• Search form

  • 17. August 2018
  • 01/Dec/2017

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    SMRT KARAĐORĐA PETROVIĆA - izložba (30.11.2017.-31.8.2018.), povodom dvestote godišnjice od ubistva vožda Karađorđa

    autori izložbe: Vladimir Merenik, Boško Ljubojević, Nebojša Damnjanović, Borislav Korica

    dizajn postavke: Izabela Martinov Tomović

    Svake subote u 13 časova stručno vođenje kroz postavku za individualne posetioce

    http://imus.org.rs

    13/Jan/2018

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    ĐORĐE STANOJEVIĆ - ČOVEK KOJI JE OSVETLIO SRBIJU - izložba (12.1.-30.9.2018.)

    realizacija: Istorijski muzej Srbije pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, a uz podršku JP Elektroprivreda Srbije

    https://www.sendspace.com/file/q9yptp

    http://imus.org.rs

    09/Feb/2018

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    07/Apr/2018

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    FORMULA ČULA - izložba djela iz Zbirke marginalne umjetnosti i zbirki MSU-a (6.4.-15.9.2018.)

    kustosica izložbe: Daniela Bilopavlović Bedenik

    http://www.msu.hr

    21/Apr/2018

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    PUNKTUMI: ZBIRKA INOSTRANE UMJETNOSTI MSURS - izložba (20.4.-30.8.2018.)

    Oto Pine (Otto Piene), Ginter Iker (Günther Uecker) i Hajnc Mak (Heinz Mack) iz grupe ZERO, Fridensrajh Hundertvaser (Friedensreich Hundertwasser), Hans Hartung (Hans Hartung), Pjer Alešinski (Pierre Alechinsky), Stenli Vilijem Hajter (Stanley William Hayter), Žan Mesažije (Jean Messagier), Zao Vu-Ki (Zao Wou-Ki), Šoići Hasegava (Shōichi Hasegawa), Jase Tabući (Yasse Tabuchi), Antonino Virduco (Antonino Virduzzo)…

    http://www.msurs.net

    14/May/2018

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    Muzeji za 10

    MAJSKA SKUPŠTINA 1848 - 170 GODINA POSLE - izložba (13.5.-1.9.2018.)

    autorka izložbe: dr Snežana Mišić

    http://www.galerijamaticesrpske.rs

    19/May/2018

    Radio Beograd/Kamena sala, Hilandarska 2, Beograd

    BITI DRUGI - 60 GODINA RADIO BEOGRADA 2 - izložba (18.5.-7.10.2018.)

    http://www.radiobeograd.rs

    26/May/2018

    Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Ljubljana

    Komentar #9

    MATEJ STUPICA (1987): YOU ARE HERE - razstava (25.5.-25.8.2018.)

    http://www.mg-lj.si/si/razstave/2355/komentar-9-matej-stupica

    08/Jun/2018

    Muzej Grada Novog Sada, Dunavska 29, Novi Sad

    MAJSTORI SEVERA - izložba starih majstora holandsko-flamanskog slikarstva (7.6.-10.9.2018.), povodom obeležavanja pola veka postojanja Zbirke strane umetnosti, Muzej grada Novog Sada (dela pripadaju legatu dr Branka Ilića, nekadašnjeg novosadskog lekara, gradonačelnika i kolekcionara koji je svoju celokupnu umetničku kolekciju 1966. godine poklonio Gradu Novom Sadu i AP Vojvodini)

    autorka: Ljiljana Lazić, istoričarka umetnosti, muzejska savetnica

    http://www.museumns.rs

    Muzej sodobne umetnosti Metelkova +MSUM, Ljubljana

    PREPIH | P L A T E Au R E S I D U E : ALMA MATER - razstava (7.6.-2.9.2018.) in pogovor

    kustosinja: Ana Mizerit

    http://www.mg-lj.si/si/razstave/2360/prepih-plateauresidue

    15/Jun/2018

    Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana

    DRAGO TRŠAR: MONUMENTALNOST IN MNOŽICA - pregledna razstava (14.6.-30.9.2018.) - 70 let Moderne galerije, 7 let Muzeja sodobne umetnosti  Metelkova, 80 let Slovenske akademije znanosti in umetnosti

    kustos razstave: dr. Marko Jenko

    http://www.mg-lj.si/si/razstave/2359/drago-trsar-monumentalnost-in-mnozica

    Narodni muzej Kragujevac, Vuka Karadžića 1, Kragujevac

    IVAN JOVANOVIĆ: TEHNICOLOR PANIC - izložba slika (14.6.-21.8.2018.)

    http://www.muzej.org.rs

    Spomen-zbirka Pavla Beljanskog, Trg galerija 2, Novi Sad

    Leto u vrtu galerija

    MEDITERAN U DELIMA IZ KOLEKCIJE PAVLA BELJANSKOG - izložba (14.6.-2.9.2018.)

    http://www.pavle-beljanski.museum

    Konak kneginje Ljubice, Kneza Sime Markovića 8, Beograd

    VLADARKE I SUPRUGE - izložba posvećena suprugama srpskih vladara iz dinastija Obrenović i Karađorđević (14.6.-19.8.2018.)

    autori izložbe: msr Angelina Banković, viši kustos Muzeja grada Beograda i msr Milena Andrejić, kustos saradnik Muzeja grada Beograda

    realizacija: Muzej grada Beograda i UPG Noć muzeja

    http://www.mgb.org.rs

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    STOP AND GO - Umentost animiranih GIF-ov - skupinska razstava (14.6.-19.8.2018.)

    sodelujoči umetniki: Bill Domonkos, Zack Dougherty, Roberto Fassone, Carla Gannis, Nika Ham, Lorna Mills, Okkult Motion Pictures, Chiara Passa in James Kerr (Scorpion Dagger)

    kustosa: Valentina Tanni in Saverio Verini

    Facebook dogodek

    https://aksioma.org/stop.and.go/index_slo.html

    16/Jun/2018

    Galerija Prešernove hiše Kranj in Galerija Prešernovih nagrajencev Kranj

    MARKO POGAČNIK: TRETJA UMETNOST - razstava (15.6.-29.8.2018.)

    http://www.zavod-parasite.si

    Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split

    DEJANA KABILJO: ZA VANZEMALJCE - izložba (15.6.-16.9.2018.)

    www.kabiljo.com

    kustos: Branko Franceschi

    https://www.galum.hr

    17/Jun/2018

    Muzej Paje Jovanovića, Kralja Milana 21, Beograd

    MUNI - UMETNIČKA INSPIRACIJA SLIKARA PAJE JOVANOVIĆA (1859-1957) - izložba (16.6.-16.9.2018.) Hermina (Dauber) Jovanović Muni (1892-1972)

    autorka izložbe: Isidora Savić, kustos Muzeja grada Beograda

    https://www.facebook.com/muzejpajejovanovica

    http://www.mgb.org.rs

    MG+ | Moderna galerija, Cankarjeva 15, 1000 Ljubljana

    DUBA SAMBOLEC (1949, Ljubljana): IZ ATELJEJA - razstava (16.6.-10.9.2018.)

    kustos: dr. Marko Jenko (Moderna galerija)

    http://www.mg-lj.si

    19/Jun/2018

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    20/Jun/2018

    Ravnikar gallery space, Prešernova cesta 10a, Ljubljana

    AIR4 [100 artists] [100 artworks] - international group exhibition (19.6.-31.8.2018.)

