• Search form

  • 16. July 2018
  • 01/Dec/2017

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    SMRT KARAĐORĐA PETROVIĆA - izložba (30.11.2017.-31.8.2018.), povodom dvestote godišnjice od ubistva vožda Karađorđa

    autori izložbe: Vladimir Merenik, Boško Ljubojević, Nebojša Damnjanović, Borislav Korica

    dizajn postavke: Izabela Martinov Tomović

    Svake subote u 13 časova stručno vođenje kroz postavku za individualne posetioce

    http://imus.org.rs

    13/Jan/2018

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    ĐORĐE STANOJEVIĆ - ČOVEK KOJI JE OSVETLIO SRBIJU - izložba (12.1.-30.9.2018.)

    realizacija: Istorijski muzej Srbije pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, a uz podršku JP Elektroprivreda Srbije

    https://www.sendspace.com/file/q9yptp

    http://imus.org.rs

    09/Feb/2018

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    07/Apr/2018

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    FORMULA ČULA - izložba djela iz Zbirke marginalne umjetnosti i zbirki MSU-a (6.4.-15.9.2018.)

    kustosica izložbe: Daniela Bilopavlović Bedenik

    http://www.msu.hr

    13/Apr/2018

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    KATARINA VELIKA - CARICA SVIH RUSA - izložba iz Državnog muzeja Ermitaž iz St. Peterburga (12.4.-29.7.2018.)

    kustosice izložbe: Natalia Bakhtareva, Iva Sudec Andreis, Danijela Marković

    http://gkd.hr

    14/Apr/2018

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    DAVID LYNCH: OGENJ NA ODRU - razstava (13.4.-29.7.2018.)

    kustos razstave: Božidar Zrinski

    http://www.mglc-lj.si

    21/Apr/2018

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    PUNKTUMI: ZBIRKA INOSTRANE UMJETNOSTI MSURS - izložba (20.4.-30.8.2018.)

    Oto Pine (Otto Piene), Ginter Iker (Günther Uecker) i Hajnc Mak (Heinz Mack) iz grupe ZERO, Fridensrajh Hundertvaser (Friedensreich Hundertwasser), Hans Hartung (Hans Hartung), Pjer Alešinski (Pierre Alechinsky), Stenli Vilijem Hajter (Stanley William Hayter), Žan Mesažije (Jean Messagier), Zao Vu-Ki (Zao Wou-Ki), Šoići Hasegava (Shōichi Hasegawa), Jase Tabući (Yasse Tabuchi), Antonino Virduco (Antonino Virduzzo)…

    http://www.msurs.net

    27/Apr/2018

    Park Stara Trešnjevka, Zagreb

    RENA RÄDLE I VLADAN JEREMIĆ: TREŠNJEVAČKI MOTIVI - instalacija u javnom prostoru (pet objekata s grafikama) (26.4.-16.7.2018.)

    http://raedle-jeremic.net

    http://www.blok.hr

    18/May/2018

    Savremena Galerija Subotica, Park Rajhl Ferenca 5, Subotica

    PRESECANJE MEDIJA - izložba (17.5.-20.7.2018.)

    umetnici/ce: KSENIJA KOVAČEVIĆ, KORINA GUBIK, LASLO ANTAL, IVANA MARIĆ, KONSTANTIN STEFANOVIĆ, LEONID PILIPOVIĆ

    autor izložbe: Miroslav Jovančić, kustos SGSU

    https://sgsu.org.rs

    19/May/2018

    Radio Beograd/Kamena sala, Hilandarska 2, Beograd

    BITI DRUGI - 60 GODINA RADIO BEOGRADA 2 - izložba (18.5.-7.10.2018.)

    http://www.radiobeograd.rs

    26/May/2018

    Umetnička galerija “Nadežda Petrović”, Čačak

    Izazovi postmoderne - umetnost osamdesetih iz zbirke ‘Jugoslovenska umetnost druge polovine XX veka (maj - avgust 2018)

    Zastupljeni su umetnici: Radomir Damnjanović Damnjan, Zoran Petrović, Zmago Lenardič, Kosa Bokšan, Ferdinand Kulmer, Aleksandar Cvetković, Slobodan Trajković, Velizar Krstić, Slobodan Knežević Abi, Aleksandar Đurić, Gordana Jocić, Marija Dragojlović, Miodrag Đorđević, Božidar Damjanovski, Milan Miletić, Šemsa Gavrankapetanović, Marijana Muljević, Milica Mrđa Kuzmanov, Klavdij Tuta i Mileta Prodanović.

    *Radno vreme: Utorak – petak: 10 – 20 časova
    Subota i nedelja: 10 – 13 časova
    Ponedeljkom je Galerija zatvorena za posete.

    http://nadezdapetrovic.rs

    Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Ljubljana

    Komentar #9

    MATEJ STUPICA (1987): YOU ARE HERE - razstava (25.5.-25.8.2018.)

    http://www.mg-lj.si/si/razstave/2355/komentar-9-matej-stupica

    06/Jun/2018

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    PODRUČJA DOTICAJA: ARHITEKTURA GRAZA I ZAGREBA - izložba (5.6.-14.8.2018.)

    Colin Fournier, Peter Cooke, Bernard Hafner, Konrad Frey, Volker Giencke, Andrija Mutnjaković, Vjenceslav Richter, Goran Trbuljak, Boris Bućan, Bojan Gagić, Darko Fritz

    http://www.msu.hr

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    REZ / CUT - Primjeri kolaža u umjetničkim praksama srednje i istočne Europe od avangarde do danas - izložba (5.6.-14.8.2018.)

    kustosi: Branka Benčić, Tihomir Milovac

    http://www.msu.hr

    08/Jun/2018

    Muzej sodobne umetnosti Metelkova +MSUM, Ljubljana

    PREPIH | P L A T E Au R E S I D U E : ALMA MATER - razstava (7.6.-2.9.2018.) in pogovor

    kustosinja: Ana Mizerit

    http://www.mg-lj.si/si/razstave/2360/prepih-plateauresidue

    Muzej Grada Novog Sada, Dunavska 29, Novi Sad

    MAJSTORI SEVERA - izložba starih majstora holandsko-flamanskog slikarstva (7.6.-10.9.2018.), povodom obeležavanja pola veka postojanja Zbirke strane umetnosti, Muzej grada Novog Sada (dela pripadaju legatu dr Branka Ilića, nekadašnjeg novosadskog lekara, gradonačelnika i kolekcionara koji je svoju celokupnu umetničku kolekciju 1966. godine poklonio Gradu Novom Sadu i AP Vojvodini)

    autorka: Ljiljana Lazić, istoričarka umetnosti, muzejska savetnica

    http://www.museumns.rs

    Galerija Novembar, Kursulina 22, Beograd

    IVANA BAŠIĆ (1986, Beograd/Njujork): KAD NESTANE TLO.. / THE GROUND IS GONE - samostalna izložba (7.6.-30.7.2018.)

    https://www.facebook.com/GalerijaNovembar

    13/Jun/2018

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    7. HRVATSKI BIENNALE ILUSTRACIJE (12.6.-22.7.2018.)

    autorice izložbe: Koraljka Jurčec Kos, Danijela Marković

    kustosica izložbe: Valentina Galović

    http://gkd.hr

    15/Jun/2018

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    STOP AND GO - Umentost animiranih GIF-ov - skupinska razstava (14.6.-19.8.2018.)

    sodelujoči umetniki: Bill Domonkos, Zack Dougherty, Roberto Fassone, Carla Gannis, Nika Ham, Lorna Mills, Okkult Motion Pictures, Chiara Passa in James Kerr (Scorpion Dagger)

    kustosa: Valentina Tanni in Saverio Verini

    Facebook dogodek

    https://aksioma.org/stop.and.go/index_slo.html

    Narodni muzej Kragujevac, Vuka Karadžića 1, Kragujevac

    IVAN JOVANOVIĆ: TEHNICOLOR PANIC - izložba slika (14.6.-21.8.2018.)

    http://www.muzej.org.rs

    Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana

    DRAGO TRŠAR: MONUMENTALNOST IN MNOŽICA - pregledna razstava (14.6.-30.9.2018.) - 70 let Moderne galerije, 7 let Muzeja sodobne umetnosti  Metelkova, 80 let Slovenske akademije znanosti in umetnosti

    kustos razstave: dr. Marko Jenko

    http://www.mg-lj.si/si/razstave/2359/drago-trsar-monumentalnost-in-mnozica

    Konak kneginje Ljubice, Kneza Sime Markovića 8, Beograd

    VLADARKE I SUPRUGE - izložba posvećena suprugama srpskih vladara iz dinastija Obrenović i Karađorđević (14.6.-19.8.2018.)

    autori izložbe: msr Angelina Banković, viši kustos Muzeja grada Beograda i msr Milena Andrejić, kustos saradnik Muzeja grada Beograda

    realizacija: Muzej grada Beograda i UPG Noć muzeja

    http://www.mgb.org.rs

    Spomen-zbirka Pavla Beljanskog, Trg galerija 2, Novi Sad

    Leto u vrtu galerija

    MEDITERAN U DELIMA IZ KOLEKCIJE PAVLA BELJANSKOG - izložba (14.6.-2.9.2018.)

    http://www.pavle-beljanski.museum

    16/Jun/2018

    Galerija Prešernove hiše Kranj in Galerija Prešernovih nagrajencev Kranj

    MARKO POGAČNIK: TRETJA UMETNOST - razstava (15.6.-29.8.2018.)

    http://www.zavod-parasite.si

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    MI PUNKTUMI - izložba studenata treće i četvrte godine Akademije umjetnosti u Banjaluci (15.6.-30.7.2018.)

