-
- 10:00 Arsenije Teodorović i srpska crkva u Budimu, NS
-
Galerija Matice srpske, Novi Sad
170 godina Galerije Matice srpske
ARSENIJE TEODOROVIĆ I SRPSKA CRKVA U BUDIMU - izložba (18.10.2017.-1.7.2018.)
- 11:00 Paja Jovanović, BG
-
Dom Jevrema Grujića, Svetogorska 17, Beograd
PAJA JOVANOVIĆ: OD ČIKA PAJE - izložba (1.11.2017.-1.4.2018.)
Radno vreme: četvrtkom i petkom od 15.00 do 20.00 časova i subotom i nedeljom od 11.00 do 16.00 časova
- 10:00 Surlaši, divovi iz naše geološke prošlosti, BG
-
Galerija Prirodnjačkog muzeja, Mali Kalemegdan 5, Beograd
SURLAŠI, DIVOVI IZ NAŠE GEOLOŠKE PROŠLOSTI - izložba (24.11.2017.-30.4.2018.)
autori izložbe: Sanja Alaburić, viši kustos paleontolog, dr Zoran Marković, muzejski savetnik, Miloš Milivojević, viši geološki preparator
izrada ilustracija: Dejan Vukadinović
izrada modela mamuta Vika: akademska vajarka Julijana Protić
- 12:00 Smrt Karađorđa Petrovića, BG
-
Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd
SMRT KARAĐORĐA PETROVIĆA - izložba (30.11.2017.-31.8.2018.), povodom dvestote godišnjice od ubistva vožda Karađorđa
autori izložbe: Vladimir Merenik, Boško Ljubojević, Nebojša Damnjanović, Borislav Korica
dizajn postavke: Izabela Martinov Tomović
Svake subote u 13 časova stručno vođenje kroz postavku za individualne posetioce
- 10:00 Marij Pregelj, LJ
-
MG+ | Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana / +MSUM | Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Maistrova 3, Ljubljana
MARIJ PREGELJ (1913-1967): RETROSPEKTIVA - razstava (14.12.2017.-20.5.2018.)
kustosinja razstave: Martina Vovk
- 09:00 Crnogorski guvernaduri 1717-1830, CT
-
Mermerna sala, Biljarda, Cetinje
CRNOGORSKI GUVERNADURI 1717-1830 - izložba (22.12.2017.-22.3.2018.)
Kustos izložbe: Petar Lekić, istoričar
organizator: Narodni muzej Crne Gore
- 09:00 Đorđe Stanojević - čovek koji je osvetlio Srbiju, BG
-
Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd
ĐORĐE STANOJEVIĆ - ČOVEK KOJI JE OSVETLIO SRBIJU - izložba (12.1.-30.9.2018.)
realizacija: Istorijski muzej Srbije pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, a uz podršku JP Elektroprivreda Srbije
- 10:00 Američki Pop Art, BG
-
Kuća legata, Knez Mihailova 46, Beograd
AMERIČKI POP ART / AMERICAN POP ART - izložba (12.1.-26.3.2018.)
ENDI VORHOL
ROJ LIHTENŠTAJN
ROBERT RAUŠENBERG
DŽON ČEMBERLEN
DŽEJMS ROZENKVIST
TOM VESELMAN
organizacija/realizacija: Galerija Visconti Fine Art, Milano/Ljubljana, Srednjoevropski kulturni centar Novi Sad
producenti izložbe: Alina Mara Vujić I Mihajlo Nestorović
- 10:00 Braco Dimitrijević, ST
-
Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
BRACO DIMITRIJEVIĆ (Sarajevo, 1948): OD KAMENA DO VIDEA - izložba (26.1.-29.4.2018.)
kustos: Branko Franceschi
- 09:00 Bojan Golija, KK
-
Galerija Božidar Jakac, Grajska cesta 45, Kostanjevica na Krki
BOJAN GOLIJA: RETROSPEKTIVA - razstava (2.2.-22.4.2018.)
- 11:00 Zgoščevanje / Densifying, LJ
-
Mestna galerija Ljubljana, Mestni trg 5, Ljubljana
ZGOŠČEVANJE / DENSIFYING - skupinska razstava (6.2.-25.3.2018)
POLONA DEMŠAR
ALEKSANDRA SAŠKA GRUDEN
ZORAN SRDIĆ JANEŽIČ
ANŽE JURKOVŠEK
SPIRO MASON
MOJCA SMERDU
JOŽEF VRŠČAJ
TOMAŽ ZARIFA
kustos razstave: Sarival Sosič
- 10:00 Švicarija: skupnost, umetnost in narava, LJ
-
Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)
NIKA AUTOR
STOJAN BATIČ
DRAGICA ČADEŽ
JURE DETELA
META GRGUREVIČ
FRANCE GRUDEN
SERGEJ KAPUS
JANEZ LENASSI
KAREL PLEMENITAŠ
KAREL PUTRIH
DRAGO TRŠAR
DUŠAN TRŠAR
LUJO VODOPIVEC
BILAL YILMAZ
avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec
- 12:00 Branko Lenart, LJ
-
Photon - Center za sodobno fotografijo, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
BRANKO LENART: BIG SUR REAL - razstava (9.2.-23.3.2018.)
- 12:00 Ishodište matrice, BG
-
Galerija-legata Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića, Rodoljuba Čolakovića 2, Beograd
ISHODIŠTE MATRICE: Prilozi za istoriju Zbirke inоstrаne grаfike i crtеža Мuzеја sаvrеmеnе umеtnоsti - izložba (14.2.-2.4.2018.)autor izložbe: viša kustoskinja Muzeja savremene umetnosti Žaklina Ratković
ŽAK VIJON, ALBER GLEZ, ŽORŽ BRAK, HUAN MIRO, SALVADOR DALI, ANTONI TAPIES, HANS HARTUNG, LUČIO FONTANA, RОBЕRT RАUŠЕNBЕRG, АNDI VОRHОL, RОЈ LIHTЕNŠTАЈN, DŽЕЈMS RОZЕNKVIST, RIČARD HAMILTON, DEJVID HOKNI, VIKTOR VAZARELI, FRENK STELA…
- 10:00 Petar Lubarda 1907-1974-2017, BL
-
Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka
PETAR LUBARDA 1907-1974-2017 - izložba (15.2.-15.4.2018.) povodom 110 godina od rođenja PETRA LUBARDE (1907-1974)
realizacija: Spomen-zbirka Pavle Beljanski, Novi Sad i Kuća legata, Beograd
http://www.pavle-beljanski.museum
- 10:00 Visoka škola strukovnih studija za vaspitače i Gimnazija u Kruševcu, KŠ
-
Umetnička galerija, Majke Jugovića 12, Kruševac
UMETNIČKA KOLEKCIJA VISOKE ŠKOLE STRUKOVNIH STUDIJA ZA VASPITAČE I GIMNAZIJE U KRUŠEVCU - izložba (22.2.-22.3.2018.)
- 10:00 Akvizicije u 2017, BG
-
Muzej Zepter, Knez Mihailova 42, Beograd
AKVIZICIJE U 2017- izložba (22.2.-22.4.2018.)
- 10:00 Rosemarie Trockel, NS
-
Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
ROSEMARIE TROCKEL (1952, Nemačka) - monografska izložba (22.2.-1.4.2018.)
kustoskinje: An Paenhuysen i Sanja Kojić Mladenov
produkcija: Goethe-Institut, Beograd, IFA, Berlin i Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Novi Sad
- 10:00 Keramika, BG
-
Muzej nauke i tehnike - Beograd/Galerija 51, Dobračina 51, Beograd
KERAMIKA - izložba, posvećena istorijskom razvoju, tehnologiji proizvodnje i upotrebi keramike na našim prostorima (22.2.-30.4.2018.)
autor: Zoran Lević, kustos Muzeja
- 10:00 Miloš Vujanović, NS
-
Galerija Matice srpske, Novi Sad
Tradicija i savremeno stvaralaštvo
MILOŠ VUJANOVIĆ (profesor Akademije umetnosti u Novom Sadu: (O)GLEDANJE - izložba/doktorski rad (23.2.-23.3.2018.)
- 11:00 Kamen Stoyanov, LJ
-
Kulturni Center Tobačna 001, Tobačna ulica 1, Ljubljana
KAMEN STOYANOV: NE-VIDNO / IN-VISIBLE - samostojna razstava (23.2.-23.3.2018.)
kustosinja: Alenka Trebušak
- 10:00 Svestrani umetnik Jefto Perić, NS
-
Spomen-zbirka Pavle Beljanski, Trg galerija 2, Novi Sad
SVESTRANI UMETNIK JEFTO PERIĆ - završna izložba dečjih radova (24.2.-1.4.2018.)
autor projekta i kustos izložbe: Milica Orlović Čobanov
- 09:00 Salaši - između idealizovanog i stvarnog, ZR
-
Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin
SALAŠI - IZMEĐU IDEALIZOVANOG I STVARNOG - izložba (27.2.-26.3.2018.)
- 08:00 Uticaji - Vuk i savremenici, NE
-
Muzej Krajine Negotin, Vere Radosavljević 1, Negotin
UTICAJI - VUK I SAVREMENICI - izložba (1.3.-30.4.2018.)
autor: Miroslav Terzić
- 11:00 Katarina Šević i Gergely László, NS
-
Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
KATARINA ŠEVIĆ i GERGELY LÁSZLÓ: OPOMENA - izložba (1.3.-1.4.2018.) u okviru međunarodnog projekta Risk change (Rizikuj promene), podržanog od strane programa Evropske Unije “Kreativna Evropa”
kustoskinje: Sanja Kojić Mladenov, Tijana Filipov
- 12:00 Knjigarna Richard Kostelanetz, LJ
-
Center in Galerija P74, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
KNJIGARNA RICHARD KOSTELANETZ (1940, New York) - razstava (1-25.3.2018.)
kustosinja razstave: Katia Anguelova
- 12:00 Stefan Mitić, KG
-
Narodni muzej Kragujevac, Vuka Karadžića 1, Kragujevac
STEFAN MITIĆ - izložba slika (1-22.3.2018.)
- 11:00 Janez Janša®, MB
-
UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2
JANEZ JANŠA® - razstava (2-31.3.2018.)
sodelujoči umetniki: Janez Janša, Janez Janša in Janez Janša
- 12:00 Igor Vasiljev, BG
-
Dom Vojske Srbije, Braće Jugovića 19, Beograd
IGOR VASILJEV (1928-1954): ŽIVOTNA PRIČA IGORA VASILJEVA - izložba crteža, skica i studija (2-26.3.2018.) povodom 90 godina od rođenja
autor postavke: Nikola Kusovac
- 10:00 Najlepše stranice Četvorojevanđelja iz pera Svetozara Pajića Dijaka, SD
-
Muzej u Smederevu, Omladinska 4, Smederevo
NAJLEPŠE STRANICE ČETVOROJEVANĐELJA IZ PERA SVETOZARA PAJIĆA DIJAKA - izložba (5.3.-10.4.2018.)