    Rade Tepavčević, Francesco Poiana, Ana Milenković, Evgen Čopi Gorišek, Nemanja Golijanin, Neža Knez, Daniel Moreira, Nejc Korenič, Manolis Anastasakos, Tadija Janičič, Nika Von Hahm, Andrea Musa, Davide Caldarini, Ana Popescu, Mohammad Awwad, Luka Uršič, Vladimir Miladinović, Nic Courdy, Anita Kos, Staš Kleindienst, Fran Ortega, Bojan Stojčić, Šejma Fere, Maja Babič Košir, Nebojša Adamovič, Leonor Zamith, Helena Tahir, Giulia Cabassi, Nina Čelhar, Vuk Čuk, Tjaša Rener, Alexandros Simopoulos, Gašper Kunšič, Philippine Marquier, Marthin Rozoc, Jaka Vatovec, Teja Kralj, Meriton Maloku, Jasmina Grudnik, Lara Badurina, Zoran Pungerčar, Jelena Fuzinato, Katarina Vladimirov Young, Sonja Vulpes, Giulio Bensasson, Miha Perne, Maida Garić, Brina Torkar, Jelena Bando, Nez Pez, Isidora Krstić, Rok Mar, Pedro Maia, Eva Juričan, Davor Gromilović, Nevena Aleksovski, Ivonne Gracia Murillo, Ivana Bajec, Melita Sorola Staničić, Julio Dolbeth, Suzana Brborovič, Jelena Micić, Eva Mlinar, Darko Aleksovski, Marko K. Gavez, Giulia Lanza, Nana Wolke, Cvetan Nedeljkovski, Matija Bobičić, Lucija Žuti, Mina Fina, Jan Pogorelec, Miron Milić, Simon Kocjančič, Paris Koutsikos, Liberta Mišan, Dajana Jurman Osip, Petra Korent, Lealudvik, Katerina Ristovska, Matej Stupica, Natan Esku, Jasna Šikanja, Zarja Ražman, Marina Milev, Aleksandar Dimitrijević, Leon Zuodar, Ruki Chuki, Tadej Vaukman, Meta Mežan, Radovan Kunić, Anja Jelovšek, Srdjan Mićić, Mirna Kutleša, Tarko Janoš, Nastja Mezek, Rikardo Druškić, Urška Rednak, Valerie Wolf Gang, Marija Sević, Ron Preinfalk, Veronika Hozjan, Tina Konec

    http://www.ravnikargallery.space

    https://www.facebook.com/ravnikargalleryspace

    21/Jun/2018

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    MIRAN ŠABIĆ: VREMENSKA KAPSULA - izložba (20.6.-19.8.2018.)

    kustosica: Kristina Bonjeković Stojković

    http://www.msu.hr

    22/Jun/2018

    Galerija Božidar Jakac (nekdanja samostanska cerkev), Kostanjevica na Krki

    PETRA VARL (1965, Ljubljana): BLIZU SVETLOBI - razstava (21.6.-26.8.2018.)

    http://www.petravarl.com

    http://www.scca-ljubljana.si/petra-varl-blizu-svetlobi-near-light

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    MAJA MARKOVIĆ: ZBIRKA RICHTER - OTVORENI STUDIO - izložba (21.6.-15.9.2018.)

    http://richter.mdc.hr

    http://www.msu.hr

    26/Jun/2018

    Centar za kulturu Lazarevac

    SVET AKVARELA - GRUJICA LAZAREVIĆ - retrospektivna izložba slika (25.6.-20.8.2018.)

    autorka: Darinka Stanojević

    http://czklazarevac.rs

    27/Jun/2018

    Galerija RTS, Takovska 10, Beograd

    VLADAN RADOVANOVIĆ: VOKOVIZUEL SP (specijalna poetika) - izložba (26.6.-19.8.2018.)

    http://www.rts.rs

    28/Jun/2018

    Historijski Muzej Bosne i Hercegovine, Zmaja od Bosne 5, Sarajevo

    RE-conciliations - izložba (27.6.-31.8.2018.)

     

    LANA ČMAJČANIN I ADELA JUŠIĆ

    MILENA MICHALSKI

    MLADEN MILJANOVIĆ

    PAUL COLDWELL

    SABINA TANOVIĆ I DARIO KRISTIĆ

    VLADIMIR MILADINOVIĆ

    ZIYAH GAFIĆ

    http://www.muzej.ba

    29/Jun/2018

    Mestna galerija Ljubljana, Mestni trg 5, Ljubljana

    PRRRRRRR - skupinska razstava (28.6.-9.9.2018.)

    sodelujoče umetnice: SUZANA BRBOROVIĆ, ŠPELA ČADEŽ, OLJA GRUBIČ, DUŠA JESIH, SIMONA SEMENIČ IN NADA ŽGANK, MAJA SMREKAR

    kustosinja: Mateja Podlesnik

    https://mgml.si/sl/mestna-galerija

    30/Jun/2018

    Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva 6, Maribor

    INGE MORATH (1923): RETROSPEKTIVA - razstava (29.6.-21.10.2018.)

    kustosa: Brigitte Blüml-Kaindl in Kurt Kaindl

    http://www.ugm.si

    02/Jul/2018

    Muzej Zepter, Knez Mihailova 42, Beograd

    MILIJA NEŠIĆ (1934): UMETNOST PULSIRA KOSMOSOM - izložba (1.7.-30.9.2018.) i monografija o umetniku

    autori monografije: istoričari umetnosti Ivana Simeonović Ćelić i Savo Popović

    http://www.zeptermuseum.rs

    03/Jul/2018

    Galerija "Perjanički dom", Kruševac bb, Podgorica

    Grupna izložba "Off the road", u organizaciji Centra za savremenu umetnost Crne Gore (2.7 - 31.8.2018)

    Umetnici: Nemanja Golijanin, Mirza Dedać, Lidija Delić, Nikola Kekerović, Mila Panić, Tijana Radenković, Saša Tatić, Tadija Janičić i Ivan Šuković će se predstaviti instalacijama, fotografijama i crtežom.

     

    Fb event

    Kulturni centar Novog Sada

    Mali likovni salon, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad

    LETNJA PRODAJNA IZLOŽBA (2.7.- 24.8.2018.)

     

    MIRJANA BLAGOJEV

    JELENA ĐURIĆ

    VANJA IGNJAC

    DRAGAN JANKOV

    BOJAN KIRIDŽIĆ

    DRAGANA KOJIĆ

    NEBOJŠA LAZIĆ

    LAZAR MARKOVIĆ

    BOŽICA MILOJEVIĆ

    BORISLAV NIKOLIĆ

    DUŠAN SAVKOVIĆ

    IVAN ŠUKOVIĆ

    http://www.kcns.org.rs

    04/Jul/2018

    Narodni muzej Crne Gore, Novice Cerovića bb, Cetinje

    PERCEPCIJE: ZAŠTO NEMA VELIKIH MUŠKIH UMJETNIKA? - izložba (3.7.-28.8.2018.)

     

    Abigail Lane (VB)

    Adrijana Gvozdenović (CG)

    Anka Burić (CG)

    Anthea Hamilton (VB)

    Brigita Antoni (CG)

    Camilla Løw (VB)

    Celia Hempton (VB)

    Clare Strand (VB)

    Elizabeth Price (VB)

    Gillian Wearing (VB)

    Gordana Kuč (CG)

    Helen Chadwick (VB)

    Irena Lagator Pejović (CG)

    Jelena Tomašević (CG)

    Laura Aldridge (VB)

    Lenka Đorojevic (CG)

    Lubaina Himid (VB)

    Madame Yevonde (VB)

    Rachel Whiteread (VB)

    Sarah Lucas (VB)

    Tracey Emin (VB)

    kustostkinja izložbe: Natalija Vujošević

    organizacija: Narodni muzej Crne Gore u Cetinju i British Council

    http://www.britishcouncil.me

    06/Jul/2018

    Institut Servantes, Čika Ljubina 19, Beograd

    JUNACI SRPSKOG I ŠPANSKOG SPORTA - izložba fotografija najvećih zvezda španskog i srpskog sporta (5.7.-15.9.2018.)

    kustos izložbe: Aleksandar Miletić (1972)

    http://belgrado.cervantes.es

    Gete institut Beograd, Knez Mihailova 50, Beograd

    JULIA GAISBACHER (Austrija): ONE DAY YOU WILL MISS ME - izložba (5.7.-31.8.23018.)

