#SERGINA u 12 Hub
Galerija 12 Hub predstaviće 11. novembra performans britanske umetnice Eli Klark (Elly Clarke) #SERGINA’s Stimulatingly Sexy Simulataneous Simulation of Herself – at the Lowry and Places Beginning With B, koji će izvesti Vladimir Bjeličić, istovremeno sa performansima drugih umetnika u Bristolu, Berlinu i Bruklinu.
Reč je o projektu u nastajanju koji je zasnovan na istraživanju post-telesnih rodnih identiteta i seksualnosti na internetu.
#SERGINA je rodno ambivalentna, višelokacijska drag queen, ostvarenje britanske umetnice Eli Klark, ali i drugih performera, koji peva i izvodi pesme kako virtualno, tako i realno, o ljubavnim, egzistencijalnim i seksualnim težnjama u svetu koji sve više doživljavamo putem ekrana.
U društvu koje progresivno teži narcisoidnosti, #SERGINA je “istovremeno svačiji i ničiji #selfi. Ona je ujedno dostupna i nedodirljiva. Ona je slika i ograničena je vlastitim telom/telima. Ona je samoproklamovana trećerazredna zvezda. Njena suština je iznošena na različitim telima. Ona se takmiči sa sopstvenom slikom i najčešće gubi”.
U pitanju je 20-minutni uvežbani live performans #SERGINA numera koji će simultano izvesti pet performera sa različitih meridijana, umreženih tehnologijom.
Uporedo sa izvođenjem performansa u 12 Hub, umetnica Kate Spance izvešće #SERGINU u bristolskoj galeriji Island, Liz Rosenfeld će izvoditi performans u berlinskom umetničkom prostoru Monster Ronson’s, dok će ga Raul de Nieves izvesti u galeriji Secret Project Robot u Bruklinu.
Na svakoj od lokacija #SERGINA će biti delom izbrisana i prekrivena vlastitim likom projektovanim sa različitih meridijana. Reč je o ogromnom 3D Google hangoutu, gde je svaka od njih simulacija originala čija je autentičnost i sama sumnjiva.
Performans je deo velike izložbe “Right Here, Right Now” koja će biti održana od 14. do 28. novembra u galeriji Lowry u britanskom gradu Salfordu.
Šesnaest međunarodnih umetnika koji koriste i istražuju digitalne tehnologije preispitaće kroz različite umetničke intervencije kako tehnologija utiče na naše živote – bilo kroz nadzor, veštačku inteligenciju, voajerizam ili online dating.
(SEEcult.org)