- 11:00 Andrej Bunuševac, BG
-
Galerija Remont, Beograd
ANDREJ BUNUŠEVAC (1974, Beograd): ZOVU NAS LJUDI / THEY CALL US PEOPLE - izložba (5-23.3.2018.)
- 09:00 Milijana Babić, ZG
-
Galerija VN, Ilica 163a, Zagreb
MILIJANA BABIĆ: ZDRAVO MARIJO, MILOSTI PUNA - izložba (6-24.3. 2018.)
- 09:00 Gaša Šeprtlja, BG
-
Francuski institut, Knez Mihailova 31, Beograd
GAŠA ŠEPRTLJA: MABREEE - strip izložba (strip table i ilustracije čuvenog junaka nastalog iz pera Andrea Frankena) (6.3.-3.4.2018.)
trailer filma Gaša Šeprtlja
https://www.youtube.com/watch?v=x1nuPfCcxaw&t=3s
organizacija: Francuski instut u Srbiji, distributerska kuća 2i Film i izdavačke kuće Beli Put i Darkwood
- 09:00 Svjedočanstvo - Istina ili politika, SA
-
Historijski muzej Bosne i Hercegovine, Zmaja od Bosne 5, Sarajevo
SVJEDOČANSTVO - ISTINA ILI POLITIKA - izložba (6.3.-6.4.2018.), u okviru projekta Svjedočanstvo - istina ili politika: Koncept svjedočanstvo u komemoraciji jugoslovenskih ratova
otvaranje: Mersid Ramičević - performans
zatvaranje: Lala Rašćić - performans
organizacija: Historijski muzej Bosne i Hercegovine i Centar za kulturnu dekontaminaciju
https://www.facebook.com/histmuzbih
- 12:00 Sonja Jankov, BG
-
Dom omladine Beograda
SONJA JANKOV (1985): INTERPRETACIJE ARHITEKTURE - izložba (6-23.3.2018.)
6 projekata/celina inspirisanih nasleđem arhitektonske pozne moderne i brutalizma: Moving Motel (2015), Studija slučaja: SPENS (2014), Rizom brutalizma (2018), Mitološki crteži (2016), Pinktogrami (2016) i Edukativni model (2016)
- 09:00 Jugoslav Vlahović, BG
-
Galerija New Moment, Hilandarska 14, Beograd
JUGOSLAV VLAHOVIĆ: FLOWER POWER - izložba (7-31.3.2018.) i promocija knjige crteža i karikatura
Izložbu otvara književnik Vladislav Bajac
Muzički program: Porodična manufaktura integralnog hleba: Jakša - ukulele, Juga - mandolina, Marta - vokal, Tiho - gitara
- 10:00 Marko Zubak, ZG
-
Galerija ULUPUH, Zagreb
MARKO ZUBAK (1979, Zagreb): BLOCKHEAD: DISORIENTED SERIES - izložba (7-22.3.2018.)
- 10:00 Tome Serafimovski, BG
-
Galeriji RTS-a, Takovskoj 10, Beograd
TOME SERAFIMOVSKI (1935-2016) - retrospektivna izložbe dela iz porodične kolekcije(7.3.-4.4.2018.)
- 10:00 Ljubomir Kovačević (1848-1918-2018), BG
-
SANU, Beograd
Biblioteka SANU
LJUBOMIR KOVAČEVIĆ (1848-1918-2018) - izložba (7-23.3.2018.)
- 10:00 Manik - VERWERFUNG, BG
-
Galerija Menjačnica Goethe-Instituta, Knez Mihajlova 50, Beograd
Grupa MANIK (Marija Vauda i Nikola Pilipović): VERWERFUNG - izložba (8-31.3.2018.)
- 12:00 Poezija & performans. Istočnoevropska perspektiva, BG
-
Kulturni centar Beograda
Galerija Poodrum, Trg republike 5
POEZIJA & PERFORMANS. ISTOČNOEVROPSKA PERSPEKTIVA (8-29.3.2018.) - deo festivala SVETSKI DAN(i) POEZIJE 2018: JEZIČKE IGRE (21-24.3.2018.)
kustosi izložbe: Zabine Henzgen, Tomaš Glanc i Dubravka Đurić
produkcija: Univerzitet Cirih i Kulturni centar Beograda
- 12:00 Aleksandar Zograf, BG
-
Kulturni centar Beograda
Likovna galerija Kulturnog centra Beograda, Knez Mihailova 6
ALEKSANDAR ZOGRAF (Saša Rakezić): TRAGOM MALIH OTKRIĆA - printovi i objekti (8-29.3.2018.)
kustos izložbe: Aleksandra Bjelica Mladenović
- 12:00 Goran Micevski, BG
-
Kulturni centar Beograda
Galerija Artget, Trg republike 5/I
GORAN MICEVSKI (1977, Beograd): MIDDLE EAST REPORT - izložba fotografija (8-29.3.2018.)
- 09:00 Mlinovi na području srednjeg Banata od praistorije do 1941. godine, ZR
-
Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin
MLINOVI NA PODRUČJU SREDNJEG BANATA OD PRAISTORIJE DO 1941. GODINE - izložba (9.3.-22.4.2018.)
autor izložbe: Dušan Marinković, viši kustos Narodnog muzeja Zrenjanin
Izložbu će otvoriti muzejski savetnik Saša Srećković, iz Etnografskog muzeja u Beogradu, u prisustvu recenzentkinje izložbe i teksta istoimene knjige prof. dr Milanka Todić
- 09:00 Iva Tratnik, MB
-
Kibla, Maribor
IVA TRATNIK (1980, Celje): MASKE - razstava (9.3.-14.4.2018.)
- 10:00 Lea Levi, Jelena Jaćimović, BG
-
Ulična galerija, Čavketov pasaž (pasaž koji povezuje Trg Nikole Pašića i Nušićevu ulicu), Beograd
LEA LEVI (1991, Beograd) i JELENA JAĆIMOVIĆ (1992, Beograd): ODRAZI - izložba (9-22.3.2018.)
- 10:00 Višnja Petrović, ZR
-
Kulturni centar Zrenjanina
VIŠNJA PETROVIĆ (1960, Novi Sad): BELEŠKE O KATASTROFAMA - izložba (9-22.3.2018.)
- 12:00 Isidora Fićović, BG
-
Galerija Lucida, Čika Ljubina 11, Beograd
ISIDORA FIĆOVIĆ: PREPLET. ZMAJ, NEBO I ZEMLJA - izložba (9-22.3.2018.)
https://www.facebook.com/Isidora-Ficovic-Исидора-Фићовић-1599709530339510/
- 12:00 Škuc Gallery 40th Anniversary, LJ
-
Galerija ŠKUC, Stari trg 21, Ljubljana
ŠKUC GALLERY 40TH ANNIVERSARY: INSTITUTION. A CASE STUDY (9.3.-1.4.2018.)
Concept by Vladimir Vidmar and Tjaša Pogačar in dialogue with authors of the original projects: Viktor Bernik, Alenka Gregorič and Nika Špan
- 15:00 Vesna Bukovec, NM
-
Galerija Simulaker, Vrhovčeva 1a, Novo Mesto
VESNA BUKOVEC: BRIGA ME ZA KONEC SVETA / I AM NOT BOTHERED WITH THE END OF THE WORLD - samostojna razstava (9-31.3.2018.)
http://www.simulaker.si/exhibition/briga-me-za-konec-sveta-i-am-not-bothered-wit...
- 08:00 Nikola Džafo, ZR
-
Savremena galerija Zrenjanin, Trg slobode 7, Zrenjanin
NIKOLA DŽAFO (1950, Novi Sad): VEČERA ZA ZECA - izložba crteža (12-29.3.2018.)
- 10:00 Kosovski i šarkoski vez - kulturne paralele, BG
-
Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd
KOSOVSKI I ŠARKOSKI VEZ - KULTURNE PARALELE - izložba (12.3.-30.4.2018.)
autorke: Irena Fileki i Marta Fuks
- 12:00 Novoprimljeni članovi ULUPUDS-a, BG
-
Galerija SULUJ, Beograd
Novoprimljeni članovi ULUPUDS-a - izložba (12-28.3.2018.)
- 14:00 Amanda Gril, BG
-
Бартcелона, Belgrade Design District, 1 Sprat, lokal 96
AMANDA GRIL (Slovenia): LOST & FOUND / IZGUBLJENO - NAĐENO - photography exhibition (12-24.3.2018.)
- 16:00 Polet iznad kukavičjeg gnezda, BG
-
Galerija Polet, Cetinjska 15, Beograd
POLET IZNAD KUKAVIČJEG GNEZDA - prodajna izložba slika (12.3.-2.4.2018.)
autori: korisnici psihijatrijskih usluga
organizacija: Galerija Polet i Udruženje Videa
- 09:00 Piranesi Award 2017, ZG
-
Oris Kuća arhitekture, Kralja Držislava 3, Zagreb
PIRANESI AWARD 2017 - izložba / pregled nominiranih djela za Nagradu Piranesi za 2017. godinu (13.3.-6.4.2018.)
- 10:00 Mona Liza i Supermen: Džon Kenedi i Nova granica kulture, BI
-
Gradska galerija Bihać, Bosanska 15, Bihać
MONA LIZA I SUPERMEN: DŽON KENEDI I NOVA GRANICA KULTURE - izložba (13-31.3.2018.)
produkcija: Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske
- 10:00 Ivana Ivanović, PA
-
Galerija savremene umetnosti Kulturnog centra Pančeva, Vojvode Živojina Mišića 1, Pančevo
IVANA IVANOVIĆ: OMAŽ OIVI TOIKKA, INTERPRETACIJA ŽIVOTA KROZ KOLORIT SVETLOSTI - izložba slika (13-23.3.2018.)
- 10:00 Dajana Durić, ST
-
Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
DAJANA DURIĆ: BORAVIŠTE PRAZNINE - izložba (13.3.- 1.4.2018.)
kustosica: Jasminka Babić
- 12:00 Ivanka Živković, BG
-
Galerija Haos, Dositejeva 3, Beograd
Ciklus: Stari majstori
IVANKA ŽIVKOVIĆ (1936, Beograd) - retrospektivna izložba poznate konzervatorke i restauratorke, dugogodišnje profesorke i pedagoga na dvema likovnim akademijama (13.3.-13.4.2018.)