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    07/Jul/2018

    Obalne galerije Piran/Mestna galerija Piran

    DRAGO TRŠAR: MONUMENT - tematska razstava, posvečena morju (6.7.-26.8.2018.)

    kustosinja razstave: Majda Božeglav Japelj

    http://www.mg-lj.si/si/obisk/2402/drago-trsar-obalne-galerije

    Grad Negova, Slovenske Gorice

    EILEEN MACDONAGH (1956, Geevagh, Irska) in BOJANA KRIŽANEC (1973, Celje): TAKTILNI DIALOG - kiparska razstava (6.7.-20.10.2018.)

    http://www.kibla.org

    09/Jul/2018

    Muzej savremene umetnosti Beograd

    Salon Muzeja savremene umetnosti, Pariska 14, Beograd

    RENATA POLJAK (1974, Split): JOŠ JEDAN ODLAZAK - izložba (6.7.-20.8.2018.)

    kustoskinja izložbe: Una Popović

    http://www.msub.org.rs

    11/Jul/2018

    Galerija RTS, Takovska 10, Beograd

    LJUBIVOJE RŠUMOVIĆ: LJUDI KOJE SREĆOM SREĆEM - izložba fotografije lica 77 savremenika pesnika i pisca Ljubivoja Ršumovića, koje je zabeležio svojim foto-aparatom (10.7.-19.8.2018.)

    http://www.rts.rs

    Muzej sodobne umetnosti Metelkova, +MSUM, Ljubljana

    NEBEŠKA BITJA. Ne človek ne žival - mednarodna razstava (10.7.-4.11.2018.)

    umetniki: Jure Detela, Igor Grubić, Janez Janša, Alexi Kukuljevic, Oleg Kulik, Siniša Labrović, Tanja Lažetić, Vladimir Leben in Ercigoj Art, Marko Pogačnik, Franc Purg, Tamara Al-Samerraei, Maja Smrekar, Sven Stilinović, Jože Tisnikar, Zoran Todorović, Jalal Toufic, Anton Vidokle

    kustosinji razstave: Zdenka Badovinac, Bojana Piškur

    http://www.mg-lj.si/si/razstave/2369/razstava-nebeska-bitja-ne-clovek-ne-zival

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    GODIŠNJA IZLOŽBA GALERIJE KOLARAC (10.7.-1.9.2018.)

    http://www.kolarac.rs

    12/Jul/2018

    Tehnički muzej Nikola Tesla, Savska cesta 18, Zagreb

    TESLIN SVETSKI SISTEM - izložba posvećena dostignućima Nikole Tesle na polju bežičnog prenosa energije(11.7.-30.10.2018.)

    autorica: Zorica Civrić, muzejska savetnica Muzeja nauke i tehnike - Beograd

    organizacija: Muzej nauke i tehnike u Beogradu i Tehnički muzej Nikola Tesla iz Zagreba

    http://tehnicki-muzej.hr

    https://www.facebook.com/Tehnički-muzej-Nikola-Tesla-335802459827986

    http://www.muzejnt.rs

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    EVROPSKI FENOMENI U KOLEKCIJI GALERIJE MATICE SRPSKE - izložba (11.7.-16.9.2018.)

    koordinatorka izložbe: Miroslava Žarkov

    http://www.galerijamaticesrpske.rs

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    KRADLJIVCI VREMENA - RELOADED - skupna izložba (11.7.-18.9.2018.)

    umjetnici:

    CHRISTIAN BOLTANSKI

    RINO EFENDIĆ

    LAWRENCE ENGLISH

    ŽELJKO KIPKE

    IVAN KOŽARIĆ

    SINIŠA LABROVIĆ

    TONI MEŠTROVIĆ

    NELI RUŽIĆ

    MLADEN STILINOVIĆ

    DARIO ŠOLMAN

    MARINO TARTAGLIA

    ULAY

    GORKI ŽUVELA

    kustosice izložbe: Jasminka Babić, Leila Topić

    http://www.msu.hr

    Muzej moderne umetnosti - MoMA, 11 West 53 Street, New York, NY

    Izložba “Prema betonskoj utopiji: Arhitektura u Jugoslaviji, 1948-1980” (Toward a Concrete Utopia: Architecture in Yugoslavia, 1948-1980)

    Reprezentativna izložba jugoslovenske arhitekture u MoMA obuhvata više od 400 crteža, modela, fotografija i filmskih snimaka iz gradskih arhiva, privatnih i muzejskih kolekcija iz celog regiona. Izložba je prvo predstavljanje izuzetnih dela vodećih arhitekata socijalističke Jugoslavije američkoj i međunarodnoj javnosti.

    Izložba obuhvata radove najvažnijih jugoslovenskih arhitekata, među kojima su Bogdan Bogdanović (1922-2010), Juraj Neidhardt (1901-1979), Svetlana Kana Radević (1937–2000), Edvard Ravnikar (1907-1993), Vjenceslav Richter (1917-2002) i Milica Šterić (1914-1998).

    Izložba će biti otvorena do 13. januara 2019. godine, a obuhvata i prateći program

    *MoMa je otvoren svakog dana od 10.30 sati po lokalnom vremenu

    https://www.moma.org/calendar/exhibitions/3931

    13/Jul/2018

    Oris kuća arhitekture, Kralja Držislava 3, Zagreb

    TADAO ANDO: PUNTA DELLA DOGANA - izložba (12.7.-1.9.2018.)

    http://www.oris.hr

    Hrvatski muzej arhitekture HAZU, Ivana Gorana Kovačića 37, Zagreb

    DAMIR FABIJANIĆ: HALUDIZAM/HALUDDISM (Haludovo 1987./2018.) - izložba (12.7.-22.8.2018.)

    https://www.facebook.com/events/336990133500530

    http://www.hazu.hr

    14/Jul/2018

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    BORIS LUKIĆ (1985, Sarajevo): ET IN ARCADIA EGO - izložba (13.7.-20.8.2018.)

    http://www.msuv.org

    17/Jul/2018

    Narodna Biblioteka, JNA 2, Negotin

    GUSTAV KLIMT: PRETEČA MODERNE - izložba (16.7.-9.9.2018.)

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    Kuća Kralja Petra, Vase Pelagića 40, Beograd

    DAMIR RADD (1996, Beč): SVETLOST - izložba (16.7.-20.8.2018.)

    www.damir-radd.com

    http://www.kucakraljapetra.rs

    18/Jul/2018

    Izlozi Francuskog Instituta, Knez Mihailova 31, Beograd

    THEO LOPEZ (Pariz): APSTRAKTNO SLIKARSTVO U URBANOM KONTEKSTU - izložba foto dokumentacije radova slikara i street art umetnika (17.7.-31.8.2018.)

    www.theolopez.com

    https://www.facebook.com/Théo-Lopez-Artist-210689332323911

    http://www.institutfrancais.rs

    Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd

    NEMATERIJALNO KULTURNO NASLEĐE SRBIJE - izložba (17.7.-31.8.2018.) elemenatai upisanih u Nacionalni registar nematerijalnog kulturnog nasleđa Srbije

    autorka: Danijel Filipović

    https://etnografskimuzej.rs

    21/Jul/2018

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    DUŠAN JUNAČKOV (1952, Subotica): RADOVI 2003-2012 - izložba (20.7.-20.8.2018.)

    http://www.msuv.org

    22/Jul/2018

    2. BIJENALE INDUSTRIJSKE UMJETNOSTI / 2ND INDUSTRIAL ART BIENNIAL: NA LEĐIMA PALIH DIVOVA / ON THE SHOULDERS OF FALLEN GIANTS (IAB 2018) (20.7.-28.10.2018.) Labin, Pula, Raša, Rijeka, Vodnjan

    umjetnici/ce: Zanny Begg & Elise McLeod, Nina Bunjevac, CANAN, Phil Collins, Siniša Ilić, Matija Ferlin & Mauricio Ferlin, Fokus grupa, Ulrik Heltoft, Vlatka Horvat, Božena Končić Badurina, Luiza Margan, Maryanto, Naeem Mohaiemen, Oscar Murillo, Nikolay Oleynikov, Daniela Ortiz, Dan Perjovschi, Laure Prouvost, Kahlon Rajkamal, Miljohn Ruperto, Selma Selman, шkart, Marko Tadić & Miro Manojlović, Želimir Žilnik

    kustosice: Što, kako i za koga / WHW

    organizacija: Labin Art Express XXI

    suorganizacija: MMSU Rijeka, Arheološki muzej Istre

    http://www.industrialartbiennale.eu

    25/Jul/2018

    Galerija Prirodnjačkog muzeja, Mali Kalemegdan 5, Beograd

    MILAN ŽIVKOVIĆ: FOTOGRAF U CARSTVU PRIRODE - izložba fotografija (24.7.-15.9.2018.)

