• Search form

24.07.2018 | 23:15

Konkurs za godišnju izložbu Slikarsko-grafičke sekcije ULUPUDS-a

Odbor Slikarsko-grafičke sekcije ULUPUDS-a raspisao je konkurs za godišnju izložbu u 2018. Pravo učešća imaju članovi svih sekcija ULUPUDS-a.

Izložba je prodajnog karaktera, a biće održana tokom decembra u UK Parobrod na temu “Kod”.

Prednost pri prijemu će imati oni radovi koji odgovore na temu, ali je dozvoljeno konkurisati i sa radovima druge tematike.

Reč “kod” može biti najšire shvaćena - kao sistem komunikacije, kao tajna šifra stvaraoca ili stvaralaštva, kao izazov i paradigma post - moderne globalno - informatičke kulture, lični kod kao izazov upravo toj i takvoj kulturi, genetski kod, kod kao način klasiranja svega postojećeg na svetu (bar-kod)…

Svaki autor može konkurisati sa po jednim reprezentativnim radom, nastalim u periodu od 2016. do danas, a dozvoljeni su i ranije izlagani radovi.

Format nije ograničen, međutim, kako će galerija tokom trajanja izložbe biti domaćin i brojnim drugim aktivnostima, a ne postoji fizičko obezbeđenje, bilo bi poželjno ne konkurisati sa previše sitnim radovima, zgodnim “za poneti”, naveli su organizatori.

Radovi treba da budu opremljeni za izlaganje.

Kotizaciju od 1.000 dinara plaćaju samo kandidati koji su prošli selekciju.

Svaki učesnik mora da ima izmirene obaveze prema ULUPUDS-u (plaćenu članarinu).

Konkurs je otvoren do 4. novembra 2018.

Konkursni materijal treba popuniti ćirilicom i poslati na e-mail: godisnjaSG2018@gmail.com

1. Popunjena prijava (u prilogu)
Naslov prijave: Ime i prezime, prijava - Godišnja SG

2. Dve fotografije radova sa kojima se konkuriše:
- za žiriranje, JPEG, RGB, veličine do 500KB
- za katalog, PDF, 300 dpi, CMYK, duža stranica do 10 cm

Naziv fotografije: Ime i prezime autora - naziv rada - tehnika - dimenzije - godina nastanka (na primer: Pera Perić - Leto - Akril na platnu - 40h50cm - 2018.)

Na poleđini rada treba napisati: ime i prezime autora, naziv rada, tehniku i godinu nastanka.

Rezultati i predaja radova:

Žiri izložbe čini Odbor Slikarsko-grafičke sekcije.

Spisak učesnika biće poznat najkasnije do 11. novembra 2018. i objavljen na sajtu ULUPUDS-a, kao i na Fejsbuk stranicama tog udruženja i Slikarsko-grafičke sekcije.

Datum i vreme predaje radova biće objavljeni uz spisak učesnika izložbe.

Učesnici su saglasni sa tim da će njihov rad biti korišćen u svrhu medijske promocije izložbe.

Biće odštampan adekvatan katalog i dodeljena jedna diploma za rad koji je, prema oceni žirija, najuspešnije odgovorio na temu izložbe.

Žiri za nagrade biće sastavljen od tri člana, od kojih je jedan istoričar umetnosti, a njihova imena će biti objavljena uz spisak učesnika izložbe.

Tokom izložbe biće organizovana dežurstva, a raspored će biti napravljen u dogovoru sa autorima, na osnovu slobodnog vremena kojim raspolažu.

Učesnici se obavezuju da će se držati rokova za predaju radova i uplatu kotizacije, kao i svih ostalih dogovora i rokova, predviđenih ovim Konkursom.

Učesnici prijavom na konkurs prihvataju sve uslove i pravila konkursa.

*U prilogu: Prijava za konkurs

(SEEcult.org)

  • 19.06.2018 | 10:00

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    06.10.2018 | 10:00

    Kibla, Maribor

    Kibla portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    OSEBNO / PERSONAL - mednarodna skupinska razstava (5.10.2018.-8.2.2019.)