     

    Aleksandar Bajunović

    Dragana Babić

    Glorija Tubak

    Milica Vujčić

    Dragoslav Malinić

    Marina Božić

    Aleksandra Kuzmanović

    Milena Ivić

    Svetozar Rodić

    Nataša Šešić

    Dijana Todić

    Sanja Trkulja

    Kristina Klincov

    Ivana Blagojević

    Ivana Komlenić

    Jovana Bajić

    Milena Pisar

    Ivana Jovčić

    http://www.msurs.net

    Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split

    DEJANA KABILJO: ZA VANZEMALJCE - izložba (15.6.-16.9.2018.)

    www.kabiljo.com

    kustos: Branko Franceschi

    https://www.galum.hr

    Galerija K18, Koroška cesta 18, Maribor

    Živimo s Titom? - izložba odabranih radova sa fotografskog konkursa objavljenog u okviru obrazovnog ciklusa "Naša socijalistička Jugoslavija" (15.6-20.7.2018)

    https://www.facebook.com/galerijaK18/

    17/Jun/2018

    MG+ | Moderna galerija, Cankarjeva 15, 1000 Ljubljana

    DUBA SAMBOLEC (1949, Ljubljana): IZ ATELJEJA - razstava (16.6.-10.9.2018.)

    kustos: dr. Marko Jenko (Moderna galerija)

    http://www.mg-lj.si

    Muzej Paje Jovanovića, Kralja Milana 21, Beograd

    MUNI - UMETNIČKA INSPIRACIJA SLIKARA PAJE JOVANOVIĆA (1859-1957) - izložba (16.6.-16.9.2018.) Hermina (Dauber) Jovanović Muni (1892-1972)

    autorka izložbe: Isidora Savić, kustos Muzeja grada Beograda

    https://www.facebook.com/muzejpajejovanovica

    http://www.mgb.org.rs

    18/Jun/2018

    Info Zona, Jerina 1, Split

    BEZ GRANICA - INTEGRACIJA UMJETNOSTI - UMJETNOST INTEGRACIJE - izložba (16.6.-5.8.2018.)

    http://klubzona.net

    19/Jun/2018

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    20/Jun/2018

    Ravnikar gallery space, Prešernova cesta 10a, Ljubljana

    AIR4 [100 artists] [100 artworks] - international group exhibition (19.6.-31.8.2018.)

    Rade Tepavčević, Francesco Poiana, Ana Milenković, Evgen Čopi Gorišek, Nemanja Golijanin, Neža Knez, Daniel Moreira, Nejc Korenič, Manolis Anastasakos, Tadija Janičič, Nika Von Hahm, Andrea Musa, Davide Caldarini, Ana Popescu, Mohammad Awwad, Luka Uršič, Vladimir Miladinović, Nic Courdy, Anita Kos, Staš Kleindienst, Fran Ortega, Bojan Stojčić, Šejma Fere, Maja Babič Košir, Nebojša Adamovič, Leonor Zamith, Helena Tahir, Giulia Cabassi, Nina Čelhar, Vuk Čuk, Tjaša Rener, Alexandros Simopoulos, Gašper Kunšič, Philippine Marquier, Marthin Rozoc, Jaka Vatovec, Teja Kralj, Meriton Maloku, Jasmina Grudnik, Lara Badurina, Zoran Pungerčar, Jelena Fuzinato, Katarina Vladimirov Young, Sonja Vulpes, Giulio Bensasson, Miha Perne, Maida Garić, Brina Torkar, Jelena Bando, Nez Pez, Isidora Krstić, Rok Mar, Pedro Maia, Eva Juričan, Davor Gromilović, Nevena Aleksovski, Ivonne Gracia Murillo, Ivana Bajec, Melita Sorola Staničić, Julio Dolbeth, Suzana Brborovič, Jelena Micić, Eva Mlinar, Darko Aleksovski, Marko K. Gavez, Giulia Lanza, Nana Wolke, Cvetan Nedeljkovski, Matija Bobičić, Lucija Žuti, Mina Fina, Jan Pogorelec, Miron Milić, Simon Kocjančič, Paris Koutsikos, Liberta Mišan, Dajana Jurman Osip, Petra Korent, Lealudvik, Katerina Ristovska, Matej Stupica, Natan Esku, Jasna Šikanja, Zarja Ražman, Marina Milev, Aleksandar Dimitrijević, Leon Zuodar, Ruki Chuki, Tadej Vaukman, Meta Mežan, Radovan Kunić, Anja Jelovšek, Srdjan Mićić, Mirna Kutleša, Tarko Janoš, Nastja Mezek, Rikardo Druškić, Urška Rednak, Valerie Wolf Gang, Marija Sević, Ron Preinfalk, Veronika Hozjan, Tina Konec

    http://www.ravnikargallery.space

    https://www.facebook.com/ravnikargalleryspace

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    EDINA SELESKOVIĆ: THINK FREEDOM - izložba (19.6.-22.7.2018.)

    http://gkd.hr

    21/Jun/2018

    Distribucija, Višnjićeva 10, Beograd

    SLAVIMIR STOJANOVIĆ FUTRO (Beograd): WEARE PERFECT- izložba (20.6.-20.7.2018.)

    kustos: Ksenija Samardžija

    http://distribucija.com

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    MIRAN ŠABIĆ: VREMENSKA KAPSULA - izložba (20.6.-19.8.2018.)

    kustosica: Kristina Bonjeković Stojković

    http://www.msu.hr

    22/Jun/2018

    Galerija Božidar Jakac (nekdanja samostanska cerkev), Kostanjevica na Krki

    PETRA VARL (1965, Ljubljana): BLIZU SVETLOBI - razstava (21.6.-26.8.2018.)

    http://www.petravarl.com

    http://www.scca-ljubljana.si/petra-varl-blizu-svetlobi-near-light

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    MAJA MARKOVIĆ: ZBIRKA RICHTER - OTVORENI STUDIO - izložba (21.6.-15.9.2018.)

    http://richter.mdc.hr

    http://www.msu.hr

    Galerija Škuc, Stari trg 21, Ljubljana

    12 RAZLOGOV ZA SLIKANJE - razstava (21.6.-16.7.2018.)

     

    Brina Elizabeta Blaž

    Živa Božičnik Rebec

    Gašper Capuder

    Maria Karnar Lemesheva

    Tatiana Kocmur

    Toni Kovačić

    Danilo Milovanović

    Adrijan Praznik

    Monika Slemc

    Tomo Stanič

    Maja Tušar

    Andrea Zabric

    kustos: Staš Kleindienst

    http://www.galerijaskuc.si

    Drina galerija, Andrićev venac 4, Beograd

    NIKOLA DŽAFO (Novi Sad): PROLEĆNI VRT TAJNI - izložba (21.6.-4.8.2018.)

    kustos izložbe: Aleksandra Lazar

    http://drinagallery.com

    23/Jun/2018

    UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2, Maribor

    MIHAEL RUDL (1972, Maribor): RUDL NA PAPIRJU - razstava (22.6.-21.7.2018.)

    kuratorica: Mojca Štuhec

    http://www.ugm.si

    Rezidencija ambasadora Švajcarske, Andre Nikolića 30, Beograd

    PRIVATNA VREDNOST - izložba (21.6.-3.8.2018.)

    umetnici: Nebojša Adamović, Kristina Bajilo, Andrea Dramićanin, Nadežda Kirćanski, Jelena Pantelić, odabrani na konkusru koji je Ambasada Švajcarske raspisala u martu 2018. sa idejom da pokrene dugoročniju inicijativu pružanja podrške ovdašnjim mladim talentima

    https://www.eda.admin.ch/belgrade

    26/Jun/2018

    Centar za kulturu Lazarevac

    SVET AKVARELA - GRUJICA LAZAREVIĆ - retrospektivna izložba slika (25.6.-20.8.2018.)

    autorka: Darinka Stanojević

    http://czklazarevac.rs

    27/Jun/2018

    Muzej 21. oktobar, Spomen park Kragujevački oktobar, Kragujevac

    OGLEDALO ISTORIJE - OGLED U DUHU VREMENA KROZ SNIMKE BEOGRADSKIH FOTOREPORTERA 1930-1941 - izložba (26.6.-26.7.2018.)

    autor: Darko Ćirić, muzejski savetnik Muzeja grada Beograda

    https://www.spomenpark.rs

    Galerija RTS, Takovska 10, Beograd

    VLADAN RADOVANOVIĆ: VOKOVIZUEL SP (specijalna poetika) - izložba (26.6.-19.8.2018.)

    http://www.rts.rs

    Galerija Miroslav Kraljević, Šubićeva 29, Zagreb

    KATERINA DUDA (Zagreb): ŠTO ĆE NAM FUNDUS? - izložba (26.6.-21.7.2018.)

    http://www.g-mk.hr

    28/Jun/2018

    Historijski Muzej Bosne i Hercegovine, Zmaja od Bosne 5, Sarajevo

    RE-conciliations - izložba (27.6.-31.8.2018.)

