• Search form

01.02.2018 | 13:45

Počinje prodaja karata za 46. Fest

Počinje prodaja karata za 46. Fest

Karte za 46. Međunarodni beogradski filmski festival Fest biće u prodaji od 3. februara, a  na raspolaganju je 116 premijernih naslova i deset klasika, koje će publika moći da vidi od 23. februara do 4. marta u osam bioskopskih dvorana.

Cene karata su od 300 do 400 dinara – u zavisnosti od mesta i termina projekcije, dok 500 dinara koštaju za svečano otvaranje 23. februara u Sava centru, kada će biti prikazana crnohumorna drama “Tri bilborda ispred Ebinga u MisurijuMartina Makdone, jedan od glavnih kandidata za Oskara. Prethodno će biti svečano uručena nagrada Beogradski pobednik za izuzetan doprinos filmskoj umetnosti slavnom mađarskom reditelju Ištvanu Sabou.

Prvih sedam dana prodaje važi popust od 10% na komplete karata po terminskim linijama.

Karte za projekcije u Sava centru i Domu omladine Beograda, osim na blagajnama tih dvorana, mogu se nabaviti i preko sajta eventim.rs, kao i na svim prodajnim mestima. Karte za ostale projekcije kupuju se na blagajnama sala, kojima se od ove godine pridružuje i novi bioskop Cine Grand Rakovica.

Spisak dvorana i cena karata:

- Sava centar: svečano otvaranje 23.2. u 19h - 500 dinara (preko Eventima pojedinačne karte za SC su skuplje za 40 dinara)
11:00h, 13:30h 300 dinara, 16:30h 350 dinara, 19:00h, 22:00h 400 dinara
- Dom omladine: 10:00h, 12:30h, 15:00h 340 dinara, 17:30h, 20:00h 390 dinara, 22:30h 340 dinara
- Dvorana KCB: 12:00h, 14:30h, 300 dinara, 17:00h, 19:30h 350 dinara, 22:00h 300 dinara
- Fontana: 13:00h, 15:00h, 17:00h, 300 dinara, 19:00h, 21:00h 350 dinara
- Muzej Jugoslovenske kinoteke (Kosovska): 16:00h, 18:30h, 21:00h 300 dinara
- Jugoslovenska kinoteka (Uzun Mirkova) - velika sala:  12:00h, 14:30h, 17:00h 300 dinara, 19:30h 350 dinara, 22:00h 300 dinara; mala sala: 18:00h 300 dinara, 20:30h 350 dinara
- Centar za kulturu Vlada Divljan: 12:00h, 14:30h, 17:00h 250 dinara, 19:30h, 22:00h 300 dinara
- Cine Grand Rakovica: (Sala 1) 15:00h, 17:00h 300 dinara, 19:30h, 22:00h 350 dinara; (Sala 2) 16:00h, 18:00h 300 dinara, 20:00h, 22:00h 350 dinara

Glavni takmičarski program 46. Festa nudi 16 filmova iz celog sveta, među njima su i oni koji tretiraju goruće društvene i socijalne teme, ali i oni koji, prema rečima umetničkog direktora Jugoslava Pantelića, na izuzetan način približavaju ličnosti koje su svojim stvaralaštvom inspirisale generacije. Među nima su i “Niko, 1988Suzane Nikijareli, “UvredaZijada Duerija, “Anđeli nose beloVivijan Kju, “MarvinAn Fontejn, “Comic sansNevija Marasovića... a ocenjivaće ih žiri koji čine: Milčo Mančevski, Jovan Jovanović, Elma Tataragić, Mila Turajlić i Gordan Kičić.

Nacionalna takmičarska selekcija Srpski film imaće pet ostvarenja, i sva su premijerna - “Banditi u potrazi za mamomKoste Ristića, “Ederlezi risingLazara Bodrože, “HorizontiSvetislava Dragomirovića, “IzgredniciDejana Zečevića i “O bubicama i herojimaPetra Pašića.

Treći takmičarski program Granice odabrao je Mladen Đorđević, koji je selektor i programa Thrills & Kills i Microwave.