- 08:00 Lazar Dimitrijević, BG
-
Kombank Art hol, Trg Politika 1, Beograd
LAZAR DIMITRIJEVIĆ: KALIGRAFIJA U EPSKOJ FANTASTICI GAME OF THRONES - izložba (14.3.-1.4.2018.)
- 10:00 Dakle, Vi ste taj Uroš Predić, BG
-
SANU, Beograd
DAKLE, VI STE TAJ UROŠ PREDIĆ? - izložba (14.3-15.4.2018.) povodom 160 godina od rođenja Uroša Predića
autorka izložbe: viša kustoskinja-istoričarka umetnosti Olivera Skoko
organizacija: Srpska akademija nauke i umetnosti i Narodni muzej Zrenjanin
- 10:00 Slavka Baltazarević, BG
-
Akademija 28, Nemanjina 28, Beograd
SLAVKA BALTAZAREVIĆ: PRIRODA POZLAĆENA DUŠOM - izložba (14-28.3.2018.)
- 10:00 Godišnja izložba slika KC Čukarica, BG
-
Kulturni centar Čukarica, Turgenjevljeva 5, Beograd
Godišnja izložba slika polaznika i članova Studija crtanja i slikanja KC Čukarica (14.3.-16.4.2018.)
- 11:00 Ivana Tkalčić, ZG
-
Izložbeni salon Izidor Kršnjavi (ISO) / ŠPUD, Trg Republike Hrvatske 11, Zagreb
IVANA TKALČIĆ (1987): PARADISE NOW - izložba (14-28.3.2018.)
- 08:00 Stattwerk eko-centar na Zelenom vencu, BG
-
Arhitektonski fakultet u Beogradu, Bulevar kralja Aleksandra 73/II, Beograd
STATTWERK EKO-CENTAR NA ZELENOM VENCU - izložba konkursnih radova diplomiranih arhitekata i studenata arhitekture (15-22.3.2018.)
organizacija: Arhitektonski fakultet u Beogradu i „Stattwerk“ d.o.o.
- 10:00 Škola primenjenih umetnosti Šabac, BG
-
Studentski kulturni centar, Beograd
Ciklus izložbi: Afirmacija mladih
Sekcija za fotografiju i digitalnu grafiku Škole primenjenih umetnosti Šabac: 6/25 - kolektivna izložba fotografija (15-26.3.2018.)
autor postavke: Mihailo Simović
- 11:00 Stvaralaštvo Džona Maksvela Kucija, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
NAŠE LAŽI GOVORE O NAMA JEDNAKO KAO I NAŠE ISTINE - STVARALAŠTVO NOBELOVCA DŽONA MAKSVELA KUCIJA - izložba knјiga (15-31.3.2018.)
autor izložbe: Rastko Marković
- 12:00 Jakov Bararon, Mišo Babić, Danica Petrovska, Galev Vasil, BG
-
Kuća Đure Jakšića, Skadarska 34, Beograd
JAKOV BARARON, MIŠO BABIĆ, DANICA PETROVSKA, GALEV VASIL - grupna izložba (15-25.3.2018.)
- 10:00 Dizajn iz doba Juge - lična sećanja, TR
-
Narodni univerzitet Trstenik, Kneginje Milice 16, Trstenik
DIZAJN IZ DOBA JUGE - LIČNA SEĆANJA - izložba (16.3.-1.4.2018.)
- 10:00 Mak Hubjer, SA
-
Galerija Collegium artisticum, Terezije bb (Centar Skenderija) Sarajevo
MAK HUBJER: CLEAR CONSCIENCE / ČISTA SAVJEST - samostalna izložba (16-24.3.2018.)
- 10:00 Izlog čarobnih knjiga, BG
-
Biblioteka grada Beograda
IZLOG ČAROBNIH KNJIGA - izložba bibliofilskih knjiga studenata Fakulteta primenjenih umetnosti (16-23.3.2018.)
autor izložbe: Gordana Popović Vasić
- 10:00 Stradanje Roma u Prvom svetskom ratu, ZR
-
Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin
STRADANJE ROMA U PRVOM SVETSKOM RATU - izložba (16.3.-4.4.2018.)
autor: dr Dragoljub Acković
- 10:00 Nemačka - zemlja pronalazača, BG
-
Galerija ULUS, Beograd
NEMAČKA - ZEMLJA PRONALAZAČA - izložba (17-28.3.2018.)
organizacija: Goethe-Institut je u saradnji sa Društvom „Frauenhofer” i Društvom „Maks Plank”
- 10:00 Veljko Mihailović, BG
-
Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd
VELJKO MIHAILOVIĆ (1948, Beograd): SRPSKE TEME - izložba (18.3.-2.4.2018.)
- 17:00 Matea Smolčić Senčar, ZG
-
Greta, Ilica 92, Zagreb
MATEA SMOLČIĆ SENČAR: PINHOLE PORTRETI - izložba (18-23.3.2018.)
- 10:00 Zabavni park, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
Mali likovni salon, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad
ZABAVNI PARK - izložba (19-31.3.2018.)
- 10:00 Jadran Krnajski, BG
-
Galerija FLU, Knez Mihailova 53, Beograd
JADRAN KRNAJSKI (1961, Pula): LINIJA - IZVOR MOGUĆNOSTI VIZUELNE IGRE U DVODIMENZIONALNOJ POVRŠINI FIGURATIVNE SLIKE - izložba u okviru doktorskog umetničkog projekta (19-29.3.2018.)
- 10:00 Irina Kondić, BG
-
Mala galerija ULUPUDS, Uzun Mirkova 12, Beograd
IRINA KONDIĆ (1973, Beograd): TU ISPOD SRCA - izlozba (19-29.3.2018.)
- 10:00 Radmila Matejević, NS
-
Mali likovni salon, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad
RADMILA MATEJEVIĆ: ZABAVNI PARK - izložba (19-31.3.2018.)
- 10:00 Đorđe Kovačev, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
ĐORĐE KOVAČEV: INSPIRISANO RUNAMA - izložba slika (19.3.-10.4.2018.)
- 11:00 Ivan Grlić, BG
-
19.00 Galerija Progres, Zmaj Jovina 10, Beograd
20.00 Galerija Art for All, Kralja Petra 4, Beograd
IVAN GRLIĆ: FLESH FOR FANTASY - samostalnau izložba umetničkih fotografija (19-31.3.2018.)
http://www.ivangrlic.com/flesh-for-fantasy.html
- 11:00 Mladen Jagušt, BG
-
Kuća kralja Petra I, Vase Pelagića 40, Beograd
MLADEN JAGUŠT - izložba slika maestra, dirigenta i profesora (19-27.3.2018.)
autor postavke i organizator izložbe: Milan Kličković
- 11:00 Gordana Petrović, BG
-
Grafički kolektiv, Obilićev venac 27, Beograd
GORDANA PETROVIĆ (1959, Batajnica): JEDRA NADE - izložba grafika (19-31.3.2018.)
- 11:00 MKSJ: Slučaj Kosovo 1998-1999, BG
-
CZKD, Beograd
MKSJ: SLUČAJ KOSOVO 1998-1999 - izložba (19-28.3.2018.)
organizacija: Fond za humanitarno pravo (FHP), u saradnji sa SENSE-Centrom za tranzicijsku pravdu iz Pule, Fondom za humanitarno pravo Kosovo i Centrom za suočavanje s prošlošću-Documenta
- 12:00 Rade Tepavčević, BG
-
Grad, Beograd
RADE TEPAVČEVIĆ: TATTOO - izložba (19.3.-1.4.2018.)
- 16:00 Anica Radošević Babić, NS
-
Galerija SULUV, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad
ANICA RADOŠEVIĆ BABIĆ (1972, Vršac) - izložba grafika (19-30.3.2018.)
- 10:00 Miloš Šarić, BG
-
Galerija ULUS, Beograd
MILOŠ ŠARIĆ: ŽIVOT (U) SEKIRI - izložba kompozitnih skulptura (20-30.3.2018.)
- 10:00 Olja Simović, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
OLJA SIMOVIĆ (Raška, 1968): MALA OGLEDALA - izložba fotografija (20.3.-2.4.2018.)
- 10:00 Vera Tanasić, SO
-
Kulturni centar Laza Kostić, Sombor
VERA TANASIĆ (Novi Sad) - izložba slika (20.3.-7.4.2018.)
- 10:00 MiniARTura, BG
-
Galerija Singidunum, Knez Mihailova 40, Beograd
MiniARTura - izložba (20-30.3.2018.)
organizacija: ULUPUDS i Društvo likovnih umetnika Makedonije DLUM
- 11:00 Ana Petrović, ZG
-
KIC Galerija na katu, Preradovićeva 5, Zagreb
ANA PETROVIĆ: MOJ GRIJEH - izložba fotografija i video radova (20.3.-2.4.2018.)
- 11:00 Zajednički znak IV - Fatih Mika sa studentima, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
ZAJEDNIČKI ZNAK IV - FATIH MIKA SA STUDENTIMA - izložba (20-30.3.2018.) radova oko 100 studenata iz više od petnaest zemalјa, koji se školuju na četiri akademije u Italiji: Akademiji lepih umetnosti iz Rima, Akademiji lepih umetnosti iz Fođe, Akademiji lepih umetnosti iz Venecije i Akademiji lepih umetnosti iz Firence
- 12:00 Momčilo Moma Antonović, BG
-
Galerija 212, Vlajkoviceva 25, Beograd
MOMČILO MOMA ANTONOVIĆ (1938, Kruševac): BEOGRAD NA VODAMA - izložba (20.3.-3.4.2018.)
- 17:00 Antun Cerovečki, ZG
-
Galerija Pikto, Branimirova 29, Branimir centar, Zagreb
Izložba fotografija iz nacionalnih parkova i parkova prirode Mogućnosti fotografa Antuna Cerovečkog (20.3-2.4.2018)
- 09:00 4. Hiša strpnosti 2018, LJ
-
4. MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI 2018 (18-23.3.2018.) Ljubljana
09:00/11:30 ZADNJA OVIRA (BiH, 2016, 84') - film
režija: Jasmin Duraković
pogovor z Jasminom Durakovićem
09:00/11:30 PUSTOLOVŠČINE ZION MANA (ZDA, 2016, 10') - film
režija: Brenda Lee Lau
18:00 SLEDENJE EDITH (Avstrija, 2016, 95’) - film
režija: Peter Stephan Jungk
20:00 USODA - MAKTUB (Izrael, 2017, 100') - film
režija: Oded Raz
pogovor z Guyem Amirom and Hanan Savyon
- 10:00 DEMUS 2018: Zlatna sirena, BG
-
Dečji kulturni centar Beograd, Takovska 8
DEMUS 2018: ZLATNA SIRENA - gradsko takmičenje muzičkih sekcija OŠ Beograda (19/22/27/3.2018.)