     

    LANA ČMAJČANIN I ADELA JUŠIĆ

    MILENA MICHALSKI

    MLADEN MILJANOVIĆ

    PAUL COLDWELL

    SABINA TANOVIĆ I DARIO KRISTIĆ

    VLADIMIR MILADINOVIĆ

    ZIYAH GAFIĆ

    http://www.muzej.ba

    29/Jun/2018

    Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split

    MAMMON - izložba ( 28.6.-29.7.2018.)

    umjetnici / artists: EWAN ATKINSON, GILDO BAVČEVIĆ, LA VAUGHN BELLE, CHRISTOPHER COZIER, TANJA DEMAN, MAKSAENS DENIS, SHARELLY EMANUELSON, PETAR GRIMANI, IVICA JAKŠIĆ PUKO, TIRZO MARTHA, TONI MEŠTROVIĆ, JORGE PINEDA, BORIS ŠITUM

    kustosi: Sasha Dees i Branko Franceschi

    https://www.galum.hr

    Mestna galerija Ljubljana, Mestni trg 5, Ljubljana

    PRRRRRRR - skupinska razstava (28.6.-9.9.2018.)

    sodelujoče umetnice: SUZANA BRBOROVIĆ, ŠPELA ČADEŽ, OLJA GRUBIČ, DUŠA JESIH, SIMONA SEMENIČ IN NADA ŽGANK, MAJA SMREKAR

    kustosinja: Mateja Podlesnik

    https://mgml.si/sl/mestna-galerija

    Laufer galerija, Svetozara Radića 4, Beograd

    SOFIJA JEČINA (Beograd): U POTRAZI ZA MESTOM - izložba (28.6.-15.8.2018.)

    https://lauferart.com

    30/Jun/2018

    Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin

    ZAGOR IZ NAŠEG SOKAKA - izložba (29.6.-20.7.2018.) povodom pola veka od izlaska prve epizode o omiljenom strip junaku Zagoru

    Bane Kerac, Sibin Slavković, Pavel Koza, Leonid Pilipović, Istok Sitar, Sabahudin Muranović, Igor Jovčevski, Stevan Subić, Vladan Nikolić, Branko Đukić, Galieno Feri, Franko Donateli, Frančesko Gamba, Marko Toričeli…

    kustos izložbe: Dušan Marinković

    organizacija: Narodni muzej Zrenjanin i Gradska narodna biblioteka Žarko Zrenjanin, Zrenjanin

    http://www.muzejzrenjanin.org.rs

    Galerija Kuća legata, Knez Mihailova 46, Beograd

    VESNA KNEŽEVIĆ I NINA MARIĆ: UKUS VEČNOSTI - izložba (29.6.-29.7.2018.)

    http://www.kucalegata.org

    Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva 6, Maribor

    INGE MORATH (1923): RETROSPEKTIVA - razstava (29.6.-21.10.2018.)

    kustosa: Brigitte Blüml-Kaindl in Kurt Kaindl

    http://www.ugm.si

    Galerija Collegium artisticum, Terezije bb (Centar Skenderija), Sarajevo

    ISMAR ČIRKINAGIĆ (1973, Prijedor): OCEAN EUROPE - samostalna izložba (29.6.-18.7.2018.)

    http://www.collegium.ba

    01/Jul/2018

    Gradska galerija Mostovi Balkana | Galerija Narodnog muzeja Kragujevac | Kontakt galerija SKC-a, Kragujevac

    1. Međunarodno bijenale ARTiJA - izlozba radova na papiru ili od papira (30.6.-30.7.2018.)

    organizacija: Spomen-park Kragujevački oktobar, Kragujevac

    https://www.spomenpark.rs

    02/Jul/2018

    Muzej Zepter, Knez Mihailova 42, Beograd

    MILIJA NEŠIĆ (1934): UMETNOST PULSIRA KOSMOSOM - izložba (1.7.-30.9.2018.) i monografija o umetniku

    autori monografije: istoričari umetnosti Ivana Simeonović Ćelić i Savo Popović

    http://www.zeptermuseum.rs

    03/Jul/2018

    Galerija "Perjanički dom", Kruševac bb, Podgorica

    Grupna izložba "Off the road", u organizaciji Centra za savremenu umetnost Crne Gore (2.7 - 31.8.2018)

    Umetnici: Nemanja Golijanin, Mirza Dedać, Lidija Delić, Nikola Kekerović, Mila Panić, Tijana Radenković, Saša Tatić, Tadija Janičić i Ivan Šuković će se predstaviti instalacijama, fotografijama i crtežom.

     

    Fb event

    Kulturni centar Novog Sada

    Mali likovni salon, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad

    LETNJA PRODAJNA IZLOŽBA (2.7.- 24.8.2018.)

     

    MIRJANA BLAGOJEV

    JELENA ĐURIĆ

    VANJA IGNJAC

    DRAGAN JANKOV

    BOJAN KIRIDŽIĆ

    DRAGANA KOJIĆ

    NEBOJŠA LAZIĆ

    LAZAR MARKOVIĆ

    BOŽICA MILOJEVIĆ

    BORISLAV NIKOLIĆ

    DUŠAN SAVKOVIĆ

    IVAN ŠUKOVIĆ

    http://www.kcns.org.rs

    Galerija Remont, Beograd

    FINALISTI NAGRADE DIMITRIJE BAŠIČEVIĆ MANGELOS - izložba (2-20.7.2018.)

     

    DEJAN CLEMENT (1989, Beograd) školovao se na ALU Trbinje i ALU Beograd, gde je i diplomirao na slikarskoj katedri. Najčešće deluje u polju performansa, uz korišćenje različitih medija kao alata ili pratećeg sadržaja u službi performativnog procesa. Istražuje kroz introspekciju pitanje identiteta i slobode, odnose između privatnog i javnog, života i smrti.  Aktivno izlaže od 2008. godine, samostalno, grupno i na festivalima umetnosti u Srbiji, Bosni i Hercegovini, Sloveniji, Austriji, Mađarskoj, Slovačkoj, Urugvaju, Americi, Nemačkoj i Grčkoj.

    www.deyanclement.com

     

    NADEŽDA KIRĆANSKI (1992, Zrenjanin) završila je osnovne i master akademske studije na vajarskom odseku Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu 2017. godine. Trenutno na prvoj godini doktorskih studija na istom fakultetu. Izlagala na dve samostalne (#RIP, Remont NUA) i preko 20 grupnih izložbi (The Wrong Biennale - Prosthetic Pavilion; Regional Exhibition Banat Pavilion; When the other meets the other Other i druge). Dobitnica nagrade „Sreten Stojanović, profesor ALU“ za dostignuća u skulpturi 2017. godine. Živi u Beogradu.

    www.behance.net/nadezdakircanski

     

    DEJAN MARKOVIĆ (1983) je vizuelni umetnik, živi i radi u Berlinu, Gracu i Beogradu. Diplomirao je  na Univerzitetu umetnosti u Beogradu i magistrirao na Univerzitetu umetnosti u Berlinu. Njegovi višegodišnji diskurzivni projekti fokusiraju se na politike koje formiraju digitalni i analogni prostor, kao i na mogućnost razumevanja složenih institucionalnih i društvenih odnosa. Izlagao je na samostalnim i grupnim izložbama u Beogradu, Belrinu, Gracu, a u saradnji sa umetnicima, teoretičarima, naučnicima i nedisciplinarnim stručnjacima, koncipirao je i realizovao nekoliko međunarodnih izložbi, umetničkih projekata i javnih događaja.

    www.markovicdejan.com
     

    DUŠAN RAJIĆ (1983.) je vizueln iumetnik, živi i radi u Beogradu. Diplomirani arhitekta /Arhitektonski fakultet u Beogradu/ sa glavnim fokusom rada i istraživanja posvećenim socijalnim strukturama urbanog života i sredine kroz fotografiju, instalacije i javne intervencije. Član je fotografskog kolektiva Belgrade Raw. Učestvovao je na brojnim samostalnim i grupnim izložbama u Srbiji i inostranstvu.

