Radovi multimedijalne umetničke kolonije “Karavukovo”, koju je Zemunski mali umetnički centar (ZMUC) organizovao ove godine drugi put u istoimenom selu na srpsko-hrvatskoj granici, biche predstavljeni 25. oktobra na izložbi u Umetničkom centru Univerzitetske biblioteke “Svetozar Marković”, a do kraja godine i u Galeriji “Fontikus” u Grožnjanu i MKSMC-u u Kopru.
Radovi će konačno postati deo postavke fabrike Castrix u Karavukovu, kao deo kolekcije savremene umetnosti Balkana koju ta fabrika formira od prošle godine, pružajuchi ZMUC-u podršku za realizaciju kolonije.
Ovogodišnja kolonija okupila je od 20. do 30. juna 11 umetnika sa Balkana - iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije.
Učesnici su bili: vajar i teoretičar umetnosti Eugen Borkovsky (Grožnjan), veb dizajnerka Jelena Korenčić (Zagreb), fotograf Nikola Radić Lucati (Beograd-Tel Aviv), slikar Aleksandar Jestrović Jamesdin (Beograd-Berlin) graffiti autor Sandin Međedović (Sarajevo), kao i muzičar i kompozitor Danilo Popović, keramičarka Biljana Milenović, vajarka Milica Ružičić, montažerka i video umetnica Marija Aranđelović i street art umetnica TKV iz Beograda, te vajar Goran Denić, koji je i umetnički direktor kolonije Karavukovo.
Završna izložba njihovih radova priređena je 30. juna u Karavukovu, a nakon USBM-a, gde che biti otvorena do 8. novembra, seli se u Galeriju “Fontikus” u Grožnjanu od 15. novembra do 6. decembra, a potom u MKSMC u Kopru od 6. do 20. decembra.
Koloniju je finansirala fabrika za doradu semena Castrix, a postprodukciju izložbe Ministarstvo kulture, informisanja i informacionog društva Srbije.
Više o koloniji “Karavukovo 002” na:
www.karavukovo002.blogspot.com, a radovi su predstavljeni i u Galeriji umetnika portala SEEcult.org
Izložba “Karavukovo 002” deo je programa “Beogradska nezavisna kultura - Na sopstveni pogon” koji se održava od 25. oktobra do 5. novembra širom Beograda, uz učešche oko 30 organizacija sa gotovo 80 programa.
Više o programu “Na sopstveni pogon” na:
www.seecult.org/blogs/na-sopstveni-pogon, kao i u Kalendaru Portala za kulturu jugoistočne Evrope SEEcult.org
(SEEcult.org)