žanr: izvorna narodna pesma: a) domaća, b) strana
učestvuju: pobednici opštinskih takmičenja I,II,III, i IV kategorija
Koordinator i muzički urednik DEMUS-a: Mirjana Miličić Prokić
- 10:00 Milan Miša Čolović, BG
-
Galerija opštine Vračar, Njegoševa 77, Beograd
MILAN MIŠA ČOLOVIĆ (1944, Kragujevac): PUTOVANJE PO NAŠIM FRESKAMA - izložba slika (21.3.-10.4.2018.)
nastupaju: Anamarija Ilić i Aleksandra Bengin - violončelo
izložbu otvara: Zorica Atić, istoričarka umetnosti
- 10:00 2. Kontakt muzička konferencija, BG
-
2. KONTAKT MUZIČKA KONFERENCIJA (21-24.3.2018.) Beograd
Marsh Open Space
Panel diskusije
10.00-11.30 SAMOODRŽIVOST FESTIVALA PRVI DEO / FESTIVALI: NAPLAĆIVANJE ULAZNICA ILI NEBeer fest, Beograd, Rade Rakočević
Festival uličnih svirača, Novi Sad, Natali Beljanski
Southern Soul, Ulcinj, Marko Pavlović
MetalDays, Tolmin, Boban Milunović
Otvoren grad, Bitola, Igor Damjanoski
Beer fest, Sarajevo, Nenad Podžić
moderator: Dejan Veselinov / VTC
11.30-13.00 VOĐENJE MUZIČKOG POSLA - SA ILI BEZ MENADŽERA
Maja Cvetković / E Play
Srđan Gojković Gile / Električni Orgazam
Lidija Samardžija / Hrvatska
Miran Rusjan / Moonlee records / Slovenija
Gane Pecikoža / Srbija
Žika Jelić / YU Grupa
moderator: Branko Rosić / Nedeljnik
13.00-14.00 BUDUĆNOST NEZAVISNOG IZDAVAŠTVA / IMPALA - Independent Music Companies Association / Belgija
moderator: Nikola Jovanović
Sprat
14.00-18.00 KAKO SNIMITI MUZIČKI SPOT - workshop
Žare Batinović Hrvatska, Ivan Šijak, Nemanja Navy Andrejević, Staša Bukumirović, Jovan Milinov Toba, Aleksandar Ilić, Petar Ilić Ćirilo / Nikola Jovanović
Ljubimac
19.00 ŽARE BATINOVIĆ (Hrvatska): MY LIFE MAKING OF... - izložba (22-24.3.2018.)
Zaokret
18.00-23.00 BIGOR JAHAČ PLOČA (Slovenija) - DJ program
Sprat
21.00-21.45 ERGET - klavirski koncert
22.00-23.00 PAVLE POPOV - klavirski koncert
Ljubimac
20.00-23.00 SRĐAN EFTIMOVSKI / LOMZ / HETEM / A//O - DJ program
Elektropionir
17.00-19.00 REVOLVERI - promocija albuma
19.30-20.30 GILE & MAGIC BUSH - live koncert
22.00-23.00 VIZELJ - live koncert
SubBeerni Centar
20:00-23.00 NIKOLA VRANJKOVIĆ - live koncert
- 10:00 Svetski dan(i) poezije, BG
-
SVETSKI DAN(I) POEZIJE (21-24.3.2018.) Beograd
Filološki fakultet, Studentski trg 5
10.00-11.00 Eugen Gomringer: KONKRETNA POEZIJA I NOVI MEDIJSKI PEJZAŽ - predavanje
Kulturni centar Beograda, Galerija Artget, Trg republike 5/I
12.00-13.30 POEZIJA U AKCIJI - razgovor
Kulturni centar Beograda, Galerija Podroom, Trg republike 5, donji nivo
18.00-18.45 NACISTA I ZLATOUSTI / NAZIS UND GOLDMUND - performans
autori i izvođači: Tomas Arzt, Sandra Gugić, Gerhild Štajnbuh (Beč)
19.30-21.00 SLUŠANJE POEZIJE: Katalin Ladik (Budimpešta), Dejan Ilić, Lidija Dimkovska (Ljubljana), Ana Ristović, Gerhild Štajnbuh (Beč), Adisa Bašić (Sarajevo), predstavnici Slem-stidija Poezin, Josip Kocev (Skopje), Laslo Blašković, Dušan Vejnović
režija: Dara De Luka
- 10:00 Anna Baša, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
ANNA BAŠA - izložba skulptua (21.3.-11.4.2018.)
- 10:00 Nataša Mihajloska, SK
-
Public Room, 50 Divizija 22, Skopje
NATAŠA MIHAJLOSKA - prva samostojna izložba (21.3.-10.4.2018.)
https://www.facebook.com/Art-work-by-Natasa-Mihajloska-199245340665756
- 10:00 Kvantna muzika / Quantum Music, BG
-
SANU, Beograd
KVANTNA MUZIKA (I IZVAN NJE) - MUZIKA I NOVE TEHNOLOGIJE U 21. VEKU / QUANTUM MUSIC (AND BEYOND) - MUSIC AND NEW TECHNOLOGIES IN THE 21st CENTURY - međunarodna interdisciplinarna konferencija (21/22.3.2018.)
Session 2
10:00 Klaus Mølmer (Aarhus University, Department of Physics and Astronomy): THE QUANTUM VIBES OF ATOMS AND ICHTHYOSAURS
10:30 Kim Helweg (Danish National School of Performing Arts): "SPOOKY FREQUENCIES FROM A DISTANCE”: COMPOSING WITH Q UANTUM INFORMATION
11:00 Ivana Medić (Institute of Musicology, Serbian Academy of Sciences and Arts), Jelena Janković-Beguš (Faculty of Music, Belgrade; Centre of Belgrade Festivals - CEBEF): WHAT DOES QUANTUM MUSIC SOUND LIKE AND WHAT WOULD PIERRE BOULEZ THINK OF IT?
SUPER-POSITION (MANY WORLDS) BY KIM HELWEG (2017)
11:30 coffee break
12:00 Vlatko Vedral: WHAT IS IT LIKE TO LIVE IN A QUANTUM WORLD? [КАКО ЈЕ ЖИВЕТИ У КВАНТНОМ СВЕТУ?] - a lecture in Serbian, open to the public
14:00 lunch
Session 3
15:00 Dragan Novković, Marko Peljević, Mateja Malinović (The School of Electrical and Computer Engineering of Applied Studies, Department of Audio & Video Technologies, Belgrade): SYNTHESIS AND ANALYSIS OF THE SOUNDS DEVELOPED FROM THE BOSE-EINSTEIN CONDENSATE. THEORY AND EXPERIMENTAL RESULTS
15:45 Sonja Lončar, Andrija Pavlović (Faculty of Music, Belgrade; NOVA Academy; New Art Centre, Belgrade): HYBRID DUO: LP DUO AS AN EMBODIMENT OF DUALITY
16:30 coffee break
Session 4
17:00 Alexis Kirke (University of Plymouth, School of Humanities and Performing Arts): REAL-TIME USE OF QUANTUM COMPUTER HARDWARE AND SUBATOMIC PROCESSES IN MUSICAL PERFORMANCE, AND REAL-TIME USE OF MUSICAL PERFORMANCE IN QUANTUM HARDWARE
17:30 Olof van Winden (TodaysArt, The Hague): CREATIVITY AS HARD CAPITAL
18:00 Snežana Nešić (University of Hannover, Institute for New Music): PLANNING THE „QUANTUM MUSIC - #HANNOVER SESSION“ 2018
18:30 closing remarks
19:00 dinner
organizacija: Muzikološki institut SANU i Centar za promociju nauke
- 10:00 Zdravo, mi smo orkestar, BG
-
Sala Beogradske filharmonije, Studentski trg 11, Beograd
10.00/12.00 Beogradska filharmonija za decu: ZDRAVO, MI SMO ORKESTAR - koncerti namenjeni školarcima (22/23/26-30.3.2018.)
program vode dve filharmoničarke: violistkinja Tamara Marinković Tomić i violinistkinja Slavica Perić
- 11:00 Vatrene ulice | Visoke potpetice, BG
-
Jugoslovenska kinoteka, Beograd
11:00 VATRENE ULICE (SAD 1984)
Streets of Fire
ul. Dajen Lejn (Diana Lane), Majkl Pare (Michael Paré)
r. Volter Hil (Walter Hill)
13:30 VISOKE POTPETICE (ŠPA/FR 1991)
Tacones lejanos
ul. Viktorija Avril (Victoria Abril), Marisa Paredes (Marisa Paredes)
r. Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)
- 11:00 Čudesni efekti kvantne fizike, BG
-
SANU, Beograd
Naučna tribina: Čudesni efekti kvantne fizike
11.00 prof. Vladan Vuletić: VRLO ATRAKTIVNI FOTONI - predavanje
12.00 prof. Vlatko Vedral: KAKO JE ŽIVETI U KVANTNOM SVETU? - predavanje
- 11:00 Tjedan frankofonskog filma, ZG
-
Kino Tuškanac, Tuškanac 1, Zagreb
Panorama: TJEDAN FRANKOFONSKOG FILMA (19-25.3.2018.)