     

    IVANA RANISAVLJEVIĆ (1983) vizuelna i performans umetnica diplomirala je 2011. godine na slikarskom odseku na Fakultetu likovnih umetnosti, Univerziteta u Beogradu, u klasi profesora Jovana Sivačkog. Pored likovnih umetnosti (slikarstva, crteža i grafike), polje njenog interesovanja je oblast novih medija (multimedijalna umetnost, performans, body-art, video-rad, prostorne instalacije). Njen likovni rad do sad je prikazan u nekoliko samostalnih i više grupnih izložbi, u zemlji i inostranstvu, a u poslednjih šest godina intenzivno je angažovana u oblasti performans umetnosti.

    http://www.g12hub.com/en/artist/ivana-ranisavljevi%C4%87

     

    žiri: Vjera Borozan (istoričarka umetnosti i kustoskinja, direktorka Narodnog muzeja Crne Gore), Jelena Mijić (umetnica, dobitnica Nagrade “Dimitrije Bašičević Mangelos za 2017.), Milica Pekić (istoričarka umetnosti i kustoskinja, Kiosk - platfroma za savremenu umetnost, Beograd), Dušan Savić (freelance kustos, Beograd), Stevan Vuković (teoretičar umetnosti, Beograd)

    http://www.remont.net

    04/Jul/2018

    Galerija Singidunum, Knez Mihailova 40, Beograd

    DUŠAN DJUKARIĆ - izložba akvarela (3-31.7.2018.)

    http://www.ulupuds.org.rs

    SANU, Beograd

    Galerija nauke i tehnike SANU, Đure Jakšića 2, Beograd

    FORENZIKA DREVNOSTI - 20 GODINA NOVIH ARHEOLOŠKIH ISTRAŽIVANJA VINČE - izložba (3.7.-10.8.2018.)

    autori: prof. dr Nenad Tasić, profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu, Kristina Penezić iz Instituta Biosens u Novom Sadu

    organizacija: Centar za digitalnu arheologiju pri Filozofskom fakultetu u Beogradu u saradnji sa Galerijom nauke i tehnike SANU

    https://www.sanu.ac.rs

    Galerija Singidunum, Knez Mihailova 40, Beograd

    38. rodjendan galerije SINGIDUNUM

    DUŠAN DJUKARIĆ: AKVARELI - izložba (3-31.7.2018.)

    http://www.ulupuds.org.rs

    Narodni muzej Crne Gore, Novice Cerovića bb, Cetinje

    PERCEPCIJE: ZAŠTO NEMA VELIKIH MUŠKIH UMJETNIKA? - izložba (3.7.-28.8.2018.)

     

    Abigail Lane (VB)

    Adrijana Gvozdenović (CG)

    Anka Burić (CG)

    Anthea Hamilton (VB)

    Brigita Antoni (CG)

    Camilla Løw (VB)

    Celia Hempton (VB)

    Clare Strand (VB)

    Elizabeth Price (VB)

    Gillian Wearing (VB)

    Gordana Kuč (CG)

    Helen Chadwick (VB)

    Irena Lagator Pejović (CG)

    Jelena Tomašević (CG)

    Laura Aldridge (VB)

    Lenka Đorojevic (CG)

    Lubaina Himid (VB)

    Madame Yevonde (VB)

    Rachel Whiteread (VB)

    Sarah Lucas (VB)

    Tracey Emin (VB)

    kustostkinja izložbe: Natalija Vujošević

    organizacija: Narodni muzej Crne Gore u Cetinju i British Council

    http://www.britishcouncil.me

    05/Jul/2018

    Muzej u Smederevu/Gradska galerija savremene umetnosti Smederevo, Omladinska 4, Smederevo

    PREDRAG BLAGOJEVIĆ (1972, Valjevo), STEFAN TASIĆ (1984, Beograd), LUKA TRIPKOVIĆ (1989, Valjevo): NOTHING AT ALL TO BE DONE ABOUT IT - izložba (4.7.- 6.8.2018.)

    www.mus.org.rs

    https://www.facebook.com/gsusmederevo

    SANU, Beograd

    NEDELJKO GVOZDENOVIĆ: U POTRAZI ZA APSOLUTNIM SLIKARSTVOM - retrospektivna izložba (4.7.-3.8.2018.) povodom pedeset godina od osnivanja Galerije SANU

    autorka retrospektivne izložbe i prateće monogafije o umetniku: dr Dijana Metlić, istoričarka umetnosti i vanredni profesor Akademije umetnosti u Novom Sadu

    https://www.sanu.ac.rs

    06/Jul/2018

    KomBank Art hol ,Trg Politika 1, Beograd

    Facebook grupa MOJ BEOGRAD DUŠU IMA: BEOGRADSKE PRIČE - izložba fotografija (5-26.7.2018.)

    http://www.kombank.com

    Institut Servantes, Čika Ljubina 19, Beograd

    JUNACI SRPSKOG I ŠPANSKOG SPORTA - izložba fotografija najvećih zvezda španskog i srpskog sporta (5.7.-15.9.2018.)

    kustos izložbe: Aleksandar Miletić (1972)

    http://belgrado.cervantes.es

    Centar za grafiku vizuelna istraživanja Akademija/Fakultet likovnih umetnosti u Beogradu, Pariska 16, Beograd

    GABRIELLA NIKOLIĆ (1967, Beograd): UTISAK OTISKA - izložba (5-20.7.2018.)

    http://www.fluc.org

    Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split

    VEDRAN PERKOV (1972, Split): NAOPAKO - izložba (5-22.7.2018.) 

    kustosica: Ivana Vukušić

    organizacija: Galerija umjetnina i Muzej općine Jelsa

    https://www.galum.hr

    Prodajna galerija Beograd, Kosančićev venac 19, Beograd

    IVANA DRAGUTINOVIĆ SOKOLOVSKI (1974): DUBOK ZDENAC - izložba (5-23.7.2018.)

    http://galerijabeograd.org

    Galerija ULUS, Beograd

    ZORAN VRANEŠEVIĆ i SIMONIDA RADONJIĆ  - prateća izložba Trijenala crteža i male plastike (6-23.7.2018.), radovi laureata sa prethodnog trijenala (5-17.7.2018.)

    http://www.ulus.rs

    Narodna Biblioteka Veljko Dugosevic, Cara Lazara 1, Golubac  

    GUSTAV KLIMT: PRETEČA MODERNE - izložba (5-20.7.2018.)

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    Gete institut Beograd, Knez Mihailova 50, Beograd

    JULIA GAISBACHER (Austrija): ONE DAY YOU WILL MISS ME - izložba (5.7.-31.8.23018.)

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd

    Fakultet primenjenih umetnosti u Beogradu: DIPLOMA 2018. - izložba studenata IV godine osnovnih akademskih studija FPU (5-28.7.2018.)

    komesar izlozbe: Vladimir Zagorac, docent FPU

    arhitekta izložbe: Mladen Vračević, docent FPU 

    organizatori: Muzej primenjene umetnosti i Fakultet primenjenih umetnosti

     

    Na izložbi su zastupljena sva tri studijska programa sa svim modulima koji im pripadaju:

    Primenjena umetnost: (Primenjeno slikarstvo, Primenjeno vajarstvo, Keramika, Scenski kostim, Scenografija, Savremeno odevanje, Grafika i knjiga, Fotografija, Animacija)

    Dizajn: (Grafički dizajn, Dizajn enterijera i nameštaja, Industrijski dizajn, Tekstil)

    Konzervacija i restauracija: (Konzervacija i restauracija slika i umetničkih dela na papiru; Konzervacija i restauracija skulptura i arheoloških predmeta)

    http://www.fpu.bg.ac.rs

    Kulturni centar Beograda

    Galerija Artget (17. godina), Trg republike 5/I (umetnički direktor Galerije Artget u 2018: Ivan Manojlović)

    DAVOR KONJIKUŠIĆ (1979): AUTOCESTA - izložba fotografija (5-26.7.2018.)

    http://www.kcb.org.rs

    Kulturni centar Beograda

    Galerija Podroom, Trg republike 5

    DARINKA POP MITIĆ (1975): GLUP KAO SLIKAR - izložba (5-26.7.2018.)

    http://www.kcb.org.rs

    07/Jul/2018

    Ulična galerija, Čavketov pasaž, Beograd

    Izložba „Metafora“ Sanje Stojkov

    (6-20.7.2018)

    http://www.ulicnagalerija.rs

    KGZ, Galerija VN, Ilica 163a, Zagreb

    IVANA BAJCER i LUCIJA ŽUTI: PODVLAČIMO CRTU - izložba (6.7.-10.8.2018.)

    http://www.kgz.hr/hr/knjiznice/citaonica-i-galerija-vn/47

    Obalne galerije Piran/Mestna galerija Piran

    DRAGO TRŠAR: MONUMENT - tematska razstava, posvečena morju (6.7.-26.8.2018.)

    kustosinja razstave: Majda Božeglav Japelj

    http://www.mg-lj.si/si/obisk/2402/drago-trsar-obalne-galerije

    Grad Negova, Slovenske Gorice

    EILEEN MACDONAGH (1956, Geevagh, Irska) in BOJANA KRIŽANEC (1973, Celje): TAKTILNI DIALOG - kiparska razstava (6.7.-20.10.2018.)

    http://www.kibla.org

    Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd

    TRIJENALE CRTEŽA I MALE PLASTIKE (6-23.7.2018.)

    http://www.ulus.rs

    Muzej i galerija Tivat, Luke Tomanovića 4, Tivat

    RADE VUJAČIĆ (1977, Podgorica): PUTOVANJE - izložba (6-19.7.2018.)

    https://www.facebook.com/muzejigalerijativat

    Kulturni centar Beograda

    Likovna galerija, Knez Mihailova 6

    ANA ELIZABET (1969, Zagreb): NOWNESS - izložba malih skulptura i fotografija (5-26.7.2018.)

    http://www.kcb.org.rs

    08/Jul/2018

    Galerija Zuccato, Decumanus 34, Poreč

    Izložba „Andrzej Lachowicz – Forma svijesti“ (7.7-4.8.2018) organizirana je u sklopu projekta „Umjetnik na odmoru 2018. /Valamar“.