    komesar izložbe: dr Boris Ivančević, muzejski savetnik

    http://www.nhmbeo.rs

    27/Jul/2018

    Muzej in galerije mesta Ljubljane/CC Tobačna 001, Tobačna ulica 1, Ljubljana

    RONA STERN (1984, Izrael): TISTI, KI SE NE SPOMINJAJO PRETEKLOSTI, SO OBSOJENI, DA JO DOŽIVIJO ŠE ENKRAT / THOSE WHO CANNOT REMEMBER THE PAST ARE DESTINED TO REPEAT IT - razstava (26.7.-31.8.2018.)

    kustosinja razstave / curated by Alenka Trebušak

    https://mgml.si/sl/center-tobacna

    28/Jul/2018

    UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2, Maribor

    KOLEKTIV FOTOSFERA (Andrej Potrč,1976, Vid Jakop, 1977, Miro Nunić, 1985, Žiga Karl Gričnik,1985, Jaka Teršek, 1997): RAZGLEDNICE IZ SLOVENIJE - razstava (27.7.-25.8.2018.)

    http://www.ugm.si

    01/Aug/2018

    Muzej Vojvodine, Dunavska 35, Novi Sad

    GRADINA NA JELICI - Utvrđeni centar u Iliriku 6. veka i višeslojno arheološko nalazište - izložba (31.7.-31.8.2018.)

    autor: prof. dr. Mihailo Milinković

    organizacija: Muzej Vojvodine, Narodni muzej Čačak

    https://www.muzejvojvodine.org.rs

    Galerija Čubrilo, Gardoš, Zemun/Beograd

    SLOBODAN STANIŠIĆ i VLADIMIR MARTINOVIĆ: PODZEMUN - izložba fotografija podzemnih prostora Zemuna (31.7.-22.8.2018.)

    organizacija: Centar za urbani razvoj i Urbeks Srbija

    http://undergrad.rs

    02/Aug/2018

    Zemaljski muzej Bosne i Hercegovine, Zmaja od Bosne 3, Sarajevo

    SJEĆANJA U KAMENU - izložba (1.8.-30.9.2018.)

    AZRA AKŠAMIJA

    VELIBOR BOŽOVIĆ

    AMILA BUTUROVIĆ

    ADIS ELIAS FEJZIĆ

    kustosica: Amila Ramović

    https://www.zemaljskimuzej.ba

    03/Aug/2018

    Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd

    MASTER 2017 - izložba (2-25.8.2018.)

    komesar izložbe: Aleksandar Kelić, doc. FPU

    arhitekta postavke: Aleksandar Mijatović, red. profesor

    http://www.fpu.bg.ac.rs

    Kulturni centar Beograda

    Likovna Galerija, Knez Mihailova 6, Beograd

    IGOR BOŠNJAK: EUTOPIA - video i ambijentalna instalacija (2-25.8.2018.)

    http://www.kcb.org.rs

    04/Aug/2018

    Kulturni centar Beograda

    Galerija Podroom, Trg republike 5, Beograd

    LIČNE GEOGRAFIJE / PERSONAL GEOGRAPHIES - izložba (2-25.8.2018.)

    Ana Hoffner

    Angela Melitopoulos

    Angelika Levi

    Lana Čmajčanin

    Teresa Mulet

    Virginia Villaplana

    Yara Haskiel

    https://personalgeographies.net

    organizacija: Kulturni centar Beograda, Grad Beograd, ifa-Institut für Auslandsbeziehungen, European Cultural Foundation-STEP, Compagnia di San Paolo, Austrijski kulturni forum Beograd, Institut Servantes Beograd, Hamaca-Moving Image Platform

    http://www.kcb.org.rs

    07/Aug/2018

    Galerija SULUV, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad

    ZDENKA MARIA MADACKI (Novi Sad/Kanad): TRASH TALK - izložba (6-17.8.2018.)

    http://suluv.org/zdenka-maria-madacki-trash-talk

    http://suluv.org

    Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, beograd

    MILAN KLIČKOVIĆ (1949, Tuzla): PEDESET GODINA POSLE - izložba skulptura (6-18.8.2018.)

    kustoskinja: Olivera Vukotić

    http://www.ulus.rs

    MKC Multimedijalni kulturni centar, Ulica slobode 28, Split

    Sounding DIY - izložba (6-22.8.2018.)

    umjetnici:

    TIN DOŽIĆ

    CLAUDE HEILAND-ALLEN

    NOISE ORCHESTRA

    BIONI SAMP

    HRVOJE HIRŠL / DAVOR BRANIMIR VINCZE

    kustos/i: Darko Fritz, Laura Netz

    performansi: Hrvoje Hiršl / Davor Branimir Vincze, Tin Dožić

    http://sivazona.hr/events/sounding-diy

    Kulturni centar Novog Sada

    NATAŠA DREŠIĆ (1987, Bar) - izložba crteža i slika (6-20.8.2018.)

    http://www.kcns.org.rs

    08/Aug/2018

    CGU Miodrag Dado Đurić, Novice Cerovića bb, Cetinje

    DIJEGO I FRIDA: OSMIJEH NA POLA PUTA - izložba fotografija (7-26.8.2018.) u okviru obilježavanja jedanaestogodišnjice prijateljskih odnosa između Meksika i Crne Gore

    kustostkinja/koordinatorka izložbe: istoričarka umjetnosti Ljiljana Karadžić

    organizacija: Ambasada Meksika u saradnji sa Narodnim muzejom Crne Gore

    http://www.nmcg.me

    Galerija '73, Beograd

    Izložba slovačkih umetnika: JAN KNJAZOVIC (1925-1985), ANA (1950) i NATAŠA KNJAZOVIC (1977), JAN KRLIČKA (1954) (7-21.8.2018.)

    http://www.galerija73.com

    Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split

    BOŽIDAR JURJEVIĆ (1963, Dubrovnik): O-KRUŽENJE - izložba (7.8.-2.9.2018.) 

    kustos: Božo Majstorović

    https://www.galum.hr

    Kulturni centar Laza Kostić, Sombor

    HUMANI GENERIS - multimedijalna izložba (7-20.8.2018.), zajednički projekat italijanske kompozitorke Eleonore Lombardi i Evandra Pjerdomenika, italijanskog fotografa brazilskog porekla

    http://www.kcsombor.org.rs

    Galerija Škuc, Stari trg 21, Ljubljana

    JON DERGANC (1986): VSE TRDNO SE STOPI V ZRAK / ALL THAT IS SOLID MELTS INTO AIR - razstava fotografija (7.8.-2.9.2018.)

    kustosica: Tjaša Pogačar

    http://www.galerijaskuc.si

    09/Aug/2018

    Umetnička galerija Stara Kapetanija, Kej oslobođenja 8, Zemun/Beograd

    MIONA MARTA MARKOVIĆ (1979, Sombor): SUSRET - samostalna izložba (8-19.8.2018.)

    https://www.facebook.com/Miona-Marta-Markovic-1666602336926372

    Galerija savremene umetnosti Smederevo, Trg Republike 5, Smederevo

    8. Međunarodna izložba umetničke fotografije SMEDEREVO (8-19.8.2018.)

    organizacija: Muzej Smederevo, Gradska galerija savremene umetnosti Smederevo, Foto klub Smederevo

    www.mus.org.rs

    http://www.facebook.com/gsusmederevo

    10/Aug/2018

    Paperg irl Galerija Hub, Kralja Milana 15/5/III, Beograd

    PREDRAG KOVAČIĆ (1985, Sremska Mitrovica) - izložba crteža (9-23.8.2018.)

    https://www.facebook.com/papergirlgalerija

    MGLC, Ljubljana

    RIKO DEBENJAK (1908-1987) - pregledna/retrospektivna razstava (9.8.-11.11.2018.)

    kustosinja razstave: Breda Škrjanec

    http://www.mglc-lj.si

    MGLC, Ljubljana

    TINA MOHOROVIĆ (1988, Novo mesto): ANONIMI / THE ANONYMS - razstava (9.8.-9.9.2018.)

    kustos razstave: Božidar Zrinski

    http://www.mglc-lj.si

    Dom omladine Beograda

    LIDIJA DELIĆ: THE WEST ISLAND - izložba (9-19.8.2018.)

    organizuja: ProArtOrg, u saradnji sa Domom omladine Beograda

    http://www.proartorg.com

    Galerija Novembar, Kursulina 22, Beograd

    LETNJA TREPERENJASUMMER VIBES - grupna izložba (9.8.-9.9.2018.)