11:00 TAMARA (Francuska/Belgija, 2016 boja, 103', )
režija: Alexandre Castagnetti
fotografija: Yannick Ressigeac
19:00 ZBOGOM, CARMEN / ADIOS CARMEN (Maroko/Belgija/Ujedinjeni Arapski Emirati, 2013, boja, 104')
režija: Mohamed Amin Benamraoui
fotografija: Ivan Oms Blanco
- 12:00 Jeroen Van Loon, LJ
-
Aksioma | Projektni prostor, Komenskega 18, Ljubljana
JEROEN VAN LOON: CELLOUT.ME - samostojna razstava (21.3.-20.4.2018.) in predavanje umetnika (v okviru State Machines)
- 12:00 13. FIST, BG
-
13. Festival internacionalnog studentskog teatra FIST (17-23.3.2018.) Beograd
Lutkarsko pozorište Pinokio
Fistić
12:00 PINGVINI PROTIV VANZEMALJACA (60’)
Nacionalni pozorišni institut, Ekaterinburg (Rus)
režija: Aleksander A. Blinov
13:30 Superheroji su među nama - radionica
zaposleni u socijalnom preduzeću KobaYagiUK Parobrod
Fistić
14:00 Pedagoško pozorištance - radionica
prof. Ljiljana ČekićStudentski kulturni centar
18:00 SVETSKI STUDENTSKI FESTIVAL PANTOMIMEMalo pozorište Duško Radović
21:00 Žan Pol Sartr: ZATVORENA ZAPRTA ZATVORENA VRATA (60’)Akademija dramske umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu
režija: Rok Pečečnik
Kaldrma Bar
22:30 Žurkahttps://www.facebook.com/FestivalOfInternationalStudentTheatre
- 12:00 Nagrada Novica Tadić, BG
-
Pres sala Ministarstva kulture i informisanja Srbije, Vlajkovićeva 3, Beograd
Svečano proglašenje dobitnika i uručenju nagrade NOVICA TADIĆ za mlade autore (do 35 godina) u znak sećanja na velikog pesnika
Diplome i plakete s likom Novice Tadića uručiće ministar kulture i informisanja Srbije Vladan Vukosavljević
- 12:00 Transformacija mesta i uloge farmaceuta u društvu i zdravstvu, BG
-
Institut društvenih nauka, Kraljice Natalije 45/I, Beograd
TRANSFORMACIJA MESTA I ULOGE FARMACEUTA U DRUŠTVU I ZDRAVSTVENOM SISTEMU - LIBERALIZACIJA VS PROFESIONALIZACIJA - predavanje
predavačica: doc. dr Svetlana Stojkov
organizacija: Centar za bioetičke studije u saradnji sa UNESCO Katedrom za bioetiku za Evropu i Institutom društvenih nauka
- 13:00 Umetnost-u-Srbiji_2018, NS
-
Dvorac Eđšeg KCNS, Antona Čehova 4, Novi Sad
UMETNOST-u-SRBIJI_2018 [arhitektura, dizajn, likovna i primenjena umetnost, prošireni mediji] (21.3.-20.4.2018.)
organizacija: Kulturna Mreža Srbije, Asocijacija Srpski ArtCENTAR, Novi Sad, ASA | Asocijacija Srpskih Arhitekata, Beograd, APUS | Asocijacija Primenjenih Umetnika Srbije, Novi Sad, UNUNS | Udruženje Nezavisnih Umetnika Novog Sada, ULUS, Beograd - Sekcija Prošrenih medija
- 14:00 Festival pisaca, BG
-
Dorćol Platz, Dobračina 59b, Beograd
FESTIVAL PISACA (20-24.3.2018.)
Dragan Velikić, David Albahari, Radmila Lazić, Ljubica Arsić, Milisav Savić, Vladislav Bajac, Ljubivoje Ršumović, Marko Vidojković, Ivana Dimić, Mirjana Đurđević, Svetislav Basara, Dragan Jovanović Danilov, Filip David, Gojko Božović, Igor Marojević, Dušan Nedeljković, Miomir Petrović, Mileta Prodanović, Siniša Ubović, Goran Skrobonja, Veselin Mišnić, Miloš Latinović, Nenad Novak Stefanović, Milan St Protić, Zoran Radisavljević, Dana Todorović, Uroš Petrović…
18.00 PISCI U SVOJIM DELIMA
- 16:00 Plavi čuperak, NS
-
Pozorište mladih Novi Sad, Ignjata Pavlasa 4 i 8, Novi Sad
Gostuje Malo pozorište Duško Radović
16.00/18.00 Miroslav Antić: PLAVI ČUPERAK - predstava
reditelj: Sandra Rodić Janković
igraju: Jovo Maksić, Aleksandra Anđelković, Vladislava Đorđević, Nenad Radović, Goran Belančević, Petar Strugar, Jovana Cvetković, Miloš Anđelković, Ivana Adžić, Katarina Dimitrijević, Arsenije Tubić
- 16:00 Neposlušno / Sound Dissobedience 2018, LJ
-
Španski borci - Center kulture v Mostah, Zaloška 61 (pri tržnici Moste), Ljubljana
NEPOSLUŠNO / SOUND DISSOBEDIENCE 2018 (22-24.3.2018.)
22.3.
16:00-18:30 glasbena delavnica / workshop (Wilbert de Joode)
20:00 Bolcsó Bálint, Antti Virtaranta, Ina Puntar, Ana Kravanja
21:00 Bertrand Denzler, Hans Koch
22:00 Sudo Quartet - Joëlle Léandre, Sebi Tramontana, Carlos Zíngaro, Paul Lovens23.3.
14:00-17:00 glasbena delavnica / workshop (Wilbert de Joode)
18:00 Kaja Draksler - predavanje, pogovor / lecture, talk
20:00 Superimpose (Matthias Müller, Christian Marien) & Sofia Jernberg
21:00 Martin Küchen
22:00 Kaja Draksler, Wilbert de Joode, Aleksandar Škorić24.3.
14:00-17:00 glasbena delavnica / workshop (Wilbert de Joode)
20:00 koncert udeležencev delavnice / concert with workshop participants
21:00 Irena Tomažin, Xavier Charles, Lee Patterson
22:00 Pascal Niggenkemper - 16:30 Neka svetlost uđe | Led | Legenda o konkubini, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
16.30 NEKA SVETLOST UĐE / UN BEAU SOLEIL INTÉRIEUR / LET THE SUNSHINE IN (Francuska/Belgija, 2017, 94 min)
režija: Claire Denis
igraju: Juliette Binoche, Gérard Depardieu, Josiane Balasko, Alex Descas, Xavier Beauvois, Bruno Podalydès, Paul Blain, Valeria Bruni-Tedeschihttps://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=fewclqrFHs8
18.30 LED (Rusija)
igraju: Miloš Biković, Aglaja Tarasova, Aleksandar Petrov
20.30 LEGENDA O KONKUBINI / LEGEND OF THE DEMON CAT/KUKAI (Kina, 2017, 129 min) - drama, fantasy, mystery
režija: Kaige Chen
igraju: Xuan Huang, Shôta Sometani, Yuqi Zhang
distribucija: Fame Solutions
http://www.famesolutions.rs/movie/legenda-o-konkubini
https://www.youtube.com/watch?v=sS9UJZ-Aw8k&feature=youtu.be
- 17:00 Dokumentarni četvrtak: Žurnal Novakovića, BG
-
Dokumentarni četvrtak
17:00 IZBOR STORIJA ŽURNAL NOVAKOVIĆA (JUG 1926-1938)
pp: Novaković film
PROSLAVA 550. GODIŠNJICE KOSOVSKE BITKE (JUG, 1939)
režija: Dragoljub Gošić, Kosta Novaković
19:00 SVADBA U TOPOLI I SLANCIMA (JUG, 1930)
režija: Petar Ž Petrović
NAŠI OMILJENI UMJETNICI MIJAT MIJATOVIĆ I PECIJA PETROVIĆ PRVI PUT U TON FILMU (JUG,1933)
nepoznati autori
VELIČANSTVENA BAKLJADA U ČAST ROĐENJA KRALJA PETRA II (JUG, 1935)
pp: Jugoslovenski prosvetni film
SVADBA U PIROTU (JUG,1937)
nepoznati autori
VLADA MILANA STOJADINOVIĆA (JUG, 1938)
pp: Jugoslovenska radikalna zajednica
DRINA - deo filma (JUG, 1938)
režija: Vladeta Limić
VEŽBA INŽINJERSKE ČETE U LETO 1940 (JUG, 1940)
nepoznati autori
- 17:00 Zgoščevanje / Densifying, LJ
-
Mestna galerija Ljubljana, Mestni trg 5, Ljubljana
ZGOŠČEVANJE / DENSIFYING - skupinska razstava (6.2.-25.3.2018)
POLONA DEMŠAR
ALEKSANDRA SAŠKA GRUDEN
ZORAN SRDIĆ JANEŽIČ
ANŽE JURKOVŠEK
SPIRO MASON
MOJCA SMERDU
JOŽEF VRŠČAJ
TOMAŽ ZARIFA
kustos razstave: Sarival Sosič
Vodstvo po razstavi: Sarival Sosič, kustos razstave
- 17:00 15. Beogradski festival igre
-
Atelje 212, Beograd
15. BEOGRADSKI FESTIVAL IGRE: PRESTONICA (15.3.-4.4.2017.)
17.00/21.00 Kompanija Akaša Odedre (London)
AKRAM KAN, SIDI LARBI ŠERKAUJI, RASEL MALIFANT, AKAŠ ODEDRA: UZDIZANJE
- 17:00 Predstava-predavanje malih pozorišnih eksperata, BG
-
Kulturni centar Baraka (zgrada opštine Stari grad), Makedonska 42, Berograd
PREDSTAVA-PREDAVANJE MALIH POZORIŠNIH EKSPERATA
učesnici: Jana Jekić, Nora Obradović, Tamara Ranković, Vukašin Petrović, Lazar Stevanović
- 18:00 Koncert u Galeriji SANU, BG
-
SANU, Beograd
KSENIJA DJAČENKO - klavir
- 18:00 Tradicionalno arhitektonsko nasleđe u regionu Stare planine, BG
-
SANU, Beograd
Galerija nauke i tehnike, Đure Jakšića 2, Beograd
TRADICIONALNO ARHITEKTONSKO NASLEĐE U REGIONU STARE PLANINE - izložba (22.3.-11.4.2018.)
autorka: dr Gorica Ljubenov
- 18:00 Salaši za Vas - turistički i gastronomski vodič, NS
-
Amfiteatar SPENS-a (1. sprat) Novi Sad
Miroslav Božin: SALAŠI ZA VAS - TURISTIČKI I GASTRONOMSKI VODIČ - predstavljanje nove knjige
izdavač: Prometej, Novi Sad
- 18:00 Estetika danas, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
Ciklus: Estetika danas (povodom 40 godina Estetičkog društva Srbije)
KAKO JE "UMETNIČKO SLIKARSTVO" POSTALO TABU TEMA? - predavanje
predavač: dr Sreten Petrović, profesor univerziteta
- 18:00 Mangelos iskustvo: Jelena Mijić, BG
-
Galerija Remont, Beograd
Mangelos iskustvo: JELENA MIJIĆ (1989, Novi Sad/Beograd)
http://cargocollective.com/jela
- 18:00 Među nama, IĐ
-
Narodna biblioteka Dr Đorđe Natošević Inđija, Trg sloboda 2, Inđija
Dragana Stanojević (1984): MEĐU NAMA - promocija knjige
organizacija: Udruženje „Kulturi s ljubavlju“, Inđija, Udruženje građana „Krik“, Beograd, Narodna biblioteka Dr Đorđe Natošević Inđija
- 18:00 Pravo Ljudski festival turneja, BI
-
JU Muzej Unsko-Sanskog kantona, zgrada Prvog zasjedanja AVNOJ-a, Petog korpusa 2, Bihać
Pravo Ljudski festival - projekcije filmova
- 18:00 Književni klasici na filmskom ekranu, NS
-
American Corner Novi Sad, Petra Drapšina 3, Novi Sad
Književni klasici na filmskom ekranu
BEN-HUR (1959)
režija: Vili Vajlder
glavna uloga: Čarlton Heston
predstavcljaju: novinari Đorđe Randelj i Zoran Surla
- 18:00 Janez Janša®, MB
-
UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2, Maribor
JANEZ JANŠA® - razstava (2-31.3.2018.)