U revijalnom progamu, koji tradicionalno privlači najvecu paznju, organizatori očekuju veliko interesovanje publike kako za “Tri bilborda”, tako i za poznate i već nagrađivane filmove “Oblik vodeGiljerma del Tora, “Zovi me svojim imenomLuke Gvadanjina, “Fantomska nitPola Tomasa Andersona, “NiotkudaFatiha Akina, “Prema istinitoj pričiRomana Polanskog, “Zaista, nikada nisi bio ovdeLin Remzi, “Jupiterov mesecKornela Mundruca, “SkverRubena Estlunda i “OproštajRolana Džofija. Među filmovima u revijalnom programu su i “VernostMihaela Roskama, “Ja, TonjaKrega Gilespija, “Lady BirdGrete Gervik, “Legenda o konkubiniČena Kajgea, “Doviđenja tamo goreAlbera Dupontela, “SilovitiMišela Azanavicijusa, “EvaBenoa Žakoa...

Programske celine Festa su i Glavni van konkurencije, Fest 46, Fest 46 Gala, Fokus Evropa, Fest predstavlja, Festić, Dokufest, Play UK, Specijalne projekcije i Fest klasik.

Festivalski sajt je fest.rs, a program se nalazi i u Kalendaru portala SEEcult.org, kao i u PRILOGU (pdf)

(SEEcult.org)

  • 09.02.2018 | 10:00

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    19.06.2018 | 10:00

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    12.07.2018 | 18:30

    Muzej moderne umetnosti - MoMA, 11 West 53 Street, New York, NY

    Izložba “Prema betonskoj utopiji: Arhitektura u Jugoslaviji, 1948-1980” (Toward a Concrete Utopia: Architecture in Yugoslavia, 1948-1980)

    Reprezentativna izložba jugoslovenske arhitekture u MoMA obuhvata više od 400 crteža, modela, fotografija i filmskih snimaka iz gradskih arhiva, privatnih i muzejskih kolekcija iz celog regiona. Izložba je prvo predstavljanje izuzetnih dela vodećih arhitekata socijalističke Jugoslavije američkoj i međunarodnoj javnosti.

    Izložba obuhvata radove najvažnijih jugoslovenskih arhitekata, među kojima su Bogdan Bogdanović (1922-2010), Juraj Neidhardt (1901-1979), Svetlana Kana Radević (1937–2000), Edvard Ravnikar (1907-1993), Vjenceslav Richter (1917-2002) i Milica Šterić (1914-1998).

    Izložba će biti otvorena do 13. januara 2019. godine, a obuhvata i prateći program

    *MoMa je otvoren svakog dana od 10.30 sati po lokalnom vremenu

    https://www.moma.org/calendar/exhibitions/3931

    21.09.2018 | 10:00

    Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd

    Dan Etnografskog muzeja - 117 godina

    TO SMO MI - NARODNA ZANIMANJA U SRBIJI (Nazrni, pa se vrni) - izložba (20.9.-20.12.2018)

    autori izložbe: muzejski savetnici Dušica Živković, dr Miloš Matić, dr Marko Stojanović, Jelena Tešić-Vuletić

    https://etnografskimuzej.rs

    29.09.2018 | 10:00

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    PERCEPCIJE: ŽENA PO MERI DRUŠTVA? - izložba (28.9.2018.-6.1.2019.)

    ABIGAIL LANE, ANA BEŠLIĆ, ANTHEA HAMILTON, CAMILLA LØW, CELIA HEMPTON, CLARE STRAND, DANICA JOVANOVIĆ, ĐORĐE JOVANOVIĆ, ELIZABETH PRICE, GILLIAN WEARING,  HELEN CHADWICK, IVAN TABAKOVIĆ, KATARINA IVANOVIĆ, LAURA ALDRIDGE, LUBAINA HIMID, LJUBICA CUCA SOKIĆ, MADAME YEVONDE, MILAN KONJOVIĆ, MARKO ZAVIŠIĆ, NADEŽDA PETROVIĆ, PETAR DOBROVIĆ, RACHEL WHITEREAD, SAVA PETROVIĆ, SARAH LUCAS, SAVA ŠUMANOVIĆ, TRACY EMIN, ZORA PETROVIĆ

    organizacija: British Coucnil i Galerija Matice srpske, Novi Sad

    https://www.britishcouncil.rs

    04.10.2018 | 11:00

    Umjetnički paviljon u Zagrebu, Trg Kralja Tomislava 22, Zagreb 

    VLAHO BUKOVAC I ALEXANDRE CABANEL - povijesni susret učenika i učitelja - izložba (3.10.2018-6.1.2019.)

    http://www.umjetnicki-paviljon.hr

    06.10.2018 | 10:00

    Kibla, Maribor

    Kibla portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    OSEBNO / PERSONAL - mednarodna skupinska razstava (5.10.-29.12.2018.)

