fest
- 21. Bijenale umetnosti u Pančevu - Ispiranje
- Austrijski filmski festival - Imagine Film
- Zbornik eseja o Biliju Vajlderu
- Novosadski SKC u novoj zgradi
- Tanjug javlja: Rat je završen - u Užicu
- Žene u rokenrolu
- Rade nas reči
- Poziv na odbranu kulture
- Nagrada Biljana Jovanović ravnopravno Ćosiću i Vučiniću
- Unstable comrades
- Poziv za buduće producente - FIST19 program usavršavanja
- Regionalni konkurs za učešće na II Studentskom bijenalu scenskog dizajna
- Konkurs Organizacije srpskih studenata u inostranstvu
- Konkurs za dodelu nagrade Pavle Janković Šole za 2024.
- Konkurs za 21. Međunarodni salon stripa u Beogradu
- Konkurs za regionalni umetnički projekat ECHO CURVE
- Konkurs za najbolјu studentsku kratku priču
- Konkurs za učešće u projektu Secret Arts Teachers
VOĐENJE: IRWIN – NSK State – It's a Beautiful Country
IRWIN: NSK State – It's a Beautiful Country, Umetnički pav