sodelujoči umetniki: Janez Janša, Janez Janša in Janez Janša
Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva 6, Maribor
18.00 JAZ SEM JANEZ JANŠA - dokumentarni film
19.00 Mladen Dolar: KAJ JE V IMENU? - predavanje
- 18:00 42. SKAZ, ZG
-
Centar KNAP, Ivanićgradska 41a, Zagreb
42. SMOTRA KAZALIŠNIH AMATERA ZAGREBA - SKAZ (16-29.3.2018.)
18.00 William Shakespeare: HAMLET
Šamrleki 1 - Dramska skupina Centra KNAP
redateljica: Rebecca Agić
18.00 Okrugli stol
19.00 Barica Čuček: OSVETA
KUD Dubrava
redatelj: grupa
19.30 Okrugli stol
20.00 Mavro Matasović i Kristina Grubiša: BOLONJSKA TRAGEDIJA
Gastritis theatar - Dramska skupina Filozofskog fak. Sveučilišta u Zagrebu
redateljica: Kristina Grubiša
21.00 Okrugli stol
- 18:00 21. Art Trema Fest 2018, RU
-
Kulturni centar Ruma, Veljka Dugoševića 102, Ruma
21. Međunarodni pozorišni festival ART TREMA FEST 2018 (22-25.3.2018.)
- 18:30 Indijanske priče sa Perijem Graundom, NS
-
Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača, Petra Drapšina 8, Novi Sad
INDIJANSKE PRIČE SA PERIJEM GRAUNDOM, članom Kornjačinog klana iz izvornog američkog plemena Onondaga
- 18:30 Poučni bioskop by Crni zub, BG
-
Kulturni Centar Baraka, Nušićeva, Beograd
Poučni bioskop by CRNI ZUB (15.3.-5.4.2018.)
18.30/21.00 DO THE RIGHT THING (1989)
Spike Lee
- 19:00 Maksimum, KI
-
Centar lepih veština, Trg srpskih dobrovoljaca 1/I, Kikinda
Svečano otvaranje Centra lepih veština
Vida Ognjenović: MAKSIMUM - predstavljanje novog romana
izdavač: Arhipelag, 2017.
govore: glavni urednik Arhipelaga Gojko Božović, i autorka
moderator: Srđan V. Tešin, književnik i programski urednik CLV
- 19:00 The Status Project, ZG
-
mama, Zagreb
HEATH BUNTING: THE STATUS PROJECT
- 19:00 Bremenitost Odsustva, BG
-
Grad, Beograd
BREMENITOST ODSUSTVA - ESTETIKA PRAZNINE U BUDISTIČKOM ISKUSTVU I UMETNOSTI
- 19:00 Pop književnost, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
Ciklus: Pop književnost
PRLJAVO KAZALIŠTE: ZOV ULICE
predavač: Muharem Bazdulј
- 19:00 Dušan Krstić, BG
-
Noćna galerija Petak, Lomina 14, Beograd
Kreativna fabrika: DosijeUmetnik
DUŠAN KRSTIĆ (1983, Aleksinac): DOZIRANJE - izložba slika (22-29.3.2018.) i promocija njegovog prvog romana
- 19:00 Slikari i vajari: Jovan Bijelić, NS
-
Spomen-zbirka Pavla Beljanskog, Trg galerija 2, Novi Sad
Međunarodni dan frankofonije
Filmsko veče
Slikari i vajari: JOVAN BIJELIĆ (30 min) - dokumentarna TV emisija, povodom godišnjice smrti poznatog umetnika
režija: Mika Milošević
scenario: Lazar Trifunović
produkcija: RTB
- 19:00 Aleksandra Šaranović, BG
-
Prodajna galerija Beograd, Kosancicev venac 19, Beograd
ALEKSANDRA ŠARANOVIĆ (1966): POSMATRAČI - izložba (22.3.-9.4.2018.)
- 19:00 Dragan Sibinović, Dragan Jovanović Gagac, Konstantinos Petrović Kosta, LA
-
Centar za kulturu Lazarevac
DRAGAN SIBINOVIĆ (1989, Valjevo), DRAGAN JOVANOVIĆ GAGAC (1977, Lajkovac), KONSTANTINOS PETROVIĆ KOSTA (1995, Valjevo): Σ - zajednička izložba
- 19:00 Čija je istina, BG
-
Narodna biblioteka Srbije, Skerlićeva 1, Beograd
Mirko Magarašević: ČIJA JE ISTINA? - predstavljanje knjige eseja
izdavač: Catena mundi, 2017
govore: Stefan Dragićević, kritičar, Nikola Marinković, urednik izdanja, i autor
- 19:00 Đorđe Aralica, BG
-
Galerija '73, Beograd
ĐORĐE ARALICA (1963, Otočec): CHAIN LOOP - samostalna izložba skulptura (22.3.-3.4.2018.)
- 19:00 Mileva Einstein, teorija tuge, BG
-
CZKD, Beograd
Slavenka Drakulić: MILEVA EINSTEIN, TEORIJA TUGE - predstavljanje knjige
izdavač: Fraktura
govore: Biljana Dojčinović, Tamara Krstić, Seid Serdarević, i autorka
- 19:00 19. Međunarodna smotra arheološkog filma, BG
-
Jugoslovenska kinoteka, Beograd
19. MEĐUNARODNA SMOTRA ARHEOLOŠKOG FILMA (22-29.3.2018.)
22.3.
19.00 Svečano otvaranje
UMETNOST U PEĆINAMA PROVINCIJE GANSU / 甘肃石窟艺术 (Kina, 2015, 30 min)
režija: Jiao Bingkun
SENZACIONALNO OTKRIĆE U BRAZILU. PRVI AMERIKANCI / SENSATIONSFUND IN BRASILIEN. DIE ERSTEN AMERIKANER (Nemačka, 2016, 43 min)
režija: Peter Prestel, Gisela Graichen
METALLA TRICORNENSIA 9 KOSMAJ (Srbija, 2018, 24 min)
režija: Rastko Šejić
DOMAĆINSTVO U PRAISTORIJI / ΤΡΕΙΣ ΑΡΧΑΙΟΛΌΓΟΙ ΜΙΛΟΎΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΚΌ ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΌ (Grčka, 2006, 13 min)
režija: Atanasios Takis, Adonis Ksenos
OD EGIPTA IZ DOBA FARAONA DO AFRIKE DANAS / DALL’EGITTO FARAONICO ALL’AFRICA DI OGGI (Italija, 2016, 18 min)
režija: Alfredo e Angelo Castiglioni
23.3.
19:30 TIMOR MORTIS (Srbija, 2015, 5 min) - animirani film
režija: Katarina Ivković
NOVI OSVRT NA NAZARET: ARHEOLOGIJA I TRADICIJA / RIVISITARE NAZARETH: ARCHEOLOGIA E TRADIZIONE NEL VILLAGGIO ABITATO DA GESÙ (Italija, 2017, 50 min)
režija: Alberto Castellani
DŽINOVSKA SLAGALICA EPIKUREJSKOG ZAPISA DIOGENA IZ OJNOANDE / A GIGANTIC JIGSAW PUZZLE THE EPICUREAN INSCRIPTION OF DIOGENES OF OINOANDA (Turska, 2012, 32 min)
režija: Nazim Güvenoğlu
POVRATAK / Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΉ (Grčka, 2014, 23 min)
režija: Giorgos Skandalaris
NEKROPOLA GLOGOVIK (Srbija, 2018, 6 min)
režija: Milan Peca Nikolić
24.3.
19:30 PUTOVANJE KROZ PROŠLOST (Srbija, 2018, 5 min) - animirani film
režija: Studio za animaciju Dečjeg kulturnog centra
PARS, PERSIJSKI ZALIV, IRAN (Iran, 2010, 58 min)
režija: Ali Bagherzadeh Namazi
LAV - ČOVEK / DIE RESTAURIERUNG DES LÖWENMENSCHEN (Nemačka, 2013, 27 min)
režija: Uwe Krüger
NA TRAGU CARSKE PALATE - PROJEKAT GLAC (Srbija, 2017, 25 min)
režija: Slobodan Maksić
ZAVIRITI IZA HORIZONTA / ZAGLЯNUTЬ ZA GORIZONT (Rusija, 2016, 26 min)
režija: Mihail Malahov
25.3.
19:30 UBISTVO BASKIJSKIH KITOLOVACA / EUSKAL BALEZALEEN TRISKANTZA (Španija, 2016, 82 min)
režija: Eñaut Tolosa Beñat Iturrioz
ARHEOLOŠKI LOKALITET „ANINE“ - VILLA RUSTICA (Srbija, 2017, 16 min)
režija: Aleksandar Teodorović
UNDERGRAD - POTRAGA SE NASTAVLJA (Srbija, 2017, 3 min)
režija: Nedeljko Kovačić
ALJASKA. TAJNA MEDNE (BAKARNE) REKE / ALЯSKA. TAЙNA REKI MEDNOЙ (Rusija, 2013, 38 min)
režija: Mihail Malahov
26.3.
19:30 TRAJAN / TRAIANUS (Italija, 2017, 26 min)
režija: Livio Zerbini, Giovanni Ganino
ŠTAP, VIOLINISTA I SPELEOLOG / DER STAB DER GEIGER UND DIE HÖHLENFORSCHER (Nemačka, 2015, 45 min)
režija: Uwe Krüger
VLADIMIR VELIKI - POGLED SA VOLINIJE / VOLODIMIR VELIKIЙ - POGLЯD Z VOLINІ (Ukraina, 2015, 28 min)
režija: Volinska regionalna direkcija Državne telekompanije Ukrajine
CLAUSTRA. ALPIUM IULIARUM (Hrvatska, 2015, 22 min)
režija: Ana Golja, Helena Traub
KOLEVKA CIVILIZACIJE / BƏŞƏRIYYƏTIN BEŞIYI (Azerbejdžan, 2011, 12 min)
režija: Şamil Nəcəfzadə
U POTRAZI ZA ANTIČKIM EL DORADOM (Srbija, 2017, 22 min)
režija: Smiljana Popov
27.3.