    Jozef Suchoža (Slovaška), Nataša Prosenc Stearns (Slovenija/ZDA), Jože Slaček in Jiri Kočica (Slovenija), Jure Fingušt (Slovenija), Janez Kardelj (Slovenija), Maruša Šuštar (Slovenija), Tadej Vaukman (Slovenija), Maša Jazbec (Slovenija), Artists&Poor's (Slovenija), Radovan Kunić (Hrvaška), Boštjan Novak (Slovenija), Dragica Čadež (Slovenija), Anka Krašna (Slovenija), Selma Selman (BH/ZDA), Nikita Shalenny (Ukrajina/UA), Nataša Berk, Vlado Repnik, Simon Macuh, Petra Kapš (Slovenija), Tincuta Heinzel in Hillevi Munthe, kuratorici - Poskusi, napake, preizkušnje in napake: Attempts, Failures, Trials and Errors: Teresa Almeida (Portugalska / ZK / Švedska), Beam (Nizozemska), Shih Wei Chieh (Tajvan), Kate Sicchio (ZDA) & Camille Baker (Kanada / ZK), Renata Gaui (Brazilija / ZDA), Maria Paulina Gutiérrez (Kolumbija), Tincuta Heinzel (Romunija/Nemčija/ZK), Shary Kock (Nizozemska), Aline Martinez Santos (Brazilija/Nemčija), Afroditi Psarra (Grčija/ZDA), Annette Schmid & Veerle Pennock (Nemčija/Nizozemska), Zoran Popovici (Romunija), Natacha Roussel (Francija/Belgija), Vitalii Shupliak (Ukrajina/Poljska), Giulia Tomasello (Italija/ZK), Pauline Vierne (Francija/Nemčija), ZEST Collective (Romunija), Ebru Kurbak (Turčija/Avstrija), Mili John Tharakan (Indija/ZK), Rebecca Stewart (ZDA/ZK)

    http://www.kibla.org

    16.10.2018 | 10:00

    Muzej Paje Jovanovića, Kralja Milana 21/IV, Beograd

    POGLED IZBLIZA. ATELJE PAJE JOVANOVIĆA - izložba (15.10.2018.-26.1.2019.) povodom 115 godina od osnivanja Muzeja grada Beograda

    autor izložbe: Isidora Savić, kustoskinja Muzeja grada Beograda

    http://www.mgb.org.rs

    19.10.2018 | 10:00

    Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14, Beograd

    MASINISA SELMANI (Francuska): PODELJENI SVETOVI - izložba (18.10.2018.-24.2.2019.)

    http://www.institutfrancais.rs/podeljeni-svetovi-masinise-selmanija

    19.10.2018 | 10:00

    UGM trgovina, Strossmayerjeva 6, Maribor

    TONI SOPRANO: ʹOUT TA KĒ - prodajna razstava (18.10.2018.-17.2.2019.)

    http://www.ugm.si

    07.11.2018 | 11:00

    Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd

    Dan muzeja primenjene umetnosti Beograd

    KLASIČNO I SIMBOLIČNO - PRSTENJE I MINĐUŠE OD ANTIKE DO SREDNJEG VEKA IZ KOLEKCIJE MUZEJA PRIMENJENE UMETNOSTI - izložba (6.11.2018.-31.1.2019.)

    autor izložbe i kataloga: Mila Gajić, viši kustos MPU

    konzervacija: Milan Andrić

    grafičko oblikovanje: Dušan Tkačenko

    arhitekta postavke: Miroslava Petrović Balubdžić

    muzika za izložbu: Vasil Hadžimanov

    http://mpu.rs

    08.11.2018 | 11:00

    Dom Jevrema Grujića, Svetogorska 17, Beograd

    ČAROBNA MILENA - izložba Milene Pavlović Barili (7.11.2019.-31.3.2019.)

    http://www.iicbelgrado.esteri.it

    09.11.2018 | 11:00

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    NIKOLA REISER: SENZIBILNI POETA SLIKARSTVA - retrospektivna izložba (8.11.2018.-3.2.2019.)

    kustosica izložbe: Danijela Marković

    autori tekstova: Akademik Tonko Maroević, Iva Körbler, Danijela Marković

    http://gkd.hr

    10.11.2018 | 10:00

    SANU, Beograd

    MARKO ČELEBONOVIĆ (1902-1986) - izložba (9.11.2018.-30.1.2019.)

    https://www.sanu.ac.rs

    10.11.2018 | 10:00

    Gradski muzej Subotica, Trg sinagoge 3, Subotica

    ROĐENJE HUMANOIDNE ROBOTIKE: 50 GODINA CENTRA ZA ROBOTIKU INSTITUTA „MIHAJLO PUPIN“ - izložba posvećena najstarijoj laboratoriji za robotiku u Jugoistočnoj Evropi (9.11.2018.-31.1.2019.)

    autor izložbe: Ivan Stanić, kustos Muzeja nauke i tehnike - Beograd

    organizacija: Gradski muzej Subotica i Muzej nauke i tehnike - Beograd

    http://www.gradskimuzej.subotica.rs

    http://www.muzejnt.rs

Video
25.12.2018 | 18:27

VOĐENJE: Ilija Šoškić - Akcione forme

Vođenje kroz izložbu Ilije ŠoškićaAkcione forme” koja je održana istovremeno u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine u Novom