     

    SELENA VICKOVIĆ (1958, Beograd)

    www.vickovicselena.com

    MARIO KOLARIĆ (1984, Beograd)

    www.mariokolaric.com

    EMILIJA RADOJČIĆ (Beograd)

    www.emasdream.com

    MARIJA AVRAMOVIĆ (1989, Beograd)

    http://maravramovic.wixsite.com/marijaavramovic

    MIŠO FILIPOVAC (1987, Bajina Bašta)

    www.misofilipovac.com

    BRATISLAV MILENKOVIĆ (Beograd)

    www.bratislavmilenkovic.com

    https://www.facebook.com/GalerijaNovembar

    11/Aug/2018

    Ulična galerija, Čavketov pasaž (pasaž koji povezuje Trg Nikole Pašića i Nušićevu ulicu) Beograd

    Belgijski Umetnički kolektiv TIETEN MET HAAR (Alexander Robyn, Jana Vasiljević, Valentine Gallardo): THANKS ANYWAY - izložba (10.8.-7.9.2018.)

    http://www.ulicnagalerija.rs

    Galerija FLU/Fakultet likovnih umetnosti, Knez Mihailova 53, Beograd

    TANJA BOGDANIĆ (1989, Sarajevo): ODABRANI: SETI SE DA NE ZABORAVIŠ - izložba (10-20.8.2018.)

    https://flu.bg.ac.rs

    Kulturni centar Zrenjanina

    JASNA GULAN (1976, Novi Sad) i RASTKO STEFANOVIĆ (1978, Zrenjanin): MAPE - zajednička izložba (10-23.8.2018.)

    https://www.kczr.org

    Noćna galerija Petak, Lomina 14, Beograd

    Kreativna fabrika: DosijeUmetnik

    ANA ŠĆEKIĆ (1983, Podgorica) - izložba (10-24.8.2018.)

    https://www.facebook.com/UdruzenjeKreativnaFabrika

    12/Aug/2018

    Kulturni centar Novog Sada

    DARIVANJE NENADA VUJNOVIĆA - NJEŠA (1956, Odžaci) - izložba slika (11-19.8.2018.)

    http://www.kcns.org.rs

    14/Aug/2018

    Galerija Zuccato, Decumanus 34, Poreč

    GORAN ŠKOFIĆ (1979, Pula): INTERSPACE - izložba (13.8.-1.9.2018.)

    https://www.facebook.com/pages/Galerija-Zuccato/379508765444897

    Kozje

    MARIJA MOJCA PUNGERČAR: PROJEKT BISTER GRABEN - mini pregledna razstava (13-29.8.2018.)

    http://www.3via.org/trivia/?p=1984

    15/Aug/2018

    Kuća legata, Knez Mihailova 46, Beograd

    MENTALNI KVADRANTI - izložba (14-25.8.2018.)

    autor izložbe: Rade Marković

    umetnici: MILIJA NEŠIĆ, RADE MARKOVIĆ, SANJA SREMAC, RADOMIR STANČIĆ, BALŠA RAJČEVIĆ, BOŠKO ATANACKOVIĆ, DRAGIŠA STANISAVLJEVIĆ, MILAN STANISAVLJEVIĆ, IVANA STANISAVLJEVIĆ, DRAGAN JOVIĆEVIĆ MACOLA, ĐORĐE ARALICA, NENAD GLIŠIĆ

    http://www.kucalegata.org

    Tvrđava/Salon 77, Niš

    GORDANA BAŠKOT i PETAR VUJOŠEVIĆ (Beograd): STONE AND SILK - izložba slika u tehnikama slikane svile i mozaika (14-29.8.2018.)

    http://www.gslunis.org

    Galerija savremene umetnosti Kulturnog centra Pančeva, Vojvode Živojina Mišića 1, Pančevo

    VOJISLAVA ČITAKOVIĆ VRCELJ: SKULPTURE KOJE GOVORE - izložba skulptura (14-25.8.2018.)

    http://www.kulturnicentarpanceva.rs

    16/Aug/2018

    SANU, Beograd

    Arheološki institut

    RIMSKI LIMES I GRADOVI U SRBIJI - izložba (15.8.-9.9.2018.)

    https://www.sanu.ac.rs

    SANU, Beograd

    Biblioteka SANU

    MILAN KUJUNDŽIĆ ABERDAR (1842-1893-2018) - izložba (15.8.-7.9.2018.)

    https://www.sanu.ac.rs

    Galerija ULUS, Beograd

    TATJANA PIROVIĆ (1964, Zemun/Beograd): TRAGOVI U BESKRAJU - izložba slika (15-28.8.2018.)

    http://www.ulus.rs

    17/Aug/2018

    20. ŠPANCIRFEST (17-26.8.2018.) Varaždin

    PROGRAM

    http://www.spancirfest.com

    Prodajna galerija Beograd, Kosančićev venac 19, Beograd

    DEJANA VUČIĆEVIĆ: NAGOMILAVANJE - izložba (16.8.-3.9.2018.)

    http://galerijabeograd.org

    Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd

    DEJAN V. ULARDŽIĆ (1956, Šabac) - izložba slika (16.8.-3.9.2018.)

    http://www.ulus.rs

    Oficirski dom, Orlovića Pavla bb, Niš

    VLADIMIR MILANOVIĆ (1979, Beograd): APROPRIJACIJE - izložba grafika (16.8.-8.9.2018.)

    http://www.gslunis.org

    Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split

    VITAR DRINKOVIĆ (1983, Zagreb): FEEDBACK - izložba (16-31.8.2018.)

    kustosica: Lana Beović

    organizacija: Galerija umjetnina i Muzej općine Jelsa

    https://www.galum.hr

    Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin

    JEVREJI SRBIJE U PRVOM SVETSKOM RATU - izložba (17.8.-8.9.2018.) povodom 77. godišnjice deportacije zrenjaninskih Jevreja i negovanja sećanja na Holokaust

    kustoskinja izložbe: Biljana Dimkić Krčmar, istoričarka umetnosti Narodnog muzeja Zrenjanin

    http://www.muzejzrenjanin.org.rs

    Terasa kluba eMCe plac, Šaleška cesta 3, Velenje

    21. Festival mladih kultur KUNIGUNDA (24.8.-1.9.2018.)

     

    Ma(l)rušenje pekarne: Paintball

    https://www.kunigunda.si

    15. KAMFEST 2018 (10-18.8.2018.) Kamnik

     

    Keršmančev park

    17:00 Diversity in KUFR sejem

    več

     

    17:00 Knjižnica v parku

    več

     

    Otroški oder

    18:00 Before Time

    več

     

    Mobilni oder

    18:00 YU generacija

    več

     

    21:00 Električne sanje

    več

     

    Glavni oder

    20:00 To je to: koncert Zale Smolnikar in Big Banda Krško

    več

     

    Večerni oder

    21:30 Lusterdam

    več

    http://www.kamfest.org

    13. SF & Fantasy festival LIBURNICON (17-19.8.2018.) Opatija

     

    17.8.