19:30 OLKAS 2: PUTUJUĆI OD VIZANTIJSKOG CARSTVA I KA NJEMU. SREDNJOVEKOVNE LUKE OD CRNOG MORA DO ISTOČNOG MEDITERANA / OLKAS II :SAILING FROM AND TO BYZANTIUM MEDIEVAL PORTS FROM EUXINUS PONTUS TO EASTERN MEDITERRANEAN (Grčka, 2015, 60 min)
režija: Geogre Botsos
PETRUS, SREDNJOVEKOVNI GRAD (Srbija, 2005, 30 min)
režija: Božidar Bole Nikolić
PRAVI PUT / FACENDO STRADA (Nemačka, 2017, 15 min)
režija: Frank Helbert
BRODOGRADITELJI PRIONEŽJA / KORABELЫ PRIONEŽЬЯ (Rusija, 2014, 26 min)
28.3.
19:30 EIS PEGAS - NA IZVORIMA / EIS PEGAS - ALLE SORGENTI (Italija, 2016, 72 min)
režija: Andrea Giannone
IN CERVISI VERITAS / U PIVU JE ISTINA (Srbija, 2015, 12 min)
RUKE IZ PROŠLOSTI / HANDS FROM THE PAST (Španija, 2016, 32 min)
režija: José Camello Manzano
IGRA PRESTOLA, SRPSKI VITEŠKI KOD (Srbija, 2017, 23 min)
režija: Smiljana Popov
DREVNE KNJIGE U KAMENU / A STONE BOOK OF AGES (Azerbejdžan, 2009, 18 min)
režija: Gyulnara Abdullayeba
29.3.
18.00 ARHEOLOGIJA I MEDIJI - tribina
učesnici: prof. dr Jasna Vuković, Filozofski fakultet, prof. dr Miroslav Vujović, Filozofski fakultet, dr Ivan Vranić, Arheološki institut, dr Adam Crnobrnja, Narodni muzej u Beogradu, Ilija Cerović, glavni urednik Obrazovno - naučnog programa RTS, Rade Milić, Centar za urbani razvoj, Smiljana Popov, novinar Studio B
moderacija: Ivana Minić, koordinatorka 19. Međunarodne smotre arheološkog filma
19:30 U POTRAZI ZA IZGUBLJENOM BUDUĆNOŠĆU / EL BUSCA DEL FUTURO PERDIDO (Španija, 2016, 62 min)
režija: Alfonso Par, Luis Quevedo
LICA ETRURACA - KANOPSKE VAZE IZ TOLEA / FACCE DI ETRUSCO - I VASI CANOPI DI TOLLE (Italija, 2017, 32 min)
režija: Alessandro Barelli
ALJASKA. BELEŠKE IZ NOVOG SVETA / ALЯSKA. ZAMETKI S NOVOGO SVETA (Rusija, 2012, 52 min)
režija: Olьga Pogudina
EREHTEJON - ISTORIJA, REKONSTRUKCIJA / ΤΟ ΕΡΈΧΘΕΙΟ, ΙΣΤΟΡΊΑ, ΑΝΑΣΤΗΛΏΣΕΙΣ (Grčka, 2010, 18 min)
režija: Dimitris Patrikios
PAGES FROM THE PERPETUAL CHRONICLE OF PLOVDIV (Bugarska, 2012, 33 min)
režija: Jordan Detev
- 19:00 Izlog čarobnih knjiga, BG
-
IZLOG ČAROBNIH KNJIGA - izložba bibliofilskih knjiga studenata Fakulteta primenjenih umetnosti (16-23.3.2018.)
autor izložbe: Gordana Popović Vasić
Tipografija i dizajn zenitističkih i dadaističkih publikacija - predavanje
predavač: Irina Subotić
- 19:00 Predavanja o starom Rimu, BG
-
Italijanski institut za kulturu, Kneza Miloša 56, Beograd
prof. dr Žika Bujuklić: RIMSKO DRUŠTVO I EVROPSKO MODERNO DRUŠTVO: PARALELE
mr Petar Panić: PRIVATNI ŽIVOT RIMLJANA
- 19:00 Boris Greiner, ZG
-
HDD galerija, Boškovićeva 18, Zagreb
BORIS GREINER (grafički dizajner, pisac, filmski autor, 1959, Zagreb): SAD UP SAD DOWN - izložba 24 plakata (22.3.-9.4.2018.)
kustos izložbe: Marko Golub
asistentica kustosa: Monika Džakić
grafički dizajn: Boris Greiner
organizacija izložbe: Hrvatsko dizajnersko društvo / HDD galerija
- 19:00 Godišnja izložba realizacija arhitekata i arhitektica u 2017, ZG
-
Tehnički muzej Nikola Tesla, Savska cesta 18, Zagreb
GODIŠNJA IZLOŽBA REALIZACIJA ARHITEKATA I ARHITEKTICA U 2017. GODINI I DODJELA NAGRADA ZA NAJBOLJA ARHITEKTONSKA OSTVARENJA
organizacija: Udruženje hrvatskih arhitekata
https://www.facebook.com/Udruženje-hrvatskih-arhitekata-UHA-119085961473025
- 19:30 14. Culture Shock festival, KŽ
-
Klub kulture, Mažuranićev trg 1, Križevci
14. CULTURE SHOCK FESTIVAL (8.3.-14.4.2018.)
SLOBODA MEDIJA, SLOBODA DRUŠTVA - tribina
gošća: Maja Sever
moderator: Admir Sinani
- 19:30 Sanja Iveković: Runda kratkog, ZG
-
Studentski centar, Zagreb
SANJA IVEKOVIĆ: RUNDA KRATKOG - video radovi i performans
SLATKO NASILJE (1974.)
INSTRUCTION#1 (1976.)
MAKE UP-MAKE DOWN (1978.)
OSOBNI REZOVI (1982.)
INSTRUCTION #2 (2015.)
PRAKSA ČINI MAJSTORA / PRACTICE MAKES A MASTER (1982/2009) - snimka performansa
- 19:30 Njegoš i Ljubiša - komparativna izučavanja, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
NJEGOŠ I LJUBIŠA - KOMPARATIVNA IZUČAVANJA - književno veče povodom 140 godina od smrti Stefana M. Ljubiše i novih izdanja Gorskog vijenca i Skočidjevojke (u saradnji sa Udruženjem Paštrovića)
učesnici: akademik Radomir V. Ivanović, dr Zoran Živković, dr Mila Stefanović i izdavači
odlomke kazuje: glumica Jovana Todorović
- 20:00 47. Dani komedije, JA
-
Kulturni centar Jagodina, Knjeginje Milice 25, Jagodina
47. DANI KOMEDIJE (20-27.3.2018.)
AMATERI
Narodno pozorište Bora Stanković, Vranje
tekst: Borivoje Radaković
režija: Andrea Ada Lazić
- 20:00 Pola Plakatiranje, BG
-
Galerija Pro3or, Koče Popovića 9, Beograd
POLA PLAKATIRANJE - izložba 107 plakata (22-30.3.2018.)
autori: 2dizajnera, Agata i Apolonija Lučić, Alma Šavar, Ana Sladetić, Ana Zubak, Andrea Resner, Andrija Mudnić, Anja Leko, Anja Sušanj, Anta Bučević, Antono Dolić, Artu Ditu, Benussi&theFish, Bernarda Xilho, Beton, Bogovac+Volf+Milovac, Chez, Daria Čičmir, Demijan Bačić, Dominik Markušić, Dominik Vuković, Dora Bilandžić, Dorja Horvatić i Vita Vrebac, Dragan Kordić, Filip Peraić, GlitchBoy, Helena Janečić, Irena Gajić, Iva Hrvatin, Iva Marija Jurić, Ivan Dorotić, Ivan Marković, Ivan Mesaroš, Ivan Milas i Goran Radošević, Ivan Oštarčević, Ivan Tudek, Ivana Armanini, Ivana Bugarinović, Jakov Vilović, Jasna Jasna Žmak i Dario Dević, Jelena Perišić, Josipa Krolo, JUFI, Klarxy, Klasja Habjan, Krunoslav Nemčić, Lea Levi, Leo Kirinčić, Lovro Škiljić, Luka Predragović, Lunar, Maja Rožman, Mane Radmanović, Marichoo, Marija Ančić, Marija Matić, Marin Nižić, Marinko Murgić, Mario Aničić, Marita Bonačić, Marko Koržinek, Marta Tuta, Martin Hrastić, Martin Peranović, Martina Granić, Maša Barišić, Maša Vukmanović, Melinda Šefčić, Metaklinika, Milica Pantelić, Miro Roman, Miron Milić, Mladen Udovičić, Monika Meglić, Nebitno, Negra Nigoević & Dražen Novak, Nemanja Jehlička, Nenad Vukušić, Neumnoživi, Nikola Vrljić, Ninja Tiger, NJI3, Nobl., Ozana Ursić, Pliketi Plok, Radnja, Razum & Osjećaji, Rina Barbarić, Sanja Kuzmanović, Sara Pavleković Preis, Saša Pocrnić, Size agency, Srđa Dragović, Studio Sudar, Švicarska, Tea Jurišić, Tea Pavić, This Town Needs Posters + Artomat, Tjaša Kalkan & Hrvoje Živčić, Tom Palinić, Vanja Perković, Vedran Kolac, Vedran Štimac, Vendi Vernić, Vladimir Končar, Željko Beljan, Željko Lončar
kustos i inicijator projekta: Ivan Dorotić, glavni urednik i pokretač portala Vizkultura
- 20:00 Dva mirisa ruže, BG
-
Kulturni centar Čukarica, Turgenjevljeva 5, Beograd
DVA MIRISA RUŽE - muzička melodrama
režija: Slavenko Saletović
igraju: Elizabeta Đorevska i Ljiljana Stjepanović
- 20:00 Legenda o hrabrosti, BG
-
Pozorište lutaka Pinokio, Bulevar Mihajla Pupina 14, Novi Beograd
Mateja Popović: LEGENDA O HRABROSTI (55 min) - premijera mjuzikla za decu (5-14 god.)