    Jozef Suchoža (Slovaška), Nataša Prosenc Stearns (Slovenija/ZDA), Jože Slaček in Jiri Kočica (Slovenija), Jure Fingušt (Slovenija), Janez Kardelj (Slovenija), Maruša Šuštar (Slovenija), Tadej Vaukman (Slovenija), Maša Jazbec (Slovenija), Artists&Poor's (Slovenija), Radovan Kunić (Hrvaška), Boštjan Novak (Slovenija), Dragica Čadež (Slovenija), Anka Krašna (Slovenija), Selma Selman (BH/ZDA), Nikita Shalenny (Ukrajina/UA), Nataša Berk, Vlado Repnik, Simon Macuh, Petra Kapš (Slovenija), Tincuta Heinzel in Hillevi Munthe, kuratorici - Poskusi, napake, preizkušnje in napake: Attempts, Failures, Trials and Errors: Teresa Almeida (Portugalska / ZK / Švedska), Beam (Nizozemska), Shih Wei Chieh (Tajvan), Kate Sicchio (ZDA) & Camille Baker (Kanada / ZK), Renata Gaui (Brazilija / ZDA), Maria Paulina Gutiérrez (Kolumbija), Tincuta Heinzel (Romunija/Nemčija/ZK), Shary Kock (Nizozemska), Aline Martinez Santos (Brazilija/Nemčija), Afroditi Psarra (Grčija/ZDA), Annette Schmid & Veerle Pennock (Nemčija/Nizozemska), Zoran Popovici (Romunija), Natacha Roussel (Francija/Belgija), Vitalii Shupliak (Ukrajina/Poljska), Giulia Tomasello (Italija/ZK), Pauline Vierne (Francija/Nemčija), ZEST Collective (Romunija), Ebru Kurbak (Turčija/Avstrija), Mili John Tharakan (Indija/ZK), Rebecca Stewart (ZDA/ZK)

    http://www.kibla.org

    13.10.2018 | 10:00

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    ILIJA ŠOŠKIĆ: AKCIONE FORME - retrospektivna izložba (12.10.-24.12.2018.)

    kustosi izložbe: Zoran Erić (Muzej savremene umetnosti Beograd) i Nebojša Milenković (Muzej savremene umetnosti Vojvodine)

    organizacija: Muzej savremene umetnosti Beograd i Muzej savremene umetnosti Vojvodine

    http://www.msuv.org

    14.10.2018 | 10:00

    Muzej savremene umetnosti Beograd

    ILIJA ŠOŠKIĆ: AKCIONE FORME - retrospektivna izložba (13.10.-24.12.2018.)

    kustosi izložbe: Zoran Erić (Muzej savremene umetnosti Beograd) i Nebojša Milenković (Muzej savremene umetnosti Vojvodine)

    organizacija: Muzej savremene umetnosti Beograd i Muzej savremene umetnosti Vojvodine

    http://www.msub.org.rs

    16.10.2018 | 10:00

    Muzej Paje Jovanovića, Kralja Milana 21/IV, Beograd

    POGLED IZBLIZA. ATELJE PAJE JOVANOVIĆA - izložba (15.10.2018.-26.1.2019.) povodom 115 godina od osnivanja Muzeja grada Beograda

    autor izložbe: Isidora Savić, kustoskinja Muzeja grada Beograda

    http://www.mgb.org.rs

Video
10.12.2018 | 17:42

VOĐENJE: Dan vredan veka - 1. decembar 1918.

Autorsko vođenje kroz izložbu Muzeja Jugoslavije Dan vredan veka - 1.