• Search form

12.04.2016 | 09:27

Tehnologija u umetnosti i kulturi

Tehnologija u umetnosti i kulturi

Jubilarno, peto izdanje festivala Resonate, posvećenog kreativnim procesima u umetnosti i novim tehnologijama, počinje 12. aprila u Jugoslovenskoj kinoteci u Beogradu, a do 16. aprila nudi konferencijski program sa nekim od vodećih imena kreativnih industrija, uz noćni muzički program u Domu omladine i klubovima DOT, 20/44, Magacin Depo i Drugstore.

Konferencija festivala Resonate se, kao i prošle godine, nastavlja na Live muzički program, a obuhvata više od 20 predavanja i 20 radionica u Kinoteci i Kolarčevoj zadužbini.

Radionice, predavanja, izložbe, prezentacije, panel diskusije, projekcije i audio-vizuelni performansi, deo su konferencijske programske celine, koja učesnicima, kako su naveli organizatori, “otvara kreativne procese u umetnosti kroz nove tehnologije i nove medije”.

Među učesnicima su najavljeni, između ostalih: Nicholas Felton, Moment Factory, Chris Sugrue, Jürg Lehni, Alex Evans (Media Molecule), Romain Tardy, Atau Tanaka, Murat Pak, Memo Akten, Daniel Hirschmann, Phoenix Perry, Rebecca Fiebrink, Artists & Engineers, Ishac Bertran, Bethany Koby (Technology Will Save Us), Joshua Noble, Darran Anderson, Andreas Müller, Karsten Schmidt, Neil Mendoza, Darsha Hewitt, Jonathan Wohl, Random Studio, Pe Lang, James Auger, Shane Walter, onedotzero, Jakob Bak (CIID), Dennis P Paul (HfK), Joreg (vvvv), Cathrine Kramer, Domestic Data Streamers, Playmodes, Sophi Kravitz, Refik Anadol, Dan Hett, Gorka Cortazar, Gael Hugo, Bengler…

Među temama su: machine learning, DSP/ARM programiranje, vvvv, orbbec, the open frame, GLSL…

Muzički program predstaviće neke od vodećih aktera elektronske muzike, među kojima su: Squarepusher, Omar Souleyman, Hans Joachim Roedelius, Rashad Becker, Holly Herndon, Alec Empire, Daniel Miller, Pierre Bastien, Matthew Collin,  Niños du Brasil, Rudi Punzo, Mariska de Groot, Kaitlyn Aurelia Smith, uz domaće izvođače, kao što su Gordan Paunović, Jackie Dagger, Jan Nemeček, Dejan Milićević, Marko Milosavljević i Miloš Pavlović aka Regen.

Resonate je postao deo platforme We Are Europe, koja okuplja najveće evropske festivale u cilju promocije, produkcije i stvaranja inovativne kulturne prakse. Pored festivala Resonate, deo te platforme su i: Sonar, Nuit Sonores, c/o Pop Festival, Reworks, TodaysArt, Elevate – Music & Arts, Insomnia i mnogi drugi festivali.

Festivalski sajt je resonate.io, a program se nalazi i u Kalendaru portala SEEcult.org, kao i u PRILOGU (muzički program).

(SEEcult.org)

  • 21.10.2017 | 10:00

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    170 godina Galerije Matice srpske

    ARSENIJE TEODOROVIĆ I SRPSKA CRKVA U BUDIMU  - izložba (18.10.2017.-1.7.2018.)

    http://www.galerijamaticesrpske.rs

    01.12.2017 | 12:00

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    SMRT KARAĐORĐA PETROVIĆA - izložba (30.11.2017.-31.8.2018.), povodom dvestote godišnjice od ubistva vožda Karađorđa

    autori izložbe: Vladimir Merenik, Boško Ljubojević, Nebojša Damnjanović, Borislav Korica

    dizajn postavke: Izabela Martinov Tomović

    Svake subote u 13 časova stručno vođenje kroz postavku za individualne posetioce

    http://imus.org.rs

    13.01.2018 | 09:00

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    ĐORĐE STANOJEVIĆ - ČOVEK KOJI JE OSVETLIO SRBIJU - izložba (12.1.-30.9.2018.)