    17:00 Igra: Elven bowling (Vanjski program)
    17:00 Igra: Worms turnir – Elven edition (Atrium)
    17:00-22:00 Prezentacija stolno strateške igre Infinity (Bastion)
    17:30 Dora Duplančić: Wire Wrap radionica (Creatorium)
    18:00 Zlatko Grom: 3D printer: Hobi, posao, opsesija… (Scriptorium)
    18:00 Igra: Fun with Playlink - PS4 (Atrium)
    18:30 Davor Horvatić: Kako je nastala teorija struna? (Librarium)
    19:00 Vanesa Ujčić: ***** (Universalis)
    19:00-00:00 Zaigrana koza & Mordele: Prezentacija društvenih igara (Crypta)
    19:00 Igra: Middle-earth Elven Skills Challenge (Vanjski program)
    19:30 Danijel Štriga: Priče o šupljoj zemlji (Scriptorium)
    19:30 Radionica: Sauronovo oko (Creatorium)
    19:45 Talk show: Viktor Schauberger - implozijske tehnologije (Librarium)
    voditelj: Krešimir Mišak
    gost: Zvonimir Rudomino
    20:00 Igra: Task Master (Vanjski program)
    20:00 Terrible Creations: Harry Potter - mračna vremena (Somnium - LARP soba)
    20:00-21:00 Czech Games Edition - prezentacija i demo igara (Crypta)
    20:30 Davor Jadrijević: Radionica magnetske levitacije (Creatorium)
    20:30 Irena Petranović: Teen Drama 2000s kviz (Atrium)
    21:00 Guests of Honour - Czech Games Edition team: Presenting CGE (Scriptorium)
    21:15 Guest of Honour Jonathan Stroud: Q&A (Librarium)
    21:30 RPG: Dungeons & Dragons: Dungeon Escape (session za početnike) (Dungeon)
    22:00 The Lord of the Rings kviz (Atrium)
    22:15 Guest of Honour Steven Erikson: Forbidden Archaeology (Librarium)
    22:15 Počasni gost Enis Čišić: Vizualna memorija (Scriptorium)
    23:00 Srebrenka Peregrin: Pripovjedna predstava (Universalis)
    23:00 Koncert: Noreia (Vanjski program)
    23:00 Scavenger hunt - Elven edition (Creatorium)
    23:30 Marko Vasić: Vilenjaci Arde - od dolaska do pada (Librarium)
    23:30 Sven Nemet: Pirati, nindže i indijanci - između fikcije i stvarnosti (Scriptorium)
    23:30 Kristian Baniček: Westworld kviz powered by HBO (Atrium)
    00:30 Ratko Martinović: Digitalni vilenjaci (Librarium)
    00:30 Beer Pong Quest (Vanjski program)
    00:30 Headphones Whispering Challenge (Atrium)
    01:30 Guess the Song kviz (Librarium)
    01:30 Mimic Dance-off (Atrium)

     

    18.8.

    14:00 Pikado natjecanje - Kill the Orc (Vanjski program)
    14:00 Dora Duplančić: Wire Wrap Elf Ears radionica (Creatorium)

    14:00 Igra: Worms - Elven edition (Atrium)
    14:00 Turnir: Citadels (Crypta)
    14:00-00:00 Zaigrana koza & Mordele: Prezentacija društvenih igara (Crypta)
    15:00 Terrible Creations: Tajna Stare Sušice (Scriptorium)
    15:00 Streličarstvo (Vanjski program)
    15:00 Igra: Fun with Playlink - PS4 (Atrium)
    16:00 Andrea Anđelić: Vilenjaci Tolkienova svijeta (Librarium)
    16:00 Kristian Baniček: Game of Thrones okrugli stol powered by HBO (Universalis)
    16:00 Igra: Star Trek boćanje (Vanjski program)
    16:00 Chainmail Dice Bag - radionica (Creatorium)
    16:00 Terrible Creations: Radionica izrade LARP-a (Somnium - LARP soba)
    16:00 Marino Sergo: Dungeons & Dragons arena (Dungeon)
    16:00-00:00 h Czech Games Edition - prezentacija i demo igara (Crypta)
    16:00-17:00 Počasni gosti - Czech Games Edition tim: Predstavljanje igre Adrenaline (Crypta)
    16:30 Vladimir Cvetković Sever: Predstavljanje nakladničke kuće Mitopeja (Scriptorium)
    17:00 Srebrenka Peregrin: Vilenjačka igropriča - radionica (Creatorium)
    17:00 Super HIK: CGE prvenstvo Hrvatske (Crypta)
    17:00-22:00 Prezentacija stolne strateške igre Infinity (Bastion)
    17:30 Korado Korlević: Mitska bića Istre (Librarium)

    17:30 Cosplay natjecanje ocjenjivanje žirija (Universalis)
    17:30 Andrea Anđelić: Pointy Ears quiz (Atrium)
    18:00 Vjeran Juhas Piro: Predstavljanje stripa Mr. Joe i strip čitaonice Mrkli mrak (Scriptorium)
    18:00-00:00 Prezentacija stolnih strateških igara Warmachine i Hordes (Bastion)

    18:30 Hvatači snova - radionica (Creatorium)
    19:00 Igra: Free Your House Elf (Vanjski program)
    19:15 Marko Vasić: Izgubljena predanja i rane verzije priča iz Simarilliona (Scriptorium)
    19:30 Ivica Puljak: Što (još) ne znamo? (Librarium)
    19:30 Terrible Creations: Love is Blue (Somnium - LARP soba)
    20:00 Cosplay natjecanje: Fashion Walk (Vanjski program)
    20:00 Fantastični origami - radionica (Creatorium)
    20:00 Super HIK: Mystery Marathon turnir (Crypta)
    20:30 Počasni gost Goran Sudžuka: A Walk Through Hell – prezentacija stripa (Scriptorium)
    21:00 Vanesa Ujčić: S vilenjacima do zvijezda - kviz (Universalis)
    21:00 Igra: Monty Python Silly Walks (Vanjski program)
    21:00-23:00 Prestavljanje igre Česi (Crypta)
    21:30 Panel discussion: Fantastic Worlds of Steven Erikson and Jonathan Stroud (Librarium)
    moderator: Vladimir Cvetković Sever
    Guests of Honour: Steven Erikson and Jonathan Stroud
    21:30 Terrible Creations: Battlestar Galactica: Tegljač 212 (Somnium - LARP soba)
    22:00 Guests of Honour - Czech Games Edition team: From an Idea to a Game - Development of Tabletop Games (Scriptorium)
    22:00 Robert Radulović: E.L.F. kviz (Atrium)
    22:00 Injustice 2 - PS4 turnir (Digitalis)
    22:00 RPG: Dungeons & Dragons: Bring Them Back to that Dungeon! (Dungeon)
    22:30 Cosplay natjecanje: proglašenje pobjednika (Vanjski program)
    23:00 Edi Šikić i Matej Došen: Game of Thrones Fan Quiz (Universalis) - powered by HBO
    23:00 Koncert: Dellboys (Vanjski program)
    23:30 Ratko Martinović: Utjecaj psihoaktivnih supstanci na pisanje (Librarium)

    23:30 Zvonimir Barać: Full motion video - sve što nikada niste htjeli znati o video igrama koje su filmovi pa vam se nije dalo ni pitati (Scriptorium)
    23:30 Treasure Hunt (Creatorium)
    00:00 Vanja Ilić: Ultimate Nerd QuIz (Universalis)
    00:30 Barbarian: Vilenjački momci (Vanjski program)
    01:00 Karaoke (Librarium)
     

    19.8.

    10:00 Druženje s organizatorima (Librarium)
    10:00 Igra: Fun with Playlink - PS4 (Atrium)
    11:00 Jasmin Poljak: Vilenjaci od zlikovaca do zvijezda (Librarium)
    11:00-14:00 Zaigrana koza & Mordele: Prezentacija društvenih igara (Crypta)
    11:00-14:00 Czech Games Edition - prezentacija i demo igara
    11:00 Fantastični origami - radionica (Vanjski program)
    11:00 Igra: Free Your House Elf (Vanjski program)
    11:30 Middle-earth & Lord of the Rings kviz (Atrium)
    12:00 Radionica: Izrada vilenjačkih lampiona (Vanjski program)
    12:30 Enis Čišić, Gordan Sudžuka, Vjeran Juhas Piro: Enis Čišić & Goran Sudžuka - tko ste vi? (Librarium)
    13:00 Dora Duplančić: Arhetipi vila (Scriptorium)
    13:00 Ticket to Ride turnir (Crypta)

     

    Mini Liburnicon

    13:00 Dora Duplančić: Arhetipi vila (Scriptorium)

    13:00 Human-size “Čovječe ne ljuti se” (Vanjski prostor)

    14:00-15:30 Radionica čarobnih napitaka, Radionica vilinskih krila (Igrarium (Ex Crypta))

    14:00 Davor Horvatić: Kvantna fizika i gravitacija za početnike (soba Vilinsko sijelo (Ex Crypta Sinistra))

    15:00 Terrible Creations: igra “Alkimirova kuća” (soba Alkimirova kuća (Ex Crypta Destra))

    15:30-17:30 Radionica vilinskih kućica, Radionica vilinskih lampiona (Igrarium (Ex Crypta))

    16:00-17:30 Prezentacija društvenih igara za djecu (soba Vilinsko sijelo (Ex Crypta Sinistra))

    16:30-17:30 Legolasova škola streličarstva (Vanjski prostor)

    17:30-18:10 Teatar Oz: predstava “Ključarica” (Librarium)

    http://www.liburnicon.com

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    JUGOSLOVENSKA KINOTEKA: LETNJI PROGRAM (9.7.-9.9.2018.)