    Organizatori: Institut za istraživanje avangarde, Kolekcija Marinko Sudac, Pučko otvoreno učilište Poreč, Valamar Riviera d.d.

    https://www.facebook.com/ArtistOnVacation/

    09/Jul/2018

    Centar vizualnih umjetnosti - Photo Art Gallery Batana Rovinj, Trg brodogradilišta 2, Rovinj

    AKTUALNO 6: ZAJEDNO - bijenalna izložba ULUPUH-ove Sekcije za fotografiju (7-31.7.2018.)

    izlažu: Janko Belaj, Saša Ćetković, Marin Dražančić, Nina Đurđević, Damir Hoyka, Maja Hrnjak, Željko Jelenski, Ines Ljubetić Fišer, Anto Magzan, Mario Majcan, Alan Matuka, Ratko Mavar, Ana Mihalić, Karmen Orlić, Petra Slobodnjak, Vladimir Šimunić, Dragutin Škreblin, Zvonimir Tanocki

    selekcija radova: fotografi Alan Matuka, Dag Oršić, Tomislav Rastić i Maja Strgar Kurečić

    organizator: ULUPUH - Hrvatska udruga likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti

    nositelj projekta: Sekcija za fotografiju ULUPUH-a

    partner u projektu: Centar vizualnih umjetnosti - Photo Art Gallery „Batana“, Rovinj

    http://www.ulupuh.hr

    Muzej savremene umetnosti Beograd

    Salon Muzeja savremene umetnosti, Pariska 14, Beograd

    RENATA POLJAK (1974, Split): JOŠ JEDAN ODLAZAK - izložba (6.7.-20.8.2018.)

    kustoskinja izložbe: Una Popović

    http://www.msub.org.rs

    10/Jul/2018

    Galerija Kortil, Strossmayerova 1, Rijeka

    DIZAJN S FEEDBACKOM - OZEHA: ZAGREB - RIJEKA ’45-’48-’90-’95 - izložba (9-21.7.2018.)

    autori koncepcije izložbe: Alira Hrabar Oremović i Slavko Henigsman
    vizualni identitet izložbe: Alira Hrabar Oremović
    dizajn postava izložbe: Alira Hrabar Oremović i Slavko Henigsman
    tekstovi: Josip Šintić, Igor Lah, Alira Hrabar Oremović
    obrada tekstova: Marko Golub, Alira Hrabar Oremović
    suradnik na prikupljanju i obradi građe: Egon Hreljanović
    izvršna produkcija: Marko Golub

    organizacija izložbe: HDD galerija / Hrvatsko dizajnersko društvo, Boškovićeva 18, Zagreb, www.dizajn.hr i Galerija Kortil, Strossmayerova 1, Rijeka

    http://dizajn.hr

    Mala galerija ULUPUDS, Uzun Mirkova 12, Beograd

    KSENIJA JAKIĆ MARKOVIĆ: SJAJ I BEDA - izložba (9-17.7.2018.)

    http://www.ulupuds.org.rs

    Galerija SULUV, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad

    VIOLETA LABAT MITRUŠIĆ (1953, Beograd): OKO OSE, OKO OSOVINE - izložba (9-20.7.2018.)

    http://suluv.org

    Kulturni centar Novog Sada

    MIONA MARTA MARKOVIĆ (1979, Sombor/Rim): SUSRET - izložba slika (9-23.7.2018.)

    http://www.kcns.org.rs

    11/Jul/2018

    Galerija Art55, Ćirila i Metodija 17a, Niš

    ĐO IN FAN (Jor Yin Fun, 1952, Hong Kong): GRADOVI PAMTE - izložba slika (10.7.-5.8.2018.)

    Izložbu otvara: Miodrag Daja Andjelković

    http://www.art55.rs

    Galerija RTS, Takovska 10, Beograd

    LJUBIVOJE RŠUMOVIĆ: LJUDI KOJE SREĆOM SREĆEM - izložba fotografije lica 77 savremenika pesnika i pisca Ljubivoja Ršumovića, koje je zabeležio svojim foto-aparatom (10.7.-19.8.2018.)

    http://www.rts.rs

    LJUBIŠA ĐURIĆ (1949, Majdanpek): RAĐANJE - izložba slika (10-28.7.2018.)

    http://www.kcsombor.org.rs

    Oficirski dom Niš, Orlovića Pavla 28a, Niš

    MIODRAG MIŠKO PETROVIĆ (1946) - izložba slika (10-29.7.2018.)

    organizacija: Galerija savremene likovne umetnosti Niš

    http://www.gslunis.org

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    SADKO HADŽIHASANOVIĆ (1959, BiH/Kanada) - izložba (10-28.7.2018.) suva igla + animirani film

    http://www.kolarac.rs

    Muzej sodobne umetnosti Metelkova, +MSUM, Ljubljana

    NEBEŠKA BITJA. Ne človek ne žival - mednarodna razstava (10.7.-4.11.2018.)

    umetniki: Jure Detela, Igor Grubić, Janez Janša, Alexi Kukuljevic, Oleg Kulik, Siniša Labrović, Tanja Lažetić, Vladimir Leben in Ercigoj Art, Marko Pogačnik, Franc Purg, Tamara Al-Samerraei, Maja Smrekar, Sven Stilinović, Jože Tisnikar, Zoran Todorović, Jalal Toufic, Anton Vidokle

    kustosinji razstave: Zdenka Badovinac, Bojana Piškur

    http://www.mg-lj.si/si/razstave/2369/razstava-nebeska-bitja-ne-clovek-ne-zival

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    GODIŠNJA IZLOŽBA GALERIJE KOLARAC (10.7.-1.9.2018.)

    http://www.kolarac.rs

    12/Jul/2018

    Umetnički centar Univerzitetske biblioteke Svetozar Marković, Bulevar kralja Aleksandra 71 Beograd

    JELENA ARANĐELOVIĆ, MILICA STOJŠIN, MARIJA ARANĐELOVIĆ: ULIČNE REKONSTRUKCIJE - izložba (do kraja jula)

    http://www.unilib.rs/

    Tehnički muzej Nikola Tesla, Savska cesta 18, Zagreb

    TESLIN SVETSKI SISTEM - izložba posvećena dostignućima Nikole Tesle na polju bežičnog prenosa energije(11.7.-30.10.2018.)

    autorica: Zorica Civrić, muzejska savetnica Muzeja nauke i tehnike - Beograd

    organizacija: Muzej nauke i tehnike u Beogradu i Tehnički muzej Nikola Tesla iz Zagreba

    http://tehnicki-muzej.hr

    https://www.facebook.com/Tehnički-muzej-Nikola-Tesla-335802459827986

    http://www.muzejnt.rs

    Umetnička galerija Stara kapetanija, Kej oslobodjenja 8, Zemun/Beograd

    TATJANA RATKOVIĆ BOSNIĆ (1984, Banja Luka): OBLICI - izložba (11-22.7.2018.)

    https://www.facebook.com/umetnickagalerija.starakapetanija

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    EVROPSKI FENOMENI U KOLEKCIJI GALERIJE MATICE SRPSKE - izložba (11.7.-16.9.2018.)

    koordinatorka izložbe: Miroslava Žarkov

    http://www.galerijamaticesrpske.rs

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    KRADLJIVCI VREMENA - RELOADED - skupna izložba (11.7.-18.9.2018.)

    umjetnici:

    CHRISTIAN BOLTANSKI

    RINO EFENDIĆ

    LAWRENCE ENGLISH

    ŽELJKO KIPKE

    IVAN KOŽARIĆ

    SINIŠA LABROVIĆ

    TONI MEŠTROVIĆ

    NELI RUŽIĆ

    MLADEN STILINOVIĆ

    DARIO ŠOLMAN

    MARINO TARTAGLIA

    ULAY

    GORKI ŽUVELA

    kustosice izložbe: Jasminka Babić, Leila Topić

    http://www.msu.hr

    Muzej moderne umetnosti - MoMA, 11 West 53 Street, New York, NY

    Izložba “Prema betonskoj utopiji: Arhitektura u Jugoslaviji, 1948-1980” (Toward a Concrete Utopia: Architecture in Yugoslavia, 1948-1980)

    Reprezentativna izložba jugoslovenske arhitekture u MoMA obuhvata više od 400 crteža, modela, fotografija i filmskih snimaka iz gradskih arhiva, privatnih i muzejskih kolekcija iz celog regiona. Izložba je prvo predstavljanje izuzetnih dela vodećih arhitekata socijalističke Jugoslavije američkoj i međunarodnoj javnosti.