    realizacija: Istorijski muzej Srbije pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, a uz podršku JP Elektroprivreda Srbije

    https://www.sendspace.com/file/q9yptp

    http://imus.org.rs

    09.02.2018 | 10:00

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    30.03.2018 | 10:00

    +MSUM | Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Maistrova 3, Ljubljana

    VALOVI: 50 LET UMETNIŠKEGA DELOVANJA MILENKA MATANOVIČA (1947, Ljubljana) - razstava (29.3.-24.6.2018.)

    kustos razstave: Igor Španjol

    http://www.mg-lj.si

    07.04.2018 | 11:00

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    FORMULA ČULA - izložba djela iz Zbirke marginalne umjetnosti i zbirki MSU-a (6.4.-15.9.2018.)

    kustosica izložbe: Daniela Bilopavlović Bedenik

    http://www.msu.hr

    13.04.2018 | 11:00

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    KATARINA VELIKA - CARICA SVIH RUSA - izložba iz Državnog muzeja Ermitaž iz St. Peterburga (12.4.-29.7.2018.)

    kustosice izložbe: Natalia Bakhtareva, Iva Sudec Andreis, Danijela Marković

    http://gkd.hr

    14.04.2018 | 10:00

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    DAVID LYNCH: OGENJ NA ODRU - razstava (13.4.-29.7.2018.)

    kustos razstave: Božidar Zrinski

    http://www.mglc-lj.si

    21.04.2018 | 10:00

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    PUNKTUMI: ZBIRKA INOSTRANE UMJETNOSTI MSURS - izložba (20.4.-30.8.2018.)

    Oto Pine (Otto Piene), Ginter Iker (Günther Uecker) i Hajnc Mak (Heinz Mack) iz grupe ZERO, Fridensrajh Hundertvaser (Friedensreich Hundertwasser), Hans Hartung (Hans Hartung), Pjer Alešinski (Pierre Alechinsky), Stenli Vilijem Hajter (Stanley William Hayter), Žan Mesažije (Jean Messagier), Zao Vu-Ki (Zao Wou-Ki), Šoići Hasegava (Shōichi Hasegawa), Jase Tabući (Yasse Tabuchi), Antonino Virduco (Antonino Virduzzo)…

    http://www.msurs.net

    21.04.2018 | 15:00

    Kibla, Maribor

    Kibla Portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    PRISOTNOSTI - skupinska razstava akademske slikarke Metke Krašovec in umetnic in umetnikov - njenih študentov na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje (UL ALUO) v Ljubljani (20.4.-30.6.2018.)

    Razstavljajo Metka Krašovec in umetniki (po abecednem redu): Karmen Bajec, Viktor Bernik, Saša Bezjak, Gigo de Brea, Andrej Brumen Čop, Mitja Ficko, Dušan Fišer, Marija Flegar, Milan Golob, Marko Jakše, Anja Jerčič Jakob, Barbara Jurkovšek, Jurij Kalan, Maja Kastelic, Aleksij Kobal, Robert Lozar, Izar Lunaček, Mojca Oblak, Rok Predin, Arjan Pregl, Irena Romih, Zvonka Simčič, Matic Sonnenwald, Natalija Šeruga, Katarina Toman Kracina, Petra Varl, Sebastijan Vojvoda, Marij Vrenko, Mojca Zlokarnik, Živa Žitnik

    kuratorja razstave: Nina Jeza (KID Kibla) in Arne Brejc (Galerija Equrna)

    http://www.kibla.org

Video
18. Bijnale umetnosti Pancevo
21.06.2018 | 15:33

VOĐENJE: 18. Bijenale umetnosti u Pančevu - Prostorni agens

Vođenje kroz 18. Bijenale umetnosti u Pančevu “Prostorni agens”, održano od 26. maja do 17.