     

    18.00 AFRIČKA KRALJICA (SAD, 1951)

    The African Queen

    uloge: Ketrin Hepbern (Katherine Hepburn), Hemfri Bogart (Humphrey Bogart)

    režija: Džon Hjuston (John Huston)

     

    20.30 ZAPISANO U VETRU (SAD, 1956)

    Written on the Wind

    uloge: Rok Hadson (Rock Hudson), Lorin Bekol (Lauren Bacall)

    režija: Daglas Serk (Douglas Sirk)

    http://www.kinoteka.org.rs

    42. FESTIVAL FILMSKOG SCENARIJA (13-18.8.2018.) Vrnjačka Banja

     

    Bioskop

    18:00 BANDITI U POTRAZI ZA MAMOM (70 min) - glavni takmičarski program

    režija, scenario: Kosta Ristić

    uloge: Kristijan Garip, Sunita Garip

    https://www.youtube.com/watch?v=wsoM3lbjlTE

    detaljnije o filmu

     

    Letnja pozornica

    20:30 ZAROBLJENO VREME (105 min) - van konkurencije

    režija, scenario: Milan Nikodijević

    učesnici: Kornelije Kovač, Goran Bregović…

    https://www.youtube.com/watch?v=O_qpQyRFzck

    detaljnije o filmu

     

    22:00 PATULJCI SA NASLOVNIH STRANA (92 min) - glavni takmičarski program

    režija, scenario: Milorad Milinković

    uloge: Gordan Kičić, Jelena Đukić

    https://www.youtube.com/watch?v=0tZh1hVVFL4

    detaljnije o filmu

    http://www.screenfest.org.rs

    9. MAKE:DOX 2018 (16-23.8.2018.) Skopje

    PROGRAM

    http://makedox.mk

    Kulturni centar Zrenjanina

    Izložba radova najuspešnijih studenata treće godine Akademije umetnosti u Novom Sadu, smer: vajarstvo, u klasi prof. Slavka Živanovića (17-31.8.2018.)

    GLORIJA MONJOV

    SUZANA RUDIĆ

    JOVAN RANKOVIĆ

    https://www.kczr.org

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    19.00 POTPUNI STRANCI / PERFETTI SCONOSCIUTI (Italija, 2016, 97 min) - komedija, drama

    režija: Paolo Genovese

    igraju: Giuseppe Battiston, Anna Foglietta, Marco Giallini

    https://www.youtube.com/watch?v=V-Qn7cZW_hA

     

    21.00 VELIKA LEPOTA / LA GRANDE BELLEZZA (Italija/Francuska, 2013, 142 min) - komedija, drama

    režija: Paolo Sorentino

    scenario: Paolo Sorrentino, Umberto Contarello

    igraju: Carlo Verdone, Sabrina Ferilli, Toni Servillo

    https://www.youtube.com/watch?v=8qJAUCzmAlY

    https://www.youtube.com/watch?v=FskOzt6INlQ

    http://www.kolarac.rs

    Mala galerija ULUPUDS, Uzun Mirkova 12, Beograd

    STANISLAVA SINĐELIĆ (1980, Novi Sad): POPPY - izložba (17-25.8.2018.)

    https://www.behance.net/Stasenka

    https://www.facebook.com/stanislava_sindjelic

    https://www.instagram.com/stanislavasindjelicbags

    http://www.ulupuds.org.rs

    Galerija Drina, Andrićev venac 4, Beograd

    NEVENA NEŠOVIĆ (1997), SONJA ĐORĐEVIĆ (1993), MATEA LUKOVIĆ (1990), TANJA GLIGORIJEVIĆ (1977): DRUGA PRIRODA - izložba (17-30.8.2018.)

    http://drinagallery.com

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    EVROPSKI FENOMENI U KOLEKCIJI GALERIJE MATICE SRPSKE - izložba (11.7.-16.9.2018.)

    koordinatorka izložbe: Miroslava Žarkov

     

    O SLOBODI - predavanje

    predavač: Luka Kulić, konzervator-restaurator u Galeriji Matice srpske

    http://www.galerijamaticesrpske.rs

    Kulturni centar Zrenjanina

    Izložba radova najuspešnijih studenata treće godine Vajarstva Akademije umetnosti u Novom Sadu, u klasi prof. Slavka Živanovića (17-24.8.2018.)

    GLORIJA MONJOV

    SUZANA RUDIĆ

    JOVAN RANKOVIĆ

    https://www.kczr.org

    16. BELGRADE BEER FEST (15-19.8.2018.) Ušće

     

    Main Stage

    19:00-19:45 HURLEUR

    20:00-21:00 VIVA VOPS

    21:15-22:30 YU GRUPA

    00:00-01:00 DEJAN PETROVIĆ

    01:15-02:30 GOBLINI

    02:45-03:30 ISKAZ

     

    Innovation Stage

    22:45-23:45 VAN GOGH

     

    Alternative Stage

    Bunt 3

    19:30-20:00 SANJA TIŠMA I MASA

    20:15-21:00 VATRA

    21:15-22:10 STRAY DOGG

    22:25-23:35 EX REVOLVERI

    23:50-01:00 OBOJENI PROGRAM

    01:15-02:25 LETU ŠTUKE

    02:40-03:50 NBG

    http://www.belgradebeerfest.com

    VIDEOPARK festival savremene umtenosti (15-18.8.2018.) Užice

     

    20,00- 21,00 „Interakcija”,projekcije filmova u galeriji „Reflektor”
    -HE- HELIJUM, reditelj: Giuseppe Schettino, NFC Filmart, Srbija, 2008, 8’
    KORACI, rediteljka: Anastazja Dąbrowska, NFC Filmart, Srbija, 2017, 14’
    GRAD, reditelj: Ángel Linares, NFC Filmart, Srbija, 2015, 12’
    ZVUK LAMPAŠA, reditelj: Antonia Milcheva, NFC Filmart, Srbija, 2016, 13’

     

    21,00- 22,30 Projekcije video radova u parku ispred kasarne
    The Swan Collective, Philosophies Of The Underground, Nemačka
    Jelena Vučić „Bijeli kvadrat na crnoj podlozi“, Bosna i Hercegovina
    Milica Jokić „Sunshine, come back“, Srbija
    Miloš Peškir „OKO“, Srbija
    Nenad Nedeljkov „Rastezanje svakodnevnice“, Srbija

     

    Selekcija radova: Miroslav Karić, istoričar umetnosti - Remont, Sladjana Petrović Varagić, istoričarka umetnosti, Anica Vučetić, vizuelna umetnica

    https://uvuu.rs/en

    19. JAZZINTY (13-18.8.2018.) Novo Mesto

     

    Muzejski vrtovi

    Jazzinty presents Jazzinty: Igor Lumpert - tenor saksofon, kompozicije, Igor Matković - trobenta, Goran Krmac - tuba, David Binney - alt saksofon, Boštjan Simon - klarinet, Niko Sajko - violončelo, Peter Ugrin - viola, Jelena Ždrale - violina, Lage Lund - kitara, Kaja Draksler - klavir, Fabian Almazan - klaviature, Owen Hart Jr. - bobni, Linda Oh - bas, Bojan Krhlanko - bobni

    http://www.jazzinty.com

    15. SEDAM DANA STVARANJA (12-18.8.2018.) Pazin

     

    Kraj je blizu, u Bunkeru smo

     

    Pokraj buffeta Bunker
    20:00 Željko Bobanović Don Bobo: Philosophia perennis - izložba (15-17.8.2018.)