    Izložba obuhvata radove najvažnijih jugoslovenskih arhitekata, među kojima su Bogdan Bogdanović (1922-2010), Juraj Neidhardt (1901-1979), Svetlana Kana Radević (1937–2000), Edvard Ravnikar (1907-1993), Vjenceslav Richter (1917-2002) i Milica Šterić (1914-1998).

    Izložba će biti otvorena do 13. januara 2019. godine, a obuhvata i prateći program

    *MoMa je otvoren svakog dana od 10.30 sati po lokalnom vremenu

    https://www.moma.org/calendar/exhibitions/3931

    13/Jul/2018

    Oris kuća arhitekture, Kralja Držislava 3, Zagreb

    TADAO ANDO: PUNTA DELLA DOGANA - izložba (12.7.-1.9.2018.)

    http://www.oris.hr

    Galerija '73, Beograd

    MILA GVARDIOL (1979, Beograd): APSTRAKCIJA RASKRŠĆA - izložba slika (12.7.-7.8.2018.)

    https://www.facebook.com/Gvardiol

    http://gvardiol.weebly.com

    https://www.instagram.com/mila.gvardiol

    http://www.galerija73.com

    Galerija SKUC, Maksimijanova 12, Pula

    MILENA - izložba fotografija i predstavljanje monografije posvećene izuzetnom opusu heroine srpske, jugoslovenske i kinematografije i glumišta regiona Milene Dravić (12-27.7.2018.), povodom 65. filmskog festivala u Puli

    autori izložbe: Maja Medić i Stefan Arsenijević

    + dokumentarni filma Mali film o velikoj Mileni

    autor i reditelj: Miloš Radović

    organizacija: Kulturni centar Beograda u saradnji sa Jugoslovenskom kinotekom, Udruženjem dramskih umetnika Srbije, Srpskim kulturnim centrom Pula - SKUC i Klubom Srba Istarske županije

    http://www.pulafilmfestival.hr

    Muzeja nauke i tehnike - Beograd, Skender  begova 51, Beograd

    ČUVARI VREMENA - ZABORAVLJENO INDUSTRIJSKO NASLEĐE - izložba fotografija industrijskog nasleđa Srbije (12.7.-31.8.2018.)

    autori: mr Rifat Kulenović, muzejski savetnik i Ada Vlajić, kustoskinja Muzeja

    http://www.muzejnt.rs

    Galerija Pro3or, Koče Popovća 9, Beograd

    JANA STOJAKOVIĆ: SISTEMSKA GREŠKA - izložba (12-28.7.2018.)

    http://www.pro3or.org

    Kulturni centar Novog Sada

    15. JUL -  DAN DEMOKRATIJE I NACIONALNOG JEDINSTVA - izložba fotografija (12-16.7.2018.) povodom obeležavanja dvogodišnjice od kako je u noći 15. jula 2016. godine turski narod osujetio pokušaj državnog udara

    Izložbu otvaraju turski ambasador Tanžu Bilgič i gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević

    organizacija: Turska agencija za saradnju i koordinaciju i Kulturni centar Novog Sada

    http://www.kcns.org.rs

    Hrvatski muzej arhitekture HAZU, Ivana Gorana Kovačića 37, Zagreb

    DAMIR FABIJANIĆ: HALUDIZAM/HALUDDISM (Haludovo 1987./2018.) - izložba (12.7.-22.8.2018.)

    https://www.facebook.com/events/336990133500530

    http://www.hazu.hr

    Galerija savremene likovne umetnosti Niš/Paviljon u Tvrđavi

    JELENA PETROVIĆ I ANTANASIJE PUNOŠEVAC - izložbe grafika i crteža (12.6.-2.8.2018.)

    http://www.gslunis.org

    Galerija Simulaker, Vrhovčeva ulica 1a, Novo mesto

    ANJA JELOVŠEK (1990): TEMELJI - prostorska postavitev (12-28.7.2018.)
    www.facebook.com/GalerijaSimulaker

    http://www.simulaker.si

    14/Jul/2018

    Centar za kulturu Grocka/Rančićeva kuća, Majevička 9, Grocka

    4. STVARALAČKA GROCKA - kolektivne izložbe stvaralaca i umetnika sa teritorije opštine Grocka (13.7.-7.8.2018.)

    http://www.kulturagrocka.rs

    Muzej Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    JOŽEF DOMJAN (Mađarska): MAJSTOR BOJENOG DRVOREZA, DRVORESCA - izložba grafika (13-30.7.2018.)

    JOŽEF KUNOŠ (Mađarska): UMETNOST BALKANA - izložba fotografija (13-30.7.2018.)

    https://www.muzejvojvodine.org.rs

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    BORIS LUKIĆ (1985, Sarajevo): ET IN ARCADIA EGO - izložba (13.7.-20.8.2018.)

    http://www.msuv.org

    Gallery Lucida, Čika-Ljubina 11, Beograd

    VELJKO VALJAREVIĆ: PISMA ANTONIJU SEGIJU - ABJEKCIJA - izložba (13-25.7.2018.)

    https://www.facebook.com/GalerijaLucida

    http://galerijalucida.rs

    HDD galerija/Hrvatsko dizajnersko društvo, Boškovićeva 18, Zagreb

    NINA PAIM (Brazil/Švicarska) i EMILIJA BERGMARK (Kopenhagen): KAKO RADITI S PREDMETIMA - ZADACI U DIZAJNERSKOJ EDUKACIJI - izložba (13.7.-10.8.2018.)

    koordinacija izložbe: Dorja Horvatić, Karla Paliska, Morana Matković, Petra Milički

    http://dizajn.hr

    16/Jul/2018

    Kulturni centar Novog Sada

    8. LETNJA DŽEZ AKADEMIJA NOVI SAD - DORTMUND 2018 (14-21.7.2018.)

    PROGRAM

    http://www.kcns.org.rs

    Galerija Principij, Pod voltun 4, Rijeka

    IZLOŽBA FOTOGRAFIJA KINESKE MLADEŽI / CHINA YOUTH PHOTOGRAPHY EXHIBITION (16-28.7.2018.)

    organizacija: Galerija Principij, u suradnji s Akademijom umetnosti Novi Sad

    http://fotoklubrijeka.hr

    25. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA PALIĆ (14-20.7.2018.)

     

    Bioskop Abazija

    12.00 Short Matters! - selekcija kratkih filmova nominovanih za nagradu Evropske filmske akademije 2017

    WANNABE (Austrija/Nemačka, 2017)

    RAZBAŠTINJENI / LOS DESHEREDADOS (Španija, 2017)

    COPA-LOCA (Grčka, 2017)

    LJUBAV (Mađarska/Francuska, 2016)

    MLADIĆI NA PROZORIMA / JEUNES HOMMES À LA FENÊTRE (Francuska, 2017)

     

    14.00 Promocija Međunarodnog festivala Zsigmond Vilmos iz Segedina

    SMRT LUJA XIV (Francuska/Španija/Portugal, 2016, 115 min)

    režija: Albert Serra

    uloge: Jean-Pierre Léaud, Patrick d’Assumçao, Irene Salvigni, Marc Susini

    scenario: Albert Serra, Thierry Lounas

    producent: Thierry Lounas

    fotografija: Jonathan Ricquebourg

    montaža: Ariadna Ribas, Artur Tort, Albert Serra

     

     

    16.00 Bioskop Abazija

    19.00 Art bioskop Aleksandar Lifka

    Novi mađarski film

    AURORA BOREALIS - POLARNA SVETLOST / AURORA BOREALIS - ÉSZAKI FÉNY (Mađarska, 2017, 104 min)

    Režija: Mészáros Márta

    Uloge: Törőcsik Mari, Tóth Ildikó, Törőcsik Franciska, Ladányi Jákob, Cserhalmi György, Fekete Ernő, Czinkóczi Zsuzsa, Prosek Eva, Wunderlich József, Bereczki Zoltán, Monori Lili, Leslaw Zurek, Ewa Telega, Antonio de la Torre, Hary Prinz

    Scenario: Mészáros Márta, Pataki Éva, Jancsó Zoltán

    Producent: Major István

    Fotografija: Piotr Sobociński

    Montaža: Annamária Szántó Komlóssy

    Produkcija: Filmteam

     

     

    Bioskop Eurocinema

    Paralele i sudari

    17.00 BANDITI U POTRAZI ZA MAMOM / BANDITI U POTRAZI ZA MAMOM (Srbija, 2018, 70 min)

    režija, scenario: Kosta Ristić

    uloge: Kristijan Garip, Edin Arifi, Sunita Garip

    producent: Kosta Ristić, Mina Stojadinović

    fotografija: Milica Drakulić

    montaža: Jelena Maksimović

    muzika: Abdelraheem Kheirawi

    produkcija: Cinnamon Production, Faculty of Dramatic Arts Belgrade, Platforma

     