Čiča Mičino pozorište i Pozorište lutaka Pinokio
igraju: Vaja Dujović, Anđela Jovanović, Ivan Mihailović, Stevan Piale, Srojan Đorđević, Dragana Dabović, Mateja Popović, Bogdan Bogdanović, Božidar Marović, Dušan Popović, Gavrilo Ilić, Miloš Račić
kostimi: Srđan Perić
scenografija: Stojan Đorđević
songovi: Danilo Marinković
koerografija: Anka Gaćeša
dizajn svetla: Gordana Pantelić
produkcija zvuka i zvučni efekti: Pavle Nikolić
- 20:00 9. Zagreb international blues festival
-
9. ZAGREB INTERNATIONAL BLUES FESTIVAL (ZIBF) (20-24.3.2018.)
Hard Place
LIL’ JIMMY REED (USA)
COUNTRY GURU
http://www.spona.com.hr/9th-zagreb-international-blues-festival-20-24-3-2018-2
- 20:00 Duo DJ, BG
-
Svečana sala Skupštine Grada, Dragoslava Jovanovića 2, Beograd
DUO DJ: Dejana Goločevac (Beograd, 1977) - violina i Jasna Tucović (Beograd, 1975) - klavir
program: Volfgang Amadeus Mocart: Sonata u Ge-duru, KV 379 (Adagio, Allegro, Thema - Andantino cantabile), Antonjin Dvoržak: Romatični komadi, op. 75 (Allegro moderato, Allegro maestoso, Allegro appassionato, Larghetto), Jan Sibelijus: Humoreska, op. 89, br. 3, Aleksandar Glazunov: Antrakt iz baleta Raimonda, Igor Stravinski: Divertimento
- 20:00 Transnacionalizmi, RI
-
Mali salon, Korzo 24, Rijeka
TRANSNACIONALIZMI - izložba (22.3.-14.4.2018.)
kustos: James Bridle
umjetnici/ce:
JULIAN OLIVER
DANIELA ORTIZ
JEREMY HUTCHISON
STUDIO FOLDER (Marco Ferrari, Elisa Pasqual)
RAPHAËL FABRE
JONAS STAAL
THEY ARE HERE (Helen Walker, Harun Morrison)
- 20:00 Voz, PE
-
Spomen dom Crvena komuna Petrovac
Pozorišni program: Grad teatar - Crvena komuna
Kormak Makarti: VOZ - predstava
Zvezdara teatar Beograd
režija: Voja Brajović
prevod: Milica i Branislav Mihajlović
adaptacija scene i kostima: Jelisaveta Tatić Čuturilo
organizacija: Grad teatar Budva, Muzeji i galerije Budve
- 20:00 13. Moje, tvoje, naše, RI
-
13. MOJE, TVOJE, NAŠE: TRANSNACIONALIZMI (22-24.3.2018.) Rijeka
22.3.
Mali salon, Korzo 24
20.00 TRANSNACIONALIZMI - izložba (22.3.-14.4.2018.)
kustos: James Bridle
umjetnici/ce: Julian Oliver, Daniela Ortiz, Jeremy Hutchison, Studio Folder (Marco Ferrari i Elisa Pasqual), Raphaël Fabre, Jonas Staal, They Are Here (Helen Walker i Harun Morrison)
23.3.
Filodrammatica, Korzo 28/I
18.00 Prezentacije i diskusije
James Bridle: THE REAL NAME GAME
Atossa Araxia Abrahamian: KOZMOPOLITI I PODATKOVNE OAZE
Heath Bunting: THE STATUS PROJECT24.3.
Filodrammatica, Korzo 28/I
18.00 Prezentacije i diskusije
Aljoša Pužar: SJEBANA ETIKA BROJA 3
Gordan Bosanac: KAKO MIGRACIJE UTJEČU NA NOVE TEHNOLOGIJE, DRŽAVLJANSTVO I NACIONALNE DRŽAVE - 20:00 Jovan Marjanov, KM
-
Fakultet umetnosti u Prištini, Drvarska 6, Kosovska Mitrovica
JOVAN MARJANOV (1981, Beograd): ISTOK - ZAPAD - izložba fotografija
- 20:00 Talas, BG
-
Omladinsko pozorište Dadov, Desanke Maksimović 6/1, Beograd
TALAS - prva repriza predstave
režija: Predrag Stojmenović
- 20:00 3. KoPS 2018, KV
-
3. KoPS 2018 (Kovinski pozorišni susreti 2018): STRAST ILI NIŠTA (21-24.3.2018.)
HISTERIJA
Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
tekst: Teri Džonson
režija: Ivan Vuković
igraju: Mladen Andrejević, Goran Jevtić, Suzana Lukić, Nebojša Ljubišić i Anđelika Simić (glas).
scenografija: Ljubica Milanović
kostimografija: Senka Kljakić, Marijana Radović
kompozitor: Miroslav Radulović, Stevan Radulović
dramaturgija: Miloš Krečkovićhttps://www.facebook.com/events/408434872941019/?active_tab=about
- 20:00 Sex Bomb, ZR
-
Kulturni centar Zrenjanina
SEX BOMB - pozorišna komedija/mjuzikl
adaptacija, režija: Rade Vukotić
koreografija: Marija Kostić
igraju: Nikola Ivačkov, Marija Veljković, Kristina Radenković i Đorđe David
500/600/700 din
- 20:00 Omaž Cezarima, ZR
-
Kulturni centar Zrenjanina
Francuski filmski karavan
Ciklus: Omaž Cezarima (u saradnji sa Francuskim institutom za kulturu)
KAPETAN KONAN / CAPITAINE CONAN (Fra, 1995, 133’)
režija: Bertran Tavernije
igraju: Filip Toreton, Samiel le Bian
besplatno
- 20:00 Premještanje ljudi i životinja, ZG
-
Pogon Jedinstvo, Trnjanski nasip bb, Zagreb
Irena Boćkai & Roko Nakić: PREMJEŠTANJE LJUDI I ŽIVOTINJA - predstava
organizator: Trećeprostor
- 20:00 Tara Ivanišević, ZG
-
Galerija Kluba Kocka, Dom mladih, Split
TARA IVANIŠEVIĆ (1990, Zagreb): SVE I ONA 1.1. - izložba
organizacija: kolektiv queerANarchive
- 20:00 Novosadski duvački kvintet, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
Ciklus: Paviljon muzike
NOVOSADSKI DUVAČKI KVINTET (Novi Sad): MUZIKA SRPSKIH KOMPOZITORA ZA DUVAČKI KVINTET - koncertna promocija prvog CD-a
Ksenija Mijatović - flauta
Veronika Antunović - oboa
Kristijan Boroš - klarinet
Goran Marković - fagot
Mirko Marić - horna
program: Petar Konjović, Dorotea Vejnović, Nataša Đuragić, Ivana Vojnović
- 20:00 Žene DADE - Jedna moguća izložba, BG
-
Muzej savremene umetnosti Beograd
Žene DADE - Jedna moguća izložba - performans/pozorišna instalacija
DAH Teatar
režija i koncept: Dijana Milošević
igraju: Evgenija Eškina Kovačević, Aleksandra Jelić, Ivana Milenović Popović, Ivana Milovanović, Ivan Nikolić
muzičari: Ljubica Damčević, Uglješa Majdevac
scenografija: Neša Paripović
kostim i šminka: Snežana Arnautović i DAH Teatar
ready-made koferi: Evgenija Eškina Kovačević, Aleksandra Jelić, Ivana Milenović Popović, Ivana Milovanović, Ivan Nikolić
svetlo: Milomir Dimitrijević
organizacija i PR: Nataša Novaković
fotografija: Una Škandro
- 20:00 Nemanja Nikolić, BG
-
Umetnički prostor U10, Kosovke devojke 3, Beograd
NEMANJA NIKOLIĆ (1987): VANISHING FICTION - izložba (22.3.-5.4.2018.)
- 20:00 Vokaloidi, NS
-
CK13, Novi Sad
VOKALOIDI - muzički događaj (proces stvaranja kompozicije)
vodi: Sava Botić, muzičar, kompozitor i muzički producent
- 20:30 Šta me snađe, BG
-
Dom omladine Beograda
Nebojša Romčević: ŠTA ME SNAĐE - predstava
režija: Branko Đurić Đuro
glavna uloga: Anđelka Prpić
produkcija: Beogradska producentska kuća GMR
1.200 din
- 21:00 The Underground Youth, RI
-
Omladinski Kulturni Centar Palach, Kružna ulica 8, Rijeka
THE UNDERGROUND YOUTH (UK)
the-underground-youth.bandcamp.com
facebook.com/TheUndergroundYouth
https://www.youtube.com/watch?v=0Uy5ZNQ2fOU
40/60 kn
- 21:00 Nils Vogram i Rut 70, BG
-
Kosmodrom, Solunska 24, Beograd
NILS VOGRAM i RUT 70 (džez): Nils Vogram (trombon), Hejden Čisholm (alt-saksofon), Met Penman (kontrabas), Johen Rikert (udaraljke)
- Okupirani bioskop prvi put u Čačku
- Aleksandar Denić predstavlja Srbiju na 60. Bijenalu u Veneciji
- Marijana Cvetković: Raste bes u svim sektorima kulture
- Praviti se lud ili otvoriti oči
- A1 Kinoteka letnji bioskop ponovo na krovu Doma Vojske
- Uži izbor za Politikinu nagradu za 2023.
- Preminula Jasna Tijardović Popović
- Najuži izbor za NIN-ovu nagradu za 2022.
- Nadežda Petrović u Narodnom muzeju
- Partibrejkers uveličali Zemun fest
- Zbornik eseja o Biliju Vajlderu
- Novosadski SKC u novoj zgradi
- Tanjug javlja: Rat je završen - u Užicu
- Žene u rokenrolu
- Rade nas reči
- Poziv na odbranu kulture
- Nagrada Biljana Jovanović ravnopravno Ćosiću i Vučiniću
- Unstable comrades
- Arhitektura sporog nasilja: ne/materijalni dokazi
- Više od 100 dokumentaraca na 17. Beldocsu
- Poziv za buduće producente - FIST19 program usavršavanja
- Regionalni konkurs za učešće na II Studentskom bijenalu scenskog dizajna
- Konkurs Organizacije srpskih studenata u inostranstvu
- Konkurs za dodelu nagrade Pavle Janković Šole za 2024.
- Konkurs za 21. Međunarodni salon stripa u Beogradu
- Konkurs za regionalni umetnički projekat ECHO CURVE
- Konkurs za najbolјu studentsku kratku priču
- Konkurs za učešće u projektu Secret Arts Teachers
VOĐENJE: IRWIN – NSK State – It's a Beautiful Country
IRWIN: NSK State – It's a Beautiful Country, Umetnički pav