     

    Buffet Bunker (vrtno kino)

    21:00 Maura Batarilović: Nikad te nisam vidjela s ovim očima (19’)
    Josipa Škrapić: Pesce fermo (2’)
    Monika Rusak: Zauvijek (12’)
    Tea Hatadi: Cenzura sreće (83’(
     

    Buffet Bunker
    22:00 DJ Osobna (Davor Sanvincenti)

    http://www.sedamdanastvaranja.net

    Muzej i galerija Tivat, Luke Tomanovića 4 Tivat

    85 GODINA ŠKOLSKOG BRODA JADRAN - retrospektivna izložba fotografija (17-30.8.2018.)

    Školski brod „Jadran“ je jedrenjak tipa „barkantin“ deplasmana od 737 tona i dužinom od 64 metara.

    Izgrađen je u Hamburgu, u Njemačkoj, 1933. godine. Mornarica Kraljevine Jugoslavije potpisala je ugovor za gradnju broda sa njemačakim brodogradlištem “H.C. Stulcken Sohn” 4. septembra 1930. godine.

    Brod je porinut 25. juna 1931. godine, dobivši ime “Jadran”. Gradnja i završno opremanje broda okončano je u junu 1933, kada je brod zaplovio za domovinu. U svoju tadašnju i sadašnju luku Tivat, uz svečani doček, uplovio je 16. jula iste godine, u 10 časova.

    U flotnu listu ratne mornarice Kraljevine Jugoslavije upisan je 19. avgusta 1933. godine, što se obilježava kao Dan broda.

    Brod je do sada prevalio preko 400.000 morskih milja, obišao gotovo sve luke u Evropi, od Crnog do Baltičkog mora.

    Izložbu otvara kapetan Zoran Ivanovski

    https://www.facebook.com/muzejigalerijativat

    Vidikovac, Sremski Karlovci

    1. KARLOVCI FILM FESTIVAL (17-19.8.2018.)

     

    17.8.

     

    20.30 NOVI SAD - SREMSKI KARLOVCI (1918) - kratki film

     

    21.00 Svečano otvaranje

     

    21.30 LAJANJE NA ZVEZDE (95 min)

    režija: Zdravko Šotra

     

    23.00 Žurka otvaranja

     

     

    18.8.

     

    21.00 EDERLERZI RISING (85 min)

    režija: Lazar Bodroža

     

    23.00 OSNOVE UBIJANJA (99 min)

    režija: Jan Cvitkovič

     

     

    19.8.

     

    20.30 Svečano zatvaranje

     

    21.00 REKVIJEM ZA GOSPOĐU J. (93 min)

    režija: Bojan Vuletić

     

    23.00 DOVLATOV (126 min)

    režija: Aleksej German, mlađi

    https://karlovcifilmfest.rs

    JAZZ KAMP KRANJ 2018 (17-26.8.2018.) Kranj

     

    17.8.

    20.30 BIG BAND BLED in ALENKA GODEC

     

    18.8.

    20.30 KONCERT MENTORJEV GLASBENIH DELAVNIC JAZZ KAMPA KRANJ 2018 (A/D/Slo/VB/H/F)

     

    19.8.

    20.30 OBERDIXIE BAND (Slo)

     

    20.8.

    20.30 POLETNA ŠOLA JAZZA HGM iz Grožnjana (Hr) - gostovanje

     

    21.8.

    20.30 BRANIMIR GAZDIK KVARTET (Hr/Slo)

     

    22.8.

    20.30 EMIL SPANYI & DAVID GAZAROV DUET KLAVIRJEV (H/D/Hr/F)

    posebni gost: GEORGIE FAME (VB)

     

    23.8.

    20.30 IGOR LUMPERT KVARTET - Tribute to Billie Holiday

     

    24.8.

    20.30 EDDIE LUIS & DIE GNADENLOSEN - XL “HOT JAZZ 1925” (A)

     

    25.8.

    10.30 JAZZ KAMP KRANJ FEST

    20.30 ZAKLJUČNI KONCERT UDELEŽENCEV JAZZ KAMPA KRANJ 2018

    http://www.jazzkamp.com

    Gardoš, Zemun/Beograd

    LETO NA GARDOŠU 2018 (6.7.-31.8.2018.)

    LAŽI ME

    igraju: Aleksandar Dunić i Sandra Bugarski

    http://www.tczemun.rs

    4. ŠTIKLA - ljetnji festival jazz i eksperimentalne glazbe (29.6.-24.8.2018.) Kantrida, Rijeka

    Beach bar Morski vuk
    JOSIP TOCILJ TRIO: Josip Tocilj (klavir), Henry Radanović (kontrabas), Denis Razumović Razz (saksofon)

    https://www.facebook.com/events/1987758771536651

    13. Festival Mediteranskog teatra PURGATORIJE 2018 (22.6.-31.8.2018.) Tivat

    PROGRAM

    http://www.czktivat.me

    32. GRAD TEATAR BUDVA 2018 (2.7.-20.8.2018.)

     

    Između crkava

    NO BORDERS ORCHESTRA - koncert

    http://www.gradteatar.me

    58. ОХРИДСКО ЛЕТО (12.7.-20.8.2018.) Охрид

     

    Црква Св. Софија

    АНТОНИО СЕРАНО (Шпанија) - усна хармоника

    КОНСТАНЦА ЛЕХНЕР (Шпанија) - клавир

    http://www.ohridskoleto.com.mk

    13. GUITAR ART SUMMER FEST (15-20.8.2018.) Herceg Novi

     

    Trg od muzike, Stari Grad

    Herceg Novi Guitar Day

    21:00 Linda Chatterton & Maja Radovanlija (flauta i gitara iz SAD)

    22.00 Georgios Georgopoulos (buzuki, vokal, perkusije i gitara iz Soluna, Grčka)

    http://www.gaf.rs/sr/festivali/guitar-art-summer-fest

    16. LABIN ART REPUBLIKA (LAR) (30.6.-30.8.2018.) Labin

     

    Labin Stari grad, Crkva Rođenja Blažene Djevice Marije / Labin old town, Parochial Church Nativity of The Blessed Virgin Mary

    Klasično ljeto / Classical Summer

    KONCERT ZA DVA GLASA I KLAVIR

    Stanislaw Mazurkiewicz - klavir/piano, Valentino Blasina - tenor/tenor, Lora Pavletić - mezzosopran/mezzosoprano

    http://www.labin-art-republika.com

    Ljetno kino, Korčula

    KRITIČKI TURIZAM: PROSTOR PAMTI (15/17.8.2018.) nazvan je prema filmskom programu Kako prostor pamti? iz 2010., kojim je Siva zona predstavila filmski rad Mihovila Pansinija (1926-2015)
     

    Ana Hušman: Skoro ništa (2016. 15’ 00’’)

    Davor Sanvicenti: Skoro ništa: i dalje noć (2017. 12 min)

    Igor Grubić: Spomenik (2015. 50 min)

    http://sivazona.hr/events/prostor-pamti-2

    http://sivazona.hr

    Kulturni centar Zrenjanina

    7. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA (2-24.8.2018.)

     

    Kratki filmovi BAFTA 2017 (Velika Britanija, 2017, Short films, 98 min)

    http://euinfo.rs

    27. KASTAFSKO KULTURNO LETO (29.6.-1.9.2018.) Kastav

     

    Bane Milenković (27.7.-19.8.2018.)

    Željan Pavić i Centar za rehabilitaciju Rijeka - izložba (10-23.8.2018.)

    Hladno Pivo - glazbeni program

    http://www.kkl.hr

    Brod Teatar, obala Dunava na Beogradskom keju (pored mosta Duga) Beograd

    DEEP STEADY (Novi Sad) - koncertna promocija novog albuma u izdanju SKCNS

    http://www.skcns.org

    Klub Kotač (dvorište Društvenog centra Rojc), Ljudevita Gaja 3, Pula

    ZION TRAIN (Velika Britanija) - roots reggae koncert, u sklopu tuneje povodom 30 godina djelovanja

    www.wobblyweb.com
    www.facebook.com/pg/ZionTrainInDub
    www.instagram.com/ziontrainindub
    www.twitter.com/ziontrainindub
    www.soundcloud.com/zion-train

    http://www.pozitivanritam.hr/clubbing/kotac

Video
08.08.2018 | 23:49

VOĐENJE: Nagrada Mangelos 2018.

Vođenje kroz izložbu finalista nagrade “Dimitrije Bašičević Mangelos” za 2018. godinu, održanu u Galeriji Remont u Beogradu od 2. do 20. jula 2018.