    17.00 BAKA (Srbija, 2016, 9 min)

    režija: Arvid Klapper

    uloge: Magdalena Kopanja, Nenad Jezdić, Mira Banjac

    scenario: Jelena Ružic, Driton Sadiku

    producent: Ivanna Kozak, Ivan Zuber

    fotografija: Adrian Langenbach

    montaža: Maximilian Raible

    muzika: François Liétout

    produkcija: Filmakademie Baden-Württemberg

     

    19.00 TUMAČ / TLMOCNÍK (Slovačka, 2018, 113 min)

    režija: Martin Šulík

    uloge: Jirí Menzel, Peter Simonischek, Zuzana Mauréry

    scenario: Marek Lescák, Martin Šulík

    producent, fotografija: Rudolf Biermann, Bruno Wagner, Martin Šulík

    montaža: Olga Kaufmanová

    muzika: Vladimír Godár

    produkcija: Titanic s.r.o, In Film Praha

     

     

    Art bioskop Aleksandar Lifka

    Eco Dox

    17.00 GRAD SVETSLOSTI / MESTO SVETLOBE (Slovenija, 2017, 69 min)

    režija: Marko Kumer Murč

    scenario: Nina Cijan

    producent: Marko Kumer Murč, Katja Lenarčič

    fotografija: Urban Zorko

    montaža: Sara Gjergek

    muzika: Goran Krmac

    produkcija: Društvo za kulturne in raziskovalne dejavnosti EnaBanda

     

     

    Bioskop Abazija

    Omaž program dobitniku nagrade Underground Spirit

    18.00 MISTER UNIVERSO (Austrija, 90 min)

    režija: Tizza Covi & Rainer Frimmel

     

    Crnomorski fokus

    20.00 ŽVAKAĆA GUMA / DAVKA ZA BALONCHETA (Bugarska, 2017, 90 min)

    režija: Stanislav Todorov Rogi

    uloge: Ivan Yurukov, Teodora Duhovnikova, Malin Krastev, Valentin Ganev, Diana Dimitrova, Iska Donova, Andrea Zahariev, Agleia Gumnerova

    scenario: Teodora Markova, Georgi Ivanov, Nevena Kertova, Teo Chepilov

    producent: Stanislav Donchev, Teodora Doncheva, Nikolay Spasov

    fotografija, montaža: Vladimir Mihaylov

    muzika: Kalin Nikolov

    produkcija: Dynamic arts Stanislav Donchev

     

     

    Letnja pozornica Palić

    Takmičarski program

    21.00 NEKRETNINE / TOPPEN AV INGENTING (Švedska, 2018, 88 min)

    režija: Axel Petersén, MånsMånsson

    uloge: LeonoreEkstrand, Christer Levin, Christian Saldert, OlofRhodin, Carl Johan Merner, Don Bennechi

    scenario: Axel Petersén

    producent: Sigrid Helleday, MånsMånsson

    fotografija: MånsMånsson

    montaža: George Cragg, Anna Brunstein

    muzika: Tom Skinner, Louis Zapatilla, Axel Boman, Don Bennechi

    produkcija: Flybridge, Across the Alley, Entertainment INT

     

    23.00 GODINA MAJMUNA (Makedonija, 2017, 112 min)

    režija, scenario: Vladimir Blazevski

    uloge: Igor Angelov, Bereda Reshit, Marija Kohn

    producent: Vladimir Blazevski, Darko Popov

    fotografija: Dimo Popov

    montaža: Blagoja Nedelkovski

     

     

    Letnja pozornica bioskopa Abazija

    22:00 Mladi duh Evrope

    BRAGUINO (Francuska/Finska, 2017, 49 min)

    THE AMOROUS INDIES / LES INDES GALANTES (Francuska, 2018, 5:46 min)

    http://www.palicfilmfestival.com

    6. BOLJŠOJ FESTIVAL (14-17.7.2018.) Mećavnik

    PROGRAM

    https://sr-rs.Facebook.com/boljsojfestival

    Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca, Verdijeva bb, Rijeka

    RIJEČKE LJETNE NOĆI 2018 (4-18.7.2018.)

     

    Polufinale  Međunarodnog natjecanja mladih opernih pjevača "Zinka Milanov"

    organizacija: HNK Ivana pl. Zajca

    http://hnk-zajc.hr

    65. PULA FILM FESTIVAL (14-22.7.2018.)

    PROGRAM

    http://www.pulafilmfestival.hr

    MLADIFEST 2018 (12-21.7.2018.) Sežana

     

    Amfiteater KDS

    17:00 Ustvarjalne kuharske delavnice REPeat

     

    Park pri Starem gradu

    17:00 Piratska ustvarjalnica za otroke

     

    Športni park

    18:00 Košarka

     

    Kosovelova knjižnica

    19:00 Posoško staroverstvo nekoč in danes - predavanje

     

    Park pri Starem gradu

    19:30 Gusarsko gledališče kapitana Dade

    produkcija: KUD LJUD

    režija: Vida Cerkvenik Bren

    kostumografija in scenografija: Katarina Zalar

    igrata: Nika Gabrovšek in Grega Močivnik

    http://mladifest.org

    Galerija Remont, Beograd

    Jovana Stokić - DISCIPLINSKE MIGRACIJE - predavanje

    Istoričarka umetnosti Jovana Stokić održaće predavanje o odnosu istorije umetnosti i studija performansa, što je i tema nove knjige i interdiscipliranog vodiča The Bloomsbury Companion to Performance Art na kojem trenutno radi, a koji će biti objavljen 2020. godine (Bloombsbury Press). Jedno od pitanja koje će biti u fokusu predavanja jeste kako je performans art, najtransgresivnije polje umetnosti, od pionirskih momenata 70-ih godina postao produkt zabavno- rekreativne- kulturne industrije danas?

    Predavanje će preplesti lični diskurs  o akademskim migracijama, meta-priče o istraživanju u oblasti performansa i pisanje o savremenoj umetnosti. Jovana će predavanje završiti istoričarsko-umetničkom pričom o beogradskoj lekciji Jozefa Bojsa.

    http://www.remont.net

    Kulturni centar Novog Sada

    SUSRET SA BEOGRADOM: FRANCUZI O BEOGRADU NA PRELAZU IZ 19. U 20. VEK - tribina

    autor i predavač: dr Aleksandra Kolaković

    http://www.kcns.org.rs

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    JUGOSLOVENSKA KINOTEKA: LETNJI PROGRAM (9.7.-9.9.2018.)

     

    18.00 PAKLENA POMORANDŽA (VB/SAD, 1971)

    A Clockwork Orange

    uloge: Malkolm Makdauel (Malcolm McDowell), Majkl Bejts (Michael Bates)

    režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

     

    20.30 LIFT ZA GUBILIŠTE (FR, 1958)

    Ascenseur pour l’échafaud

    uloge: Žana Moro (Jeanne Morreau), Moris Rone (Maurice Ronet)

    režija: Luj Mal (Louis Malle)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Kulturni centar Novog Sada

    INSTITUT ZA SRPSKI JEZIK I KOMUNIKACIJU BELGORODSKOG DRŽAVNOG TEHNOLOŠKOG UNIVERZITETA „V.G. ŠUHOV” IZ RUSIJE - promocija

    govore: direktorka Instituta Viktorija Rjapuhina, saradnik Instituta Nemanja Vukčević

    http://www.kcns.org.rs

    CK13, Novi Sad

    LETNJI ŽUR BUVLJAK (odeća, obuća, knjiga, društvena igra, alat, igračke)

    http://ck13.org

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    19.00 SVETA LJUBAV / SAINT AMOUR (Belgija, Francuska, 2016, 101 min) - komedija

    https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=0n9KP6aZQaI

    režija: Benoît Delépine, Gustave Kervern

    uloge: Gérard Depardieu, Benoît Poelvoorde, Vincent Lacoste, Céline Sallette, Gustave Kervern

     

    21.00 ZALJUBLJEN U MOJU ŽENU / AMOUREUX DE MA FEMME (Francuska, 2018, 84 min) - komedija, drama, romantični/ljubavni

    režija: Daniel Auteuil

    uloge: Sandrine Kiberlain, Adriana Ugarte, Gérard Depardieu

    https://www.youtube.com/watch?v=Pj47BK73VqE

    http://www.kolarac.rs

    Kulturni centar Novog Sada

    EVROSKEPTICIZAM LEVIČARSKIH PARTIJA - tribina

    autor i predavač: dr Jelena Todorović Lazić

    http://www.kcns.org.rs

    Kuća Kralja Petra, Vase Pelagića 40, Beograd

    DAMIR RADD (1996, Beč): SVETLOST - izložba

    http://www.kucakraljapetra.rs

    Biblioteka grada Beograda

    JELENA JOVANČOV: ILUZIVNA STVARNOST - izložba grafika (16-31.7.2018.)

    http://www.bgb.rs

    Savremena galerija Zrenjanin, Trg slobode 7, Zrenjanin

    LETO sa zbirkom Savremene galerije Zrenjanin - izložba 34 rada iz zbirke Savremene galerije Zrenjanin od 22 autora (M.Konjović, I.Radović, I.Tabaković, N.Graovac, V.Pomorišac...)

    autorka izložbe: Slavica Popov, viši kustos

    https://www.facebook.com/savremena.galerija.zrenjanin

    http://www.galerija.rs

    MMC Luka, Pula, Istarska 30

    17. CINEMANIAC > MISLITI FILM 2018: MUZEJ PRONAĐENOG FILMA - izložba (16-30.7.2018.), popratni program 65. Pulskog filmskog festivala

     

    NIKA AUTOR

    ELI CORTIÑAS

    HARUN FAROCKI

    ŽELJKO KIPKE

    JEAN GABRIEL PERIOT

    DAMIR RADIĆ

    kustosice: Branka Benčić i Tanja Vrvilo

    organizacija: Apoteka - Prostor za suvremenu umjetnost u.o.

    partner: Pula Film Festival

    institucionalna i programska podrška: Film - protufilm u. o.  / Filmske Mutacije: Festival nevidljivog filma; Kino umjetnika - MSU Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    www.cinemaniac-thinkfilm.com

    www.pulafilmfestival.hr

    www.facebook.com/ApotekaProstorZaSuvremenuUmjetnost

    http://www.apotekapsu.hr

    4. HVAR ETNO FESTIVAL: DRUGI DOM / SECOND HOME (10-17.7.2018.) Humac, Hvar

     

    Crkva │Church

    20:00 Pavlica Bajsić Brazzoduro & Tommaso Rolando: BUBA U UHU │ A BUG IN THE EAR - zvučna šetnja │soundwalk

    Suradnici │ Collaborators: Tin Dožić, Paolo Giovanni Bonfiglio, Tatjana Mateša, Marko Jozić

     

    Glavni trg │ Main square

    21:45 Edina Husanović & Open House Hvar, Vrisnik: DJELEM DJELEM - audio-vizualni i plesni performans│audio-visual and dance performance

     

    22:00 DOMAĆI │ GOOD SPIRITS OF HOME

    Okupljanje oko vatre│ Gathering around the fire

    www.lab852.com

    https://www.facebook.com/EtnoHvarFestival

    Narodna Biblioteka, JNA 2, Negotin

    GUSTAV KLIMT: PRETEČA MODERNE - izložba (16.7.-9.9.2018.)

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    Narodni muzej Crne Gore, Novice Cerovića bb, Cetinje

    Prva stalna postavka ETNOGRAFSKOG MUZEJA CRNE GORE (od sredine XIX do prve polovine XX vijeka), povodom proslave Dana državnosti

    autori postavke: Blažo Markuš, Ljiljana Đurišić, Tatjana Rajković, Maja Dragićević Roganović i  Aleksandra Blagojević

    govore: ministar kulture Aleksandar Bogdanović, direktorka Narodnog muzeja, dr Anastazija Miranović i rukovoditeljka
    Etnografskog muzeja Maja Dragićević-Roganović

    muzičko-zabavni program: Gudački kvartet Allegria, Dina Desančić - violina, rok bend Akademia

    http://www.nmcg.me

    Gardoš, Zemun/Beograd

    LETO NA GARDOŠU 2018 (6.7.-31.8.2018.)

    VUKAŠIN I CRVENKAPA - dečija predstava

    http://www.tczemun.rs

    Brod teatar, Beogradski kej, Novi Sad

    7. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA (4-19.7.2018.)

     

    ALENTEŽO, ALENTEŽO / ALENTEJO, ALENTEJO (Portugal, 2014, 98 min) - dokumentaristički
    režija: Sérgio Tréfaut

    https://vimeo.com/95412020

    http://euinfo.rs

    32. GRAD TEATAR BUDVA 2018 (2.7.-20.8.2018.)

     

    Između crkava

    N.V.Gogolj: DNEVNIK JEDNOG LUĐAKA

    Moving Music Theatre, Bitola

    režija, muzika i scenografija: Marjan Nećak

    http://www.gradteatar.me

    Narodna in univerzitetna knjižnica, Turjaška 1, Ljubljana

    POLETI V NUK FESTIVAL 2018 (30.6.-21.7.2018.)

     

    Šanson kabare: Kaya Tokuhisa z gosti

    http://www.festival-poletivnuk.si

    27. KASTAFSKO KULTURNO LETO (29.6.-1.9.2018.) Kastav

     

    Papandopulo Kvartet - glazbeni program

    Kvarner - izložba (16-26.7.2018.)

    http://www.kkl.hr

    58. ОХРИДСКО ЛЕТО (12.7.-20.8.2018.) Охрид

     

    Црква Св. Софија

    КВАРТЕТ ФИЛХАРМОНИЈА (Македонија): Анна Кондратенко - прва виолина, Бојан Илкоски - втора виолина, Бојан Талески - виола, Марија Михајловска - виолончело

    http://www.ohridskoleto.com.mk

    64. SPLITSKO LJETO (14.7.-14.8.2018.) Split

     

    Peristil

    21:00 Giuseppe Verdi: NABUCCO

     

    Fotoklub Split

    21:00 ANTE VERZOTTI: THE END (16.7.-6.8.2018.)

    http://www.splitsko-ljeto.hr

    66. Ljubljana festival (28.6.-3.9.2018.)

     

    Križanke

    DANCE AMORE - plesna predstava

    režija, koreografija: Jurij Batagelj

    scenarij: Jurij Batagelj

    http://www.ljubljanafestival.si

    Dom omladine Beograda

    Plato Milana Mladenovića

    Aleksandar Đukić - bas & glas i Bojan Vulin - gitara & glas

    http://www.domomladine.org

    Muzej i galerija Tivat, Luke Tomanovića 4, Tivat

    JOVANA TOMANOVIĆ (1982, Beograd) - izložba (16-26.7.2018.)

    https://www.facebook.com/muzejigalerijativat

    69. DUBROVAČKE LJETNE IGRE (10.7.-25.8.2018.)

     

    Otok Lokrum

    K. Novak / T. Zajec: ČRNA MATI ZEMLA

    redateljica: Dora Ruždjak Podolski

    autor dramatizacije i dramaturg: Tomislav Zajec

    scenograf: Stefano Katunar

    kostimografkinja: Doris Kristić

    suradnica za scenski pokret: Petra Hrašćanec

    skladatelj: Stanko Kovačić

    oblikovatelj rasvjete: Aleksandar Čavlek

    asistentica redateljice: Lea Anastazija Fleger

    asistentica kostimografkinje: Marta Žegura

    jezična savjetnica: Ines Carović

    korepetitor: Milorad Stranić

    oblikovatelj maski: Slavko Vidović

    autor crteža: Tit Medvešek

    inspicijentica: Milica Kostanić

    pedagoginja: Arijana Prekazi

    fotografije: Marko Ercegović

    igraju: Adrian Pezdirc, Dado Ćosić, Doris Šarić Kukuljica, Urša Raukar, Pjer Meničanin, Milica Manojlović, Nataša Dorčić, Mia Biondić, Dora Polić Vitez, Suzana Nikolić, Barbara Prpić, Nadežda Perišić Radović, Damir Šaban, Danijel Ljuboja, Zoran Čubrilo, Jasmin Telalović, Mateo Videk, Stanko Kovačić, Nikola Ljutić / Leon Bujanović

    http://www.dubrovnik-festival.hr

    17. Međunarodni festival KOTOR ART 2018 (28.6.-13.8.2018.) Kotor

    17. Don Brankovi dani muzike (13.7.-13.8.2018.)

     

    Ljetnja pozornica

    VITEZ OD MUZIKE

    NEMANJA RADULOVIĆ (Srbija/Francuska) - violina

    Ansambl DOUBLE SENS (Francuska)

    Tamara Aleksić (Srbija) - narator

    program: Antonio Vivaldi (1678-1741): Koncerti za violinu i orkestar Četiri godišnja doba, op. 8, Koncert u E-duru, br. 1 (Proljeće) (Allegro, Largo e pianissimo sempre, Allegro pastorale, Koncert u g-molu, br. 2 (Ljeto) (Allegro non molto, Adagio e piano - Presto e forte, Presto), Koncert u F-duru, br. 3 (Jesen) (Allegro, Adagio molto, Allegro), Koncert u f-molu, br. 4 (Zima) (Allegro non molto, Largo, Allegro); Nikolaj Rimski-Korsakov (1844-1908) / Aleksandar Sedlar (1982): Šeherezada, za gudače, klavir i naratora

    http://www.kotorart.me

Video
18. Bijnale umetnosti Pancevo
21.06.2018 | 15:33

VOĐENJE: 18. Bijenale umetnosti u Pančevu - Prostorni agens

Vođenje kroz 18. Bijenale umetnosti u Pančevu “Prostorni agens”, održano od 26